Kolmårdsdubbeln, Klassresultatlista

2008-04-05


H75 2320 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK31:270:00
2Rune ArdellOK Denseln35:494:22
3Karl ÅkermanMotala AIF OL36:224:55
4Ramon BergerMotala AIF OL36:535:26
5Erik SvenssonFinspångs SOK37:346:07
6Sune JohanssonLinköpings OK39:267:59
7Rune KarlssonLinköpings OK40:058:38
8Rubert EngblomLinköpings AIK43:0511:38
9Rolf FridströmFinspångs SOK45:0413:37
10Åke GabrielssonNAIS OK57:4026:13
11Margen AdolfssonBjörkfors GOIF66:4235:15

H70 2320 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Curt ThorénNyköpings OK29:220:00
2Tore ThellsenOK Roxen33:163:54
3Otto HolmdahlLinköpings OK34:425:20
4Holger PerssonOK Eken34:585:36
5Göran AxelssonGOIF Tjalve35:025:40
6Folke JelkvallNAIS OK36:597:37
7Sven-Erik AnderssonNAIS OK37:558:33
8Carleric ThigerLinköpings AIK40:1110:49
9Bertil SkagerströmOK Denseln49:1619:54
10Sven-Olov KornebrantIFK Norrköpings OK62:5233:30
Ola KleistBoxholm-Mjölby OLEj start
Rune FritzLinköpings OKEj start
John-Erik PalmNAIS OKEj start

H65 2500 meter 30 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Arne EkNyköpings OK28:300:00
2Gösta LindmanFinspångs SOK31:002:30
3Nils SjödinGOIF Tjalve32:474:17
4Lennart SturessonLinköpings OK33:184:48
5Anders BergmanKFUM Örebro OK34:065:36
6Arne BergStjärnorps SK34:386:08
7Bertil EngmanIFK Norrköpings OK35:347:04
8Kjell HagströmLinköpings OK35:477:17
9Lennart SjöbergOK Denseln35:547:24
10Ivar LuksGOIF Tjalve36:438:13
11Folke SimonssonOK Roxen37:248:54
12Uno BergOK Motala38:3410:04
13Ellert ThunholmOK Roxen38:4210:12
14Kjell JohanssonNyköpings OK39:1810:48
15Jouko O PajulampiOK Tjärnen40:3412:04
16Bo PerssonOK Roxen40:5012:20
17Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK41:0712:37
18Bertil ArdellOK Roxen41:2012:50
19Sune LarssonOK Motala42:3614:06
20Göran LillieströmOK Roxen45:0616:36
21Arne WallbergOK Eken46:5618:26
22Kjell HolmströmBjörkfors GOIF47:3419:04
23Arne AnderssonOK Motala53:2224:52
24Claes-Owe SwärdhLinköpings OK55:1126:41
Curt TillmanLinköpings OKEj godk.
Nils-Göran KempeOK DenselnEj godk.
Anders JohanssonNyköpings OKEj godk.
Ewald ErikssonTjällmo-Godegårds OKEj start
Kent-Åke OhlssonFinspångs SOKEj start
Ulf WaldenfjordLinköpings OKEj start

H60 2500 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL22:500:00
2Hans HolgerssonOK Måsen25:533:03
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK26:283:38
4Curt CarlssonNyköpings OK31:138:23
5Rune RingsgårdOK Roxen31:288:38
6Tage SandbergBromma-Vällingby SOK32:029:12
7Rolf SkoglundSoIK Hellas32:199:29
8Peter HagströmGOIF Tjalve32:369:46
9Hans KleistOK Roxen32:419:51
10Jan SvenssonGOIF Tjalve33:4710:57
11Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK34:1611:26
12Claes MartinssonFinspångs SOK34:2411:34
13Gunnar CarlssonOK Roxen36:5214:02
14Christer JohanssonOK Motala37:5815:08
15Johnny GustafssonGamleby OK38:3115:41
16Jerry MartinssonOK Motala39:2116:31
17Lars-Erik HenrikssonLinköpings OK42:2019:30
18Karl-Göran GustavssonUpsala IF43:3720:47
19Leif SamorTjällmo-Godegårds OK54:2031:30
Torbjörn BäckIFK Norrköpings OKEj godk.
Göran SjögrenIFK Norrköpings OKEj start
Christer SandhOK RoxenEj start
Börje RåbergOK TyrEj start

H55 3120 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Peter RasmussenOK Måsen26:440:00
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK28:341:50
3Pär ErikssonLinköpings OK31:184:34
4Göran BlombergGOIF Tjalve31:465:02
5Göran AnderssonOK Tylöskog32:456:01
6Sten ÅhlinOK Måsen34:237:39
7Ingemar PerssonGamleby OK35:178:33
8Pelle SkullmanVimmerby OK37:1610:32
9Inge HultmanMidälva OK40:3013:46
10Kjell ErikssonStjärnorps SK43:5517:11
11Bengt ÖstlundOK Roxen44:5918:15
12Lennart SvernestamLinköpings OK48:1721:33
13Lars-åke SvenskOK Hällen48:2121:37
14Björn WallinOK Hällen58:1631:32
Rolf KarlssonOK HällenEj start
Kent BergendahlNyköpings OKEj start
Stephan SvenssonLinköpings OKEj start
Anders HallbergStjärnorps SKEj start
Torgny JohanssonOK EkenEj start
Magnus WretmanOK RoxenEj start

H50 3120 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lars PerssonHagaby GoIF25:360:00
2Håkan PalmfjordKatrineholms OK26:361:00
3Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL27:151:39
4Tommy ErikssonGOIF Tjalve27:552:19
5Ingvar BlombergNyköpings OK28:242:48
6Karl MollénOK Denseln29:013:25
7Tommy TörndahlMatteus SI32:056:29
8Morgan TidemanJönköpings OK32:106:34
9Torsten BråmåOK Roxen32:447:08
10Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK32:467:10
11Mats RosanderFinspångs SOK33:087:32
12Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL33:568:20
13Stefan GustafssonOK Hällen34:028:26
14Bo EliassonSkogspojkarnas OK34:379:01
15Juha HaajanenSK Pohjantähti-Oulu34:399:03
16Arne IrevallTjällmo-Godegårds OK36:2110:45
17Jan-Anders GredeskogTjällmo-Godegårds OK36:5711:21
18Björn TholénStjärnorps SK37:3211:56
19Hans SöderbergGamleby OK37:3311:57
20Carl-Gustav NöjdNAIS OK38:5013:14
21Arne MårtenssonOK Eken40:1314:37
22Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL40:5415:18
23Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL43:4818:12
Roland TengvallBoxholm-Mjölby OLEj start
Jan JohanssonGamleby OKEj start
Tommy PatrikssonMatteus SIEj start
Tomas VångellLinköpings OKEj start

H45 3660 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hans MelinHagaby GoIF27:000:00
2Per SvenssonFinspångs SOK29:282:28
3Kenneth SvenssonFinspångs SOK29:572:57
4Alf JernbergSträngnäs-Malmby OL30:053:05
5Stefan ThellsenOK Roxen30:383:38
6Jan-Åke KarlssonHagaby GoIF30:413:41
7Roger EngmanGustavsbergs OK31:504:50
8Magnus HerberthsonLinköpings OK32:025:02
9Torbjörn WrighedMotala AIF OL32:185:18
10Thomas NorgrenStora Tuna OK32:245:24
11Sören SandBoxholm-Mjölby OL32:465:46
11Erik AxelssonBoxholm-Mjölby OL32:465:46
13Lars BohlinLinköpings OK33:036:03
14Micke WallströmNyköpings OK33:046:04
15Jan BerggrenOK Denseln33:076:07
16Jörgen BatzSkarpnäcks OL34:157:15
17Stefan WestlinOK Måsen34:467:46
18Börje AnderssonLinköpings OK37:1310:13
19Jörgen SköldLinköpings OK41:1114:11
20Peter LindebringOK Denseln41:2014:20
21Per EricssonTumba-Mälarhöjden OK45:1218:12
Anders TostebergLinköpings OKEj start

H40 3660 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Thomas HöjsgaardLeksands OK26:100:00
2Panu HyvönenSK Pohjantähti-Oulu26:480:38
3Jonas OlssonOK Roxen27:111:01
4Per ThellsenOK Roxen28:322:22
5Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK28:502:40
6Markku SorriGOIF Tjalve29:042:54
7Olle LindmanFinspångs SOK29:153:05
8Heikki GrekeläSK Pohjantähti-Oulu29:483:38
9Henrik PetterssonOK Roxen32:456:35
10Peter BergstrandMotala AIF OL33:147:04
11Jan AsketunOK Roxen33:267:16
12Klas FriborgJönköpings OK33:417:31
13Dag JehrlanderGOIF Tjalve35:119:01
14Magnus NygrenSkogspojkarnas OK38:4512:35
15Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL44:1618:06
16Anders PerssonSkogspojkarnas OK47:1121:01
17Lars DanielsonMatteus SI47:3521:25
18Hans AxOK Eken49:1423:04
18Johan FridströmFinspångs SOK49:1423:04
20Jonas DetterfeltLinköpings OK49:1523:05
21Patrik KorallMotala AIF OL49:4923:39
Anders EnströmOK EkenEj start
Anders JoelssonMatteus SIEj start
Fredrik EngmanOK DenselnEj start
Jonas RothLinköpings OKEj start
Fredrik JönssonMotala AIF OLEj start
Gunnar MelinOK TyrEj start

H35 3680 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per MagnussonLinköpings OK26:290:00
2Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK30:033:34
3Åke LjunggrenLinköpings OK30:454:16
4Per KempeOK Denseln30:474:18
5Stefan KarlssonOK Roxen30:584:29
6Rikard EricsonTjällmo-Godegårds OK31:585:29
7Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK33:156:46
8Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK34:538:24
9Örjan SandellOK Roxen40:4414:15
10Jonas RåbergOK Tyr44:0417:35
11Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve48:3122:02
12Björn RydbergFinspångs SOK51:2424:55

H21 4610 meter 98 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Timo SaarinenTampereen Pyrintö27:350:00
2Pavlo UshkvarokStora Tuna OK28:270:52
3Denis GrishmanTampereen Pyrintö28:481:13
4Matti KiveläSK Pohjantähti-Oulu28:561:21
5Sergey DetkovOK Tisaren29:011:26
6Fredrik PetterssonLinköpings OK29:161:41
7Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna29:382:03
8Robbin KantarpOK Hällen29:442:09
9Anders KleistOK Denseln30:072:32
10Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna30:252:50
11Magnus PerssonOK Tisaren30:322:57
12Per EkNyköpings OK30:342:59
13Hannu SaarijärviTampereen Pyrintö30:463:11
14Henrik BerggrenOK Denseln30:513:16
15Anton ÖstlinLinköpings OK30:523:17
16David LingforsIK Hakarpspojkarna31:033:28
17Ilkka LeppävuoriTampereen Pyrintö31:183:43
17Jarno SalmelinTampereen Pyrintö31:183:43
19Erik ÅhlinOK Måsen31:223:47
20Mattias EricssonOK Denseln31:313:56
21Mikael AnderssonLinköpings OK31:333:58
22Peter LöfåsStora Tuna OK31:404:05
23Christian EnbergLinköpings OK31:494:14
24Jonas OlssonStora Tuna OK31:534:18
25Albert MollénOK Denseln32:054:30
26Oskar CarlborgNyköpings OK32:294:54
27Mattias JonssonNybro OK32:344:59
28Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF32:395:04
29Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK32:485:13
29Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK32:485:13
31Edvin KarlssonOK Denseln32:575:22
32Lucas GustavssonLinköpings OK33:175:42
33Nils OlssonStora Tuna OK33:386:03
34Johan IsraelssonStora Tuna OK33:406:05
35Johan PerssonHagaby GoIF34:006:25
36Björn KarlssonOK Denseln34:126:37
37Ola CarlssonOK Motala34:357:00
38Christoffer EskilssonHaninge SOK34:477:12
39Viktor LarssonHagaby GoIF34:537:18
40Mattias MårtsStora Tuna OK35:237:48
41Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK35:307:55
42Marcus AnderssonMatteus SI35:327:57
43Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK35:347:59
44Rikard ClaessonStora Tuna OK35:378:02
45Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK35:548:19
46Fredrik WallinLinköpings OK36:018:26
47Oleksandr StarovOK Denseln36:078:32
48Thomas PerssonOK Denseln36:278:52
49Jacob WesterbergLinköpings OK36:369:01
50Boris GranovskiyOK Linné36:389:03
51Johan AlfredssonStora Tuna OK36:399:04
52Mikael AxinHagaby GoIF37:049:29
53Björn CarlssonOK Roxen37:149:39
54Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL37:199:44
55Erik PetterssonNyköpings OK37:239:48
56Jonas PetterssonHagaby GoIF37:249:49
57Sven LundbäckStora Tuna OK37:269:51
58Jarno ParkkinenRajamäen Rykmentti37:4210:07
59Marcus LundagårdsLinköpings OK37:4510:10
60Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna38:0510:30
61Andreas CarlssonTjällmo-Godegårds OK38:1010:35
62Alistair LandelsStora Tuna OK38:3911:04
63Peter JuthbergSöders SOL Tyresö38:4111:06
64Ivaylo KamenarovStora Tuna OK39:0511:30
65Mattias ZackrissonOK Roxen39:3612:01
66Fredrik RosénJönköpings OK40:0712:32
67Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK40:2012:45
68Jaakko TervoSK Pohjantähti-Oulu40:2212:47
69Måns WinnemOK Linné40:5313:18
70Janne HarjuSK Pohjantähti-Oulu41:0513:30
71Erik BacktemanLinköpings OK41:3113:56
72Lars-Olof MagnellKatrineholms OK42:4915:14
73Anton BlomgrenHagaby GoIF43:2015:45
74Christian ErikssonLinköpings OK43:4016:05
75Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna43:5216:17
76Martin HammarlundMotala AIF OL44:0816:33
77Andreas GerberOK Linné44:1616:41
78Marcus HardtKFUM Örebro OK44:3216:57
79Alf NordanbroMalungs OK Skogsmårdarna46:2118:46
80Martin LindskogOK Ravinen48:1720:42
81Marcus AdolfssonNAIS OK49:2721:52
82Markus HenrikssonLinköpings OK60:0232:27
Per CarlborgNyköpings OKEj godk.
Ville HyvönenSK Pohjantähti-OuluEj godk.
Julian DentMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Jonas SvernestamLinköpings OKEj godk.
Markus AdolfssonLinköpings OKEj godk.
Matt SpeakeOK TisarenEj start
Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OKEj start
Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OKEj start
Erik SandhOK RoxenEj start
Joel FrancénTjällmo-Godegårds OKEj start
Magnus B JohanssonLinköpings OKEj start
Staffan ErikssonStora Tuna OKEj start
Jon LarssonOK SkogshjortarnaEj start
Erik AnderssonOK DenselnEj start
Johan ErikssonLinköpings OKEj start
Niklas Å WraneSöders SOL TyresöEj start

H20 3680 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sampo RahkoSK Pohjantähti-Oulu29:430:00
2Peter ErikssonLinköpings OK31:181:35
3Gustav BlomgrenHagaby GoIF35:175:34
4Sven NorénBoxholm-Mjölby OL41:3411:51

H18 3660 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joakim SvenskStora Tuna OK29:320:00
2Johan FröbergGOIF Tjalve29:500:18
3Andreas BergLinköpings OK34:264:54
4Johan AllardTjällmo-Godegårds OK35:125:40
5David LindegrenGOIF Tjalve35:566:24
6Tobias AugustssonTjällmo-Godegårds OK37:117:39
7Daniel PerssonHagaby GoIF37:197:47
8Karl OlandersLinköpings OK38:008:28
9Ville KosolaSK Pohjantähti-Oulu38:028:30
Markus HederskogMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Johan PetersonHagaby GoIFEj godk.
Vesa-Ville VäänänenSK Pohjantähti-OuluEj start
Klas LöfstedtStora Tuna OKEj start
Henrik TostebergLinköpings OKEj start

H16 3470 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Robert VångellLinköpings OK26:150:00
2Oskar SvenssonFinspångs SOK26:260:11
3Love SintringHagaby GoIF26:270:12
4Marcus BerggrenGOIF Tjalve27:321:17
5Oskar EngmanOK Denseln27:371:22
6Jussi ParkkinenSK Pohjantähti-Oulu27:431:28
6Victor BergstrandMotala AIF OL27:431:28
8Elias JohanssonOK Österåker30:003:45
9Martin CarlssonTjällmo-Godegårds OK30:494:34
10Philip DahlstedtGOIF Tjalve31:185:03
11Tobias AnderssonOK Österåker31:485:33
12Martin AllardTjällmo-Godegårds OK33:116:56
13Johan OlssonGOIF Tjalve36:4410:29
14Hampus AleniusBoxholm-Mjölby OL42:0815:53
15Oskar JohanssonOK Kolmården42:1916:04
16Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL59:2633:11
17Mårten HolmströmOK Österåker60:2334:08
Patrik TostebergLinköpings OKEj start
Måns BrännebyOK KolmårdenEj start

H14 2430 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Petter JohanssonLinköpings OK19:130:00
2Max BerggrenOK Denseln19:500:37
3Leif SvenssonFinspångs SOK20:050:52
4Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OK21:011:48
5Henrik HåkanssonOK Kolmården23:474:34
6Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL23:584:45
7Philip SorriGOIF Tjalve24:425:29
8Martin EngmanOK Denseln24:505:37
9Albin DetterfeltLinköpings OK25:236:10
10Fredrik PeterssonLinköpings OK25:556:42
11William ErlandssonOK Österåker28:399:26
12Oscar AllardTjällmo-Godegårds OK29:3210:19
13Johan SköldLinköpings OK35:2216:09
14Sebastian LundquistLinköpings OK44:2125:08
15Marcus JehrlanderGOIF Tjalve52:5133:38
Niklas HamströmGOIF TjalveEj start
Oliver SkullmanVimmerby OKEj start

H12 2160 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oskar LeinonenOK Kolmården16:190:00
2Sebastian SvenssonFinspångs SOK17:221:03
3Per LindmanFinspångs SOK18:212:02
4Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK19:052:46
5Emil ThellsenOK Roxen19:493:30
6Adam ThellsenOK Roxen19:523:33
7Andreas AleniusBoxholm-Mjölby OL20:224:03
8Jakob FinnevidsonGOIF Tjalve20:574:38
9Alexander WiklundFinspångs SOK22:045:45
10Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL23:146:55
11Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL24:067:47
12Ville JohanssonOK Kolmården24:177:58
13Tim SöderströmOK Kolmården30:2114:02
14Björn DetterfeltLinköpings OK37:3621:17
Martin StafstedtGOIF TjalveEj start
Felix LuksGOIF TjalveEj start

H10 1880 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan WehlinSkogspojkarnas OK13:330:00
2August MollénOK Denseln17:273:54
3Emil LjungemyrOK Kolmården17:374:04
4Oscar PrytzGOIF Tjalve18:294:56
5Gustav EngmanOK Denseln19:356:02
6Gustav MalmströmGOIF Tjalve21:117:38
7Gabriel UlltjärnOK Roxen22:138:40
8Eric JehrlanderGOIF Tjalve24:3511:02
9Ludvig EkNyköpings OK25:5212:19
10Thorsten SvenssonFinspångs SOK31:1517:42
Erik HåkanssonSkogspojkarnas OKEj start
Josef JohanssonOK KolmårdenEj start
Tobias HamströmGOIF TjalveEj start

D70 2320 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt PetterssonOK Roxen39:180:00
2Gunnel NilssonLinköpings AIK49:1910:01
3Jonna EngblomLinköpings AIK49:5110:33
4Gudrun ThigerLinköpings AIK62:0022:42

D60 2320 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inga JohanssonNyköpings OK32:070:00
2Carina LindmanFinspångs SOK33:060:59
3Ulla LindellOK Hällen35:513:44
4Ann-Christine EkNyköpings OK45:4013:33
5Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK46:4814:41
6Eva LindgrenLinköpings OK47:0314:56
7Britten PerssonFinspångs SOK48:0816:01
8Gunilla BergmanKFUM Örebro OK48:3916:32
9Inga-Lill PetterssonLinköpings OK50:5118:44
10Stina KorallMotala AIF OL65:1833:11
11Eva-Maj JohanssonMarkbygdens OK66:3734:30
12Rose Marie GroundstroemBjörkfors GOIF92:3760:30
Vivianne HolgerssonOK MåsenEj start

D55 2500 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karin AxelssonFinspångs SOK31:070:00
2Kerstin SvenskOK Hällen36:525:45
3Barbro ÖstlundOK Roxen41:4010:33
4Gerd HagströmGOIF Tjalve43:0812:01
5Maja-Stina GustavssonOK Roxen49:1218:05
6Christina KarlssonOK Hällen53:1522:08
7Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL53:3222:25
8Berit MartinssonFinspångs SOK55:5824:51
9Lena AlshedenIFK Enskede65:3234:25
Elisabeth ÖsterbergLinköpings OKEj godk.
Monica OhlssonFinspångs SOKEj start

D50 2500 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena PerssonGamleby OK33:380:00
2Kristina HagfalkOK Hällen35:001:22
3Inger JohanssonNAIS OK38:264:48
4Marie SvernestamLinköpings OK38:274:49
5Monika LarssonSkarpnäcks OL39:416:03
6Eva-Britt HultquistFinspångs SOK41:367:58
7Lena FröbergGOIF Tjalve42:268:48
8Carin AnderssonOK Denseln44:2010:42
9Lena FornanderSkogspojkarnas OK54:5421:16
10Lena JohanssonSkogspojkarnas OK57:5024:12

D45 3120 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inger BergLinköpings OK29:370:00
2Pia GustafssonLinköpings OK36:266:49
3Carina HillTumba-Mälarhöjden OK38:589:21
4Maria BergstrandMotala AIF OL41:1011:33
5Lena RosanderFinspångs SOK42:1212:35
6Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL49:4020:03
7Susanne DahlbergGOIF Tjalve56:5527:18
8Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OK73:0043:23
Yvonne JohanssonGamleby OKEj start

D40 3120 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL33:160:00
2Barbara SvenssonFinspångs SOK37:043:48
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL40:177:01
4Sofia SvedevallOK Roxen45:2212:06
5Monika LundqvistSkogspojkarnas OK51:1017:54
6Helena HolmbergKöping-Kolsva OK57:5524:39
7Catrine KarlssonHagaby GoIF60:0626:50
Maria WallströmNyköpings OKEj start

D35 3190 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika IvarssonLinköpings OK29:280:00
2Kristina LjunggrenLinköpings OK30:511:23
3Susanne PetterssonOK Roxen34:495:21
4Lena LindmanFinspångs SOK37:578:29
5Hillevi LuksGOIF Tjalve38:008:32
6Malin PeterssonOK Denseln47:1717:49
Karina RydbergFinspångs SOKEj godk.

D21 3680 meter 77 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena EliassonStora Tuna OK27:130:00
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF28:341:21
3Karolina A. HöjsgaardDomnarvets GOIF28:541:41
4Simone Niggli-LuderUlricehamns OK28:591:46
5Maja AlmUlricehamns OK29:202:07
6Jenny JohanssonUlricehamns OK29:222:09
7Malin Leijon-LindHaninge SOK29:512:38
8Tina JunegardTullinge SK30:303:17
8Sara EskilssonHaninge SOK30:303:17
10Heini WennmanSK Pohjantähti-Oulu30:493:36
11Frida AspnäsSidensjö IK30:513:38
12Sofia HaajanenSK Pohjantähti-Oulu31:184:05
13Marttiina JoensuuSK Pohjantähti-Oulu31:264:13
14Johanna SvenssonOK Hällen31:314:18
15Heidi HaapasaloTampereen Pyrintö31:404:27
16Eva ÖhlundUlricehamns OK31:434:30
17Lotta KarholaTampereen Pyrintö32:014:48
18Maria PietiläTampereen Pyrintö32:275:14
19Anna-Sofia MarilaTampereen Pyrintö32:415:28
20Karin ElfvingDomnarvets GOIF32:465:33
21Eva ElfvingDomnarvets GOIF33:256:12
22Johanna LindbergOK Denseln33:266:13
23Helén PerssonLinköpings OK33:396:26
24Juliette SoulardStora Tuna OK33:446:31
25Josefine CarlssonSOK Viljan33:466:33
26Ellinor FranssonÄrla IF33:476:34
27Liisa KujanpääTampereen Pyrintö33:566:43
28Frida BakkmanSOK Viljan34:106:57
29Pia BirkebækStora Tuna OK34:407:27
30Annika BjörkHelsingin Suunnistajat34:547:41
31Linda NordinUlricehamns OK34:557:42
32Ellu MunukkaTampereen Pyrintö35:077:54
33Lena BirkebaekStora Tuna OK35:158:02
34Karin LundbergÄrla IF35:248:11
35Hanna SvenssonUlricehamns OK36:098:56
36Lena StrömTjällmo-Godegårds OK36:529:39
37Helena AnderssonOK Tisaren37:029:49
38Emma AnderssonÄrla IF37:109:57
39Elin DahlinDomnarvets GOIF37:4910:36
40Laura HäsäSK Pohjantähti-Oulu37:5510:42
41Sara HelanderDomnarvets GOIF38:2311:10
42Jennie PetterssonVisborgs OK38:2911:16
43Maria SchmiterlöwHjobygdens OK39:0211:49
44Susanna MårtenssonStora Tuna OK39:2112:08
45Anna AnderssonOK Denseln39:2312:10
46Rebecka ÖsterbergOK Linné39:3512:22
47Carin RosanderFinspångs SOK40:3113:18
48Lisa JohanssonStjärnorps SK41:2714:14
49Linn BjurströmDomnarvets GOIF41:5914:46
49Julia TorstenssonOK Landehof41:5914:46
51Emma EricssonOK Denseln42:0914:56
52Cecilia KleistLinköpings OK42:4515:32
53Anastasiia DanylovaStora Tuna OK43:2616:13
54Stina PerssonGamleby OK44:1517:02
55Malin ErikssonGOIF Tjalve45:3218:19
56Lisa SjölanderOK Hällen45:4618:33
57Ekaterina OrekhovaOK Linné45:5818:45
58Karolína KousalováOK Linné47:2620:13
59Astrid ThelinSidensjö IK48:0120:48
60Anna KorallMotala AIF OL48:0320:50
61Linnéa NordinSidensjö IK48:3921:26
62Emma DahlskogOK Denseln49:3922:26
63Karin LindskogIFK Enskede49:5722:44
64Josefine LindströmLinköpings OK50:1923:06
65Emma BengtssonOK Linné53:2326:10
66Maria ThelinJönköpings OK53:2526:12
67Therese FredrikssonGOIF Tjalve55:2528:12
68Therese NyströmOK Denseln56:2029:07
Bára MalisovaTumba-Mälarhöjden OKEj godk.
Petra ThomassonLeksands OKEj start
Susanne KarlssonOK DenselnEj start
Jonna SamuelssonOK 64 TorpaEj start
Johanna BergmanHalmstad OKEj start
Andrea WesterdahlLinköpings OKEj start
Anna-Stina PåledalLinköpings OKEj start
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OKEj start
Sofie BergerLinköpings OKEj start

D20 3190 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Charlotte OlssonOK Denseln32:130:00
2Carolin SvenssonBjörkfors GOIF37:024:49
3Amanda BohlinLinköpings OK45:3713:24
Jessica DavisTullinge SKEj start

D18 3190 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britta NorénBoxholm-Mjölby OL28:410:00
2Anna SegerssonOK 64 Torpa30:091:28
3Amy RankkaOK Roxen31:012:20
4Lisa KaleredSkogspojkarnas OK33:094:28
5Ida DalhammerOK Roxen34:045:23
6Elli KosolaSK Pohjantähti-Oulu37:068:25
7Frida KarlssonLinköpings OK39:0310:22
8Heidi BerggrenOK Denseln52:1923:38
Veronica LindebringOK DenselnEj godk.
Hanna BergLinköpings OKEj godk.
Emma AnderssonUlricehamns OKEj godk.

D16 3060 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Saana RahkoSK Pohjantähti-Oulu34:110:00
2Nina LundkvistOK Österåker38:194:08
3Sofie AxeenStjärnorps SK38:494:38
4Annika LedskogLinköpings OK38:544:43
5Isabella NetzOK Kolmården40:426:31
6Camilla CarlssonTjällmo-Godegårds OK41:117:00
7Julia NilssonGOIF Tjalve46:5412:43
8Eveliina KosolaSK Pohjantähti-Oulu52:3918:28
Michaela HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Amanda ThellsenOK RoxenEj godk.
Sofie SvenssonBjörkfors GOIFEj start
Hanna AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start
Therese HuhtaOK MåsenEj start
Karolina NygrenSkogspojkarnas OKEj start
Jessica AugustssonTjällmo-Godegårds OKEj start

D14 2430 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK26:170:00
2Karin SvenssonFinspångs SOK26:190:02
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK26:550:38
4Ebba WesterbergOK Kolmården27:341:17
5Lisa MalmströmGOIF Tjalve29:443:27
6Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK29:563:39
7Klara SvedevallOK Roxen31:345:17
8Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OK32:095:52
9Amanda NygrenSkogspojkarnas OK33:177:00
10Sofia BerggrenOK Kolmården36:5810:41
11Josefine DahlstedtGOIF Tjalve37:2411:07
12Ida RydbergFinspångs SOK38:3412:17
13Frida BergstrandMotala AIF OL39:3913:22
Beatrice HuhtaOK MåsenEj start

D12 2160 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Andrea SvenssonFinspångs SOK17:050:00
2Mai Ly SorriGOIF Tjalve17:480:43
3Sofia WiellOK Kolmården18:531:48
4Fanny AsketunOK Roxen19:362:31
5Emma BrännebyOK Kolmården20:443:39
6Stina SvedevallOK Roxen25:027:57
7Elin JohanssonFinspångs SOK26:529:47
8Lovisa LundquistLinköpings OK26:559:50
9Moa HedegårdOK Kolmården29:0011:55
Jessica HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Julia ErikssonOK KolmårdenEj start

D10 1880 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tora WesterbergOK Kolmården16:150:00
2Lisa BerggrenOK Kolmården18:121:57
3Cornelia AnderssonOK Kolmården18:141:59
4Sarah PerssonOK Denseln19:583:43
5Emilia ÖstlundOK Kolmården20:544:39
6Emma PetterssonOK Roxen24:127:57
7Alva RasmussenOK Måsen28:5312:38
8Victoria AsketunOK Roxen28:5412:39
Klara LjunggrenLinköpings OKEj godk.
Tua SöderströmOK KolmårdenEj start

U3 2160 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ida MårtenssonOK Eken31:480:00

U2 1880 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jakob MånssonGOIF Tjalve27:080:00
2Bianca UlltjärnOK Roxen27:260:18
3Axel JohanssonFinspångs SOK28:521:44
4Jakob PetersonLinköpings OK33:136:05
5Albert MalmrosGOIF Tjalve37:059:57
6Viktor SeverinssonGOIF Tjalve41:0413:56

U1 1950 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hugo PetterssonBoxholm-Mjölby OL22:330:00
2Love RasmussenOK Måsen35:2712:54

INSKOLNING 1950 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Albin JanssonKisa SKGodkänd
Albin PerssonSkogspojkarnas OKGodkänd
Arvid WesterbergOK KolmårdenGodkänd
Elias PerssonSkogspojkarnas OKGodkänd
Emma ErikssonOK KolmårdenGodkänd
Huga BlomqvistKlubblösGodkänd
Isak PerssonSkogspojkarnas OKGodkänd
Jensine SvenssonFinspångs SOKGodkänd
Olivia AsketunOK RoxenGodkänd
Olivia FröbergOK RoxenGodkänd
Sigrid FröbergOK RoxenGodkänd

ÖPPEN 1 1880 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Leo JohanssonOK Kolmården32:540:00
2Jens Caap HällgrenOK Kolmården52:0419:10
3Karolina KarlssonKvarsebo IK69:4436:50
Sara TörndahlMatteus SIEj godk.

ÖPPEN 2 2160 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stina EdinSidensjö IK26:160:00
2Cecilia JohanssonMalma Backe SF26:180:02
3AnneMarie VindFinspångs SOK33:237:07
4Kerstin KempeLinköpings OK33:267:10
5Sara JohanssonOK Motala35:599:43
6Anita IvarssonSol Tranås37:0110:45
7Annelie NygrenSkogspojkarnas OK38:3112:15
8Anita LindebringOK Denseln43:3917:23
9Emil ForslundLinköpings OK54:5028:34
10Tuva ForslundLinköpings OK55:3229:16
Jonas AnderssonMalma Backe SFEj godk.

ÖPPEN 5 3600 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kjell EricssonSträngnäs-Malmby OL34:490:00
2Anders SvenssonFinspångs SOK44:489:59
3Henrik LjungemyrOK Kolmården47:5313:04
4Olle ArmanNyköpings OK48:2413:35
5Thomas HåkanssonSkogspojkarnas OK49:0014:11
6Anneli WiklundFinspångs SOK51:5817:09
7Theo ÖrjetegLinköpings OK52:0117:12
8Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL52:1517:26
9Christine RolanderOK Pan-Kristianstad52:4417:55
10Eva EngmanOK Denseln55:2220:33
11Simon VikströmOK Pan-Kristianstad55:3020:41
12Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK55:3920:50
13Lisa KorallMotala AIF OL59:5425:05
14Per FröbergGOIF Tjalve60:3725:48
15Mickael UrdalBoxholm-Mjölby OL62:3827:49
16Helene SöderbergOK Hällen63:1928:30
17Tuula ÅhlinOK Måsen63:2428:35
18Sven AnderssonOK Hällen63:2828:39
19Ann-sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL63:4028:51
20Irene GustafssonOK Måsen64:0629:17
21Johan Olanders Linköpings OK65:1330:24
22Kerstin BobergOK Roxen65:5331:04
23Inger HellqvistNyköpings OK66:2331:34
24Astrid LundmarkLinköpings OK71:4536:56
25Magnus SöderbergOK Hällen81:5847:09
26Caroline HäggOK Denseln85:4750:58
27Manfred RittwageOK Kolmården118:1983:30
Cecilia JonssonGOIF TjalveEj godk.
Ingela JuthbergSöders SOL TyresöEj godk.

ÖPPEN 7 2770 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Henrik EricksonUlricehamns OK24:560:00
2Björn PerssonEskilstuna OL27:502:54
3Erik JohanssonOK Motala31:026:06
4Hans EngströmFinspångs SOK32:227:26
5Johan BrunbergStora Tuna OK33:388:42
6Lena MalmströmGOIF Tjalve33:438:47
7Cecilia NilssonOK Denseln34:559:59
8Erik MalmforsSkogspojkarnas OK35:0310:07
9Sune LindellOK Hällen38:4513:49
10Linda NyströmOK Roxen40:5916:03
11Bo FrisbergOK Roxen41:3016:34
12Gitt ThellsénOK Roxen43:2018:24
13Patric MalmströmGOIF Tjalve43:5619:00
14Magnus LiljegrenSkogspojkarnas OK44:1419:18
15Lisa LedskogLinköpings OK46:2321:27
16Annie WestlinOK Måsen47:2622:30
17Per GustavssonOK Roxen48:1523:19
18Sofie WestlinOK Måsen52:0927:13
19Stina BobergLinköpings OK54:5529:59
20Annika ForslundLinköpings OK55:1630:20
21Tuomi ErkkiSkogspojkarnas OK55:2030:24
22Bengt-Ove TorstenssonOK Landehof57:5332:57
23Sofia NydahlOK Motala59:5034:54
24Kristina SkoglundSoIK Hellas61:0536:09
25Thomas NyströmOK Roxen61:4036:44
26Sonja HanssonGOIF Tjalve65:5040:54
27Göran PeterssonOK Kolmården67:2042:24
28Pia WestlinOK Måsen70:2545:29
29Kerry KempeLinköpings OK70:3345:37
30Eva NyströmOK Roxen72:5347:57
31Christer ArewångOK Måsen90:2165:25
Anita AllardTjällmo-Godegårds OKEj godk.

ÖPPEN 8 4630 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna27:130:00
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK37:5710:44
3Anders PetterssonKFUM Örebro OK39:4912:36
4Tommy SöderbergOK Hällen40:3613:23
5Andreas NordforsStora Tuna OK41:4714:34
6Jonas FogelbergVästvärmlands OK44:1717:04
7Björn AxelssonFinspångs SOK45:5118:38
8Mikael WilhelmssonStora Enso49:0621:53
9Johan LindströmNAIS OK50:5023:37
10Anita WehlinSkogspojkarnas OK59:2232:09
11Andreas Rietz OK Roxen60:2533:12
12Peter StrömbergNAIS OK63:2936:16
13Eric Caap HällgrenBrännans Idrottsförening65:2538:12
14Jessica KarlssonNyköpings OK66:2339:10
15Benny WiklundFinspångs SOK66:2939:16
16Hillen EnglundUppsala68:1441:01
17Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL70:4243:29
18Harris BrandeGOIF Tjalve73:3246:19
19Linda NilssonNAIS OK77:4150:28
20Peter SvanbergOK Cannes88:3061:17
Kristoffer JanssonOK MåsenEj godk.
Erik SvenssonNyköpings OKEj godk.
Klas JohanssonVäxjö OKEj godk.
Petter ErikssonOK RodhenEj godk.
Erik JohanssonLinköpings OKEj godk.


Skapad 2008-04-10 23:06:49 med OLA version 3.5.1