Kolmårdskavlen Direktanmälan, Klassresultatlista

2008-04-06


ÖPPEN 1 2500 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Moa LjungemyrOK Kolmården26:570:00
2Nora ForslundOK Kolmården28:201:23
3Gunnar EngströmLinköpings OK28:421:45
4Jakob PetersonLinköpings OK28:592:02
5Bianca UlltjärnOK Roxen30:413:44
6Rasmus WallströmNyköpings OK31:184:21
7Madeleine KongslienSkogspojkarnas OK33:066:09
8Anneli PålssonBoxholm-Mjölby OL35:068:09
9Sverker EkLinköpins OK35:108:13
10Phillip CarlssonNyköpings OK38:3311:36
11Brigitte AlsénOK Roxen39:5212:55
12Martin HerbertssonOK Roxen43:2716:30
13Oscar HöjsgaardDomnarvets GOIF46:4819:51
14Elin EricsonTjällmo Godegårds OK49:3422:37
15Ida JacobssonKlubblös50:1223:15
16Signe Lindblom JussilaNais50:2923:32
17Julius UlltjärnOK Roxen57:1430:17

ÖPPEN 2 2800 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan HerbertssonOK Roxen26:390:00
2Gabriel UlltjärnOK Roxen31:334:54
3Niklas HallkvistOK Roxen36:249:45
4Liselott RothLinköpings OK36:4810:09
5Tobias ElnerosFinspångs SOK37:2810:49
6Jessica HallqvistMalungs OK42:0715:28
7Simon CalderonFinspångs SOK44:1817:39
8Ulrica StrömbergFinspångs SOK44:5218:13
9Märta BerggrenOK Kolmården48:0921:30
10Gudrun IvarssonOK Denseln51:0324:24

ÖPPEN 5 3700 meter 49 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Henrik LjungemyrOK Kolmården31:520:00
2Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK33:491:57
3Annica BerggrenMatteus SI35:063:14
4Anita WehlinSkogspojkarna37:315:39
5Roger HolmbergNyköpings OK38:356:43
6Greger MattsonOK Kolmården41:379:45
7Annika SvenssonOK Skogsfalken42:0510:13
8Magnus SöderbergOK Hällen42:3510:43
9Tommy SöderbergOK Hällen42:3610:44
10Jan LundgrenLinköpings OK43:2611:34
11Olle ArmanNyköpings OK44:4712:55
12Magnus JohanssonOK Kolmården44:5813:06
13Love MattssonOK Kolmården45:2813:36
14Carina FaxénLinköpings OK46:3314:41
15Ole PedersenLinköpings OK47:3715:45
16Johan StrindkvistOK Roslagen47:5015:58
17Björn WallinOK Hällen48:4216:50
18Wilhelm RankkaOK Roxen50:0218:10
19Bertil CalderonFinspångs SOK51:3619:44
20Ingela JuthbergSöders SOL52:0420:12
21Veijo SalmijärviKatrineholms OK53:2921:37
22Erik FlodinFinspångs SOK53:3121:39
23Anders LiljaOK Denseln56:1024:18
24Ronny SandströmOK Denseln56:1124:19
25Stina EdinSidensjö IK57:1825:26
26Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL57:2825:36
27Michaela HallqvistMalungs OK58:2726:35
28Anna LindgrenTjällmo Godegårds OK59:2027:28
29Per EinarssonTullinge SK60:5729:05
30Kerstin BobergOK Roxen64:4932:57
31Elisabet BengtssonHaninge SOK67:5536:03
32Gitte JutvikTrosabygdens OK68:5837:06
33Karin LundeqvistHaninge SOK69:0337:11
34Ingvar HultqvistHaninge SOK70:0338:11
35Ingela HåkanssonSkogspojkarnas OK70:2538:33
36Helena EkedahlOK Roxen72:5040:58
37Veronica LindebringOK Denseln87:4455:52
38Anita LindebringOK Denseln87:5155:59
39Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL90:0358:11
40Bengt JohanssonMotala AIF OL104:1572:23
41Barbro FrelinOK Roxen110:1778:25
42Emilie LeionKlubblös110:1978:27
43Berit EdengrenNyköpings OK115:0083:08
Eva SöderströmKrokeks OKEj godk.
Inga JohanssonNyköpings OKEj godk.
Susanne NordlanderGävle OKEj godk.
Hans SylvanJärfälla OKEj godk.
Ingrid JohanssonLinköpings OKEj godk.
Curt AnderssonOK DenselnEj godk.

ÖPPEN 8 5100 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Reinert HallorOK Tisaren52:580:00
2Tommy EkLinköpings OK54:381:40
3Maria WallströmNyköpings OK58:005:02
4Lena BirkebakStora Tuna OK59:046:06
5Mattias KarlssonOK Tylöskog63:5210:54
6Per-Inge JohanssonKlubblös64:3411:36
7Jörgen NilssonKalmar OK79:0326:05
8Mona HalldikTrosabygdens OK80:3427:36
9Bengt MattiassonSödertälje Nykvarn OF80:4627:48
10Sebastian MannfolkUlricehamns OK86:1933:21
11Karin ProforsKöping-Kolsva OK89:1536:17
12Erkki TuomiSkogspojkarnas OK90:4237:44
13Helena HolmbergKöping-Kolsva OK93:1840:20
14Roland MattsonOK Skärmen93:3140:33
15Robert MattssonOK Skärmen106:1553:17
16Pär EricsonNyköpings OK110:5757:59

ÖPPEN 9 7500 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Janne KempasHiisirasti57:240:00
2Patrik GunnarssonVästerås SOK65:338:09
3Janne KivelöAngelniemen Ankkuri70:0412:40
4Päivi AutioHiisirasti78:5321:29
5Jan RingTrosabygdens OK84:0126:37
6Lisa SilvermarkDalaportens OK86:1828:54
7Petter ErikssonOK Rodhen90:0332:39
8Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL102:1044:46
9Andreas RietzOK Roxen104:2146:57
10Roope KoskinenHiisirasti108:0950:45
11Anders SundbladSvärdsjö IF124:3567:11
Jan JohanssonOK HällenÅterbud

ÖPPEN 10 3900 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Thomas StenströmLinköpings OK42:170:00
2Anders KarlssonTumba Mälarhöjden OK43:331:16
3Therese CarlssonOK Hällen55:3013:13
4Hans PerssonMatteua SI57:5315:36
5Linda NilssonNais Orientering63:2921:12
6Magnus AllardTjällmo Godegårds OK70:1227:55
7Stina SternerOK Gränsen76:5934:42
8Lotta GranholmLinköping OK78:2236:05
9Tor AnderssonNais81:1338:56
10Ove KarlssonNyköpings OK82:1039:53
11Inger AskestenNyköpings OK82:1139:54
12Lisa KorallMotala AIF OL88:5746:40
13Evert ElgefjordOK Kolmården95:1853:01
14Hilde MollénNais117:5875:41
Benny WiklundFinspångs SOKDisk.
Ulla LindellOK HällenEj godk.
Sune LindellOK HällenEj godk.


Skapad 2008-04-06 13:50:22 med OLA version 3.5.1