Kolmårdsdubbeln, Klassresultatlista

2009-04-04


D10 1900 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa BerggrenOK Kolmården14:100:00
2Emma S JohanssonLinköpings OK18:043:54
3Johanna GuståsLinköpings OK19:395:29
4Elsa RimhagenLinköpings OK20:296:19
5Moa LjungemyrOK Kolmården21:587:48
6Victoria AsketunOK Roxen22:158:05

D12 2200 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mai Ly SorriGOIF Tjalve17:280:00
2Emma BrännebyOK Kolmården18:571:29
3Emma LindellLinköpings OK20:453:17
4Tora WesterbergOK Kolmården20:543:26
5Stina GuståsLinköpings OK22:074:39
6Julia ErikssonOK Kolmården22:455:17
7Elin JohanssonFinspångs SOK22:495:21
8Sarah PerssonOK Denseln24:136:45
9Emilia ÖstlundOK Kolmården26:128:44
10Klara LjunggrenLinköpings OK30:5813:30
Frida JohanssonLinköpings OKEj godk.
Moa HedegårdOK KolmårdenEj start

D14 2600 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa MalmströmGOIF Tjalve25:260:00
2Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK26:210:55
3Ida RydbergFinspångs SOK31:095:43
4Andrea SvenssonFinspångs SOK32:036:37
5Fanny AsketunOK Roxen34:028:36
6Ebba WesterbergOK Kolmården34:258:59
7Sofia WiellOK Kolmården45:1019:44
8Amanda NygrenSkogspojkarnas OK48:0522:39
9Jenny KarlssonGOIF Tjalve56:1530:49
Märta BerggrenOK KolmårdenEj start

D16 2900 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin SvenssonFinspångs SOK25:290:00
2Amanda ThellsénOK Roxen30:465:17
3Karolina NygrenSkogspojkarnas OK31:135:44
4Anna WehlinSkogspojkarnas OK31:296:00
5Josefine DahlstedtGOIF Tjalve33:498:20
6Frida BergstrandMotala AIF OL41:3816:09
7Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK48:2822:59
Emilia AnderssonVimmerby OKEj godk.
Linnéa AxelssonSol TranåsEj start
Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OKEj start

D17-20 2900 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny StenströmLinköpings OK45:240:00

D18 E 3400 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa KaleredSkogspojkarnas OK38:290:00
2Erika HugosonNässjö OK41:533:24
3Sofie SvenssonBjörkfors GOIF44:466:17
4Kajsa HammarströmOK Hällen45:136:44
5Julia NilssonGOIF Tjalve45:497:20

D20 E 3400 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Terese WängdahlLinköpings OK32:160:00
2Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL33:201:04
3Sofia SalomonssonVänersborgs SK33:541:38
4Carolin SvenssonBjörkfors GOIF33:561:40
5Britta NorénBoxholm-Mjölby OL35:393:23
6Nicole ScaletLinköpings OK42:059:49
7Stina PerssonGamleby OK69:0436:48
Malin SvenssonIK VistaEj start
Amanda BohlinLinköpings OKEj start

D21 4200 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK51:060:00
2Sofie AxeenStjärnorps SK78:5227:46
3Jenny LarssonSol Tranås80:3729:31

D21 E 4400 meter 34 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johanna SvenssonOK Hällen35:270:00
2Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK38:232:56
3Linnea MartinssonOK Tyr38:293:02
4Johanna GunnarssonOK Hällen38:373:10
5Linnea GustafssonOK Hällen40:204:53
6Johanna LindbergOK Denseln40:435:16
7Therese KlintbergEksjö SOK41:396:12
8Andrea WesterdahlLinköpings OK42:126:45
9Josefine CarlssonSOK Viljan42:597:32
10Marika Nylund EkNyköpings OK43:177:50
11Ellinor FranssonÄrla IF43:318:04
12Annika IvarssonLinköpings OK45:219:54
13Helén PerssonLinköpings OK46:0310:36
14Cecilia KleistLinköpings OK46:3711:10
15Susanne KarlssonOK Denseln47:4212:15
16Lisa JohanssonOK Tyr48:0312:36
17Martina KarlssonIK Hakarpspojkarna48:2512:58
18Carina SvenssonBredaryds SOK48:3213:05
19Jennie PetterssonVisborgs OK48:4613:19
20Carin RosanderFinspångs SOK49:3314:06
21Maria GunnarssonOK Hällen53:2918:02
22Josefine LindbergOK Denseln53:5618:29
23Stefanie AnderssonVimmerby OK54:5919:32
23Ulrika LindstamSol Tranås54:5919:32
25Sanna ErikssonIF Rigor57:2722:00
26Emma EricssonOK Denseln58:2122:54
27Anna MårsellStora Tuna OK59:2824:01
Elisabet LarssonSol TranåsEj godk.
Julia AxelssonSol TranåsEj start
Tina JunegardTullinge SKEj start
Amanda LeoBredaryds SOKEj start
Josefine LarssonSol TranåsEj start
Josefin AronssonOK TisarenEj start
Anna SegerssonOK 64 TorpaÅterbud

D35 3200 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK28:440:00
2Gith ThellsénOK Roxen54:5026:06
Kristina LjunggrenLinköpings OKEj godk.

D40 3200 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL31:230:00
2Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL37:266:03
3Karin SkullmanVimmerby OK39:097:46
4Gitte EngströmLinköpings OK39:378:14
5Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL45:1113:48
6Lena MalmströmGOIF Tjalve48:1716:54
7Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK50:3419:11
8Åsa DetterfeltLinköpings OK53:0821:45
9Eva EngmanOK Denseln72:1340:50
Barbara SvenssonFinspångs SOKEj godk.
Åsa Wadensjö-LeoBredaryds SOKEj start
Lena LindmanFinspångs SOKEj start

D45 2500 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger BergLinköpings OK23:260:00
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK26:132:47
3Anne BössfallLinköpings OK27:474:21
4Maria BergstrandMotala AIF OL28:234:57
5Lena PetterssonNyköpings OK30:447:18
6Carina KaleredSkogspojkarnas OK31:378:11
7Pirkko HammarströmOK Måsen31:478:21
8Kerstin SegerssonOK 64 Torpa35:0811:42
9Susanne DahlbergGOIF Tjalve37:1113:45
10Pia GustafssonLinköpings OK37:3714:11
11Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OK38:2615:00
12Ingrid SvenssonFinspångs SOK41:2718:01
13Anne-Li StenströmLinköpings OK48:1524:49
14Anneli WiklundFinspångs SOK51:1627:50
15Monika LundqvistSkogspojkarnas OK54:5031:24
16Anita AllardTjällmo-Godegårds OK71:0447:38

D50 2500 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena RosanderFinspångs SOK26:500:00
2Lena FröbergGOIF Tjalve32:055:15
3Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK32:065:16
4Carina FaxénLinköpings OK33:426:52
5Vivianne LindstamSol Tranås35:048:14
6Gun EricssonNAIS OK35:058:15
7Ingrid PerssonHagaby GoIF36:039:13
8Inger JohanssonNAIS OK37:0710:17
9Lena FornanderSkogspojkarnas OK43:1016:20
10Catharina Gun-Britt ForsénOK Denseln43:4616:56
11Lena RunessonOK Vivill44:0817:18
12Karin ErnfridssonOK 64 Torpa50:5224:02
Berit EklöfMatteus SIEj godk.

D55 1900 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ulla Marie SvernestamLinköpings OK28:400:00
2Eva-Britt HultquistFinspångs SOK31:272:47
3Titti BergendahlOK Måsen31:403:00
4Berit MartinssonFinspångs SOK41:2412:44
5Lena PerssonGamleby OK44:2315:43
6Carin AnderssonOK Denseln44:4516:05
7Gerd HagströmGOIF Tjalve46:5518:15
8Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL47:2118:41
9Ulla Sylvia Christina KjellLinköpings OK53:1324:33
10Lena Kristina JohanssonSkogspojkarnas OK59:1530:35
11Maja-Stina GustavssonOK Roxen59:4231:02
12Siv Monica OlssonFinspångs SOK60:0831:28
Eva RudmarkVästerviks OKEj godk.
Lena AlshedenIFK EnskedeEj start

D60 1900 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inga JohanssonNyköpings OK26:360:00
2Ulla LindellOK Hällen30:293:53
3Stina KorallMotala AIF OL38:5012:14
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF43:4517:09
5Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF44:1517:39
6Ann-Christine EkNyköpings OK49:2822:52
7Gunvor Birgitta FridLinköpings OK62:1935:43
Vivianne HolgerssonOK MåsenEj start

D65 1900 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL38:150:00
2Britt PetterssonOK Roxen40:582:43
3Charlotta Mari-Ann Karin GranholmLinköpings OK54:4316:28
Carina LindmanFinspångs SOKEj godk.
Sonja HanssonGOIF TjalveEj godk.
Wiwi-Anne NilssonNyköpings OKEj start

D70 1900 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK33:480:00
2Gunnel NilssonLinköpings AIK51:4317:55
3Astrid AnderssonNAIS OK54:2520:37
4Jonna EngblomLinköpings AIK55:5322:05

H10 1900 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1August MollénOK Denseln10:570:00
2Arvid WesterbergOK Kolmården13:482:51
3Johan LindmanFinspångs SOK14:023:05
4Ludvig EkNyköpings OK14:043:07
5Oscar PrytzGOIF Tjalve14:313:34
6Thorsten SvenssonFinspångs SOK18:257:28
Olof LjunggrenLinköpings OKEj godk.

H12 2200 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ville JohanssonOK Kolmården16:240:00
2Emil LjungemyrOK Kolmården19:032:39
3Gustav EngmanOK Denseln19:483:24
4Adam ThellsénOK Roxen20:344:10
5Johan WehlinSkogspojkarnas OK21:164:52
6Alexander WiklundFinspångs SOK21:385:14
7Johan StenströmLinköpings OK23:527:28
8Gustav MalmströmGOIF Tjalve25:118:47
9Jakob PetersonLinköpings OK27:2911:05
10Erik HåkanssonSkogspojkarnas OK31:3515:11
11Eric JehrlanderGOIF Tjalve35:3319:09
12Gabriel UlltjärnOK Roxen38:1321:49
Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OLEj start

H14 2600 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Max BerggrenOK Denseln21:250:00
2Emil ThellsénOK Roxen24:593:34
3Martin EngmanOK Denseln25:213:56
4Johan SköldLinköpings OK27:185:53
5Henrik HåkanssonOK Kolmården28:236:58
6Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL28:407:15
7Sven EngströmLinköpings OK28:517:26
8Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL29:268:01
9Oskar LeinonenOK Kolmården31:019:36
10Erik PerssonNässjö OK35:0213:37
11Dag HultbergOK Kolmården38:2717:02
12Jakob FinnevidsonGOIF Tjalve39:2017:55
13Herman AlmqvistOK Kolmården40:4519:20
14Oliver SkullmanMålilla OK41:2720:02
15Kalle KarlssonGOIF Tjalve42:4321:18
16Oscar AndersonKexholms SK51:3230:07
17David AxelssonFinspångs SOK51:4730:22
18Filip LindellLinköpings OK55:1633:51
19Andreas AleniusBoxholm-Mjölby OL81:1359:48
Anton HanssonNässjö OKEj godk.
Per LindmanFinspångs SOKEj start
Fredrik TegströmLinköpings OKÅterbud

H16 3600 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marcus BerggrenGOIF Tjalve27:010:00
2Oskar EngmanOK Denseln27:480:47
3Leif SvenssonFinspångs SOK29:442:43
4Petter JohanssonLinköpings OK31:434:42
5Viktor SegerssonOK 64 Torpa32:265:25
6Emil BlomquistOK Kolmården33:186:17
7Johan OlssonGOIF Tjalve34:087:07
8Linus LagerNässjö OK35:288:27
9Einar JohanssonLinköpings OK36:599:58
10Albin DetterfeltLinköpings OK39:5612:55
11Fredrik PetersonLinköpings OK40:0413:03
12Emil LindströmSol Tranås41:4714:46
13Eric HanssonNässjö OK41:5914:58
14Philip SorriGOIF Tjalve42:3715:36
15Oskar IreståhlSol Tranås44:1117:10
16Nils GustafssonBoxholm-Mjölby OL56:1129:10
17Mikael UrdalBoxholm-Mjölby OL60:3433:33
Oskar SydSol TranåsEj start

H18 E 4100 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jakob AnderssonBredaryds SOK30:430:00
2Johan NorbergGamleby OK30:560:13
3Oskar SvenssonFinspångs SOK31:050:22
4Oscar RiisGamleby OK31:390:56
5Viktor AntonssonEksjö SOK32:572:14
6Tim BjärengrenOK Hällen34:313:48
7Martin AllardTjällmo-Godegårds OK35:344:51
8Johan AllardTjällmo-Godegårds OK36:215:38
9Andreas BerganderEksjö SOK36:225:39
10Jonathan AndersonKexholms SK36:536:10
11Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL38:227:39
12Erik NybergOK Denseln38:287:45
13Victor BergstrandMotala AIF OL39:098:26
14Petter SamuelssonOK 64 Torpa40:379:54
15Felix PalmgrenEksjö SOK43:5613:13
16Patrik TostebergLinköpings OK47:1116:28
Philip DahlstedtGOIF TjalveEj godk.

H20 E 4100 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter ErikssonLinköpings OK28:010:00
2Eric RosanderFinspångs SOK28:160:15
3Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK30:442:43
4Emil JönssonHalmstad OK32:164:15
5Petter IrewallTjällmo-Godegårds OK32:374:36
6Andreas PetersonHagaby GoIF33:165:15
7Oscar VångellLinköpings OK34:026:01
8Adam SandstedtEksjö SOK34:096:08
9Emil HammarströmOK Hällen34:246:23
10Jakob WallenhammarHagaby GoIF34:366:35
11Andreas BergLinköpings OK36:188:17
12Henrik TostebergLinköpings OK36:228:21
13Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK36:308:29
14Emil GunnarssonEksjö SOK40:4912:48
14Anders ReimertzEksjö SOK40:4912:48
16Olof DahlgrenHagaby GoIF42:4614:45
17Tobias AugustssonTjällmo-Godegårds OK43:2515:24

H21 4500 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael AxinHagaby GoIF35:170:00
2Marcus AnderssonMatteus SI35:240:07
3Jonas FogelbergVästvärmlands OK36:331:16
4Mattias ZackrissonOK Roxen37:031:46
5Johan KällsandLinköpings OK37:312:14
6Fredrik WallinLinköpings OK38:052:48
7Anders PerssonVäxjö OK38:082:51
8Magnus JohanssonEmmaboda Verda OK39:484:31
9Patrik BlidefalkOK Södertörn40:375:20
10Jonas OlssonOK 64 Torpa42:046:47
11Jonas SundbergSöderhamns OK44:259:08
12Rickard IngessonGamleby OK46:4111:24
13Jacob LindstamSol Tranås47:4912:32
14Niklas JakobssonSol Tranås50:0014:43
15Markus HenrikssonLinköpings OK60:0724:50
16Joakim TostebergLinköpings OK61:2426:07
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Håkan SamorTjällmo-Godegårds OKEj start
Lasse JansonEksjö SOKEj start

H21 E 5500 meter 68 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter ÖbergOK Hällen31:140:00
2Tobias NobornIFK Göteborg32:481:34
3Anton TynongGävle OK33:362:22
4Olle KaleredOK Denseln34:032:49
4Per EkNyköpings OK34:032:49
6Per BrolundOK Denseln34:052:51
7Erik AnderssonOK Denseln34:153:01
8Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF34:213:07
9Michal HoracekSödertälje-Nykvarn OF34:593:45
10Emil Folino NielsenOK Denseln35:083:54
11Per CarlborgNyköpings OK35:164:02
12Tomas HallménOK Tisaren35:224:08
13Kristian AlgersOK Hällen36:004:46
14Fredrik PetterssonLinköpings OK36:034:49
15Filip DahlgrenHagaby GoIF36:134:59
16Pelle EngstrandRehns BK36:165:02
17Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna36:205:06
17Jesper LysellRehns BK36:205:06
19David LingforsIK Hakarpspojkarna36:245:10
20Patrik KarlssonVäxjö OK36:285:14
21Johan RunessonOK Tisaren36:385:24
22Jonas EngströmOK Hällen36:425:28
23Erik MartinssonLinköpings OK36:435:29
24Mikael AnderssonLinköpings OK37:146:00
25Lukas GustavssonLinköpings OK37:466:32
26Magnus PerssonOK Tisaren38:036:49
27Jonathan SvenssonVäxjö OK38:167:02
28Kalle JohanssonHalmstad OK38:237:09
28Markus AdolfssonLinköpings OK38:237:09
30Oleksandr StarovOK Denseln38:267:12
31Johan OtterströmGöteborg/Majorna OK38:277:13
32Arturs PaulinsRehns BK38:327:18
33Sigge LundedalOK Denseln38:347:20
34Robbin KantarpOK Hällen38:377:23
35Mattias AnderssonOK Tisaren38:457:31
36Oskar CarlborgNyköpings OK39:007:46
37Hans BrolundOK Denseln39:087:54
38Johan GothLinköpings OK39:117:57
39Thomas PerssonOK Denseln39:258:11
40Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK40:118:57
41Jerker LysellRehns BK40:189:04
42Emil KaleredSkogspojkarnas OK40:259:11
43Rasmus LeoBredaryds SOK41:009:46
43Jakob GustavssonLinköpings OK41:009:46
45Niklas AldinStora Tuna OK41:4610:32
46Nicolas SimoninOK Tisaren42:0710:53
47Mattias KarlssonVäxjö OK42:3011:16
48Jonas WallinVänersborgs SK43:0711:53
49Robert KarlssonBredaryds SOK43:1812:04
50Gabriel IreståhlSol Tranås44:0212:48
51Patrik BlomRehns BK44:1212:58
52Christian EnbergLinköpings OK44:1613:02
53Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna44:3113:17
54Erik PetterssonNyköpings OK45:1313:59
55Johan PerssonHagaby GoIF45:2714:13
56Björn KarlssonOK Denseln45:5214:38
57Jacob WesterbergLinköpings OK46:2615:12
58Erik BacktemanLinköpings OK46:3915:25
59Raivo KivlenieksRehns BK50:5519:41
60Fredrik JohanssonBredaryds SOK51:5020:36
61Emanuel WinbladLinköpings OK52:0420:50
62Artem PanchenkoLinköpings OK56:2525:11
63Martin HammarlundMotala AIF OL65:0033:46
Johan LindbergOK DenselnEj godk.
Peter AronssonLinköpings OKEj start
Fredrik ErikssonBredaryds SOKEj start
Emil AnderssonÄrla IFEj start
Erik Ivarsson SandbergOK DenselnEj start

H35 4200 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per MagnussonLinköpings OK30:200:00
2Stefan KarlssonOK Roxen34:334:13
3Åke LjunggrenLinköpings OK36:065:46
4Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK36:276:07
5Christian ErikssonLinköpings OK40:3510:15
6Patric MalmströmGOIF Tjalve40:3810:18
7Örjan SandellOK Roxen42:3112:11
8Rikard EricsonTjällmo-Godegårds OK44:1913:59
9Tomas BomanLinköpings OK44:4614:26
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK45:2015:00
11Jonas RåbergLinköpings OK46:2516:05
12Björn RydbergFinspångs SOK47:4317:23
13Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve64:4834:28

H40 3600 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olle LindmanFinspångs SOK27:460:00
2Markku SorriGOIF Tjalve28:150:29
3Per JohanssonMotala AIF OL29:061:20
4Johan HanssonNässjö OK29:321:46
5Jonas OlssonOK Roxen30:162:30
6Jan AsketunOK Roxen32:024:16
7Fredrik EngmanOK Denseln32:254:39
8Per GuståsLinköpings OK34:456:59
9Håkan BerlinHästveda OK35:407:54
10Klas FriborgJönköpings OK36:038:17
11Tommy EkLinköpings OK37:019:15
12Dag JehrlanderGOIF Tjalve38:3410:48
13Magnus NygrenSkogspojkarnas OK38:4911:03
14Hans AxOK Eken40:0012:14
15Lars DanielsonMatteus SI41:0713:21
16Jan KaleredSkogspojkarnas OK42:1914:33
17Johan ÅttingLinköpings OK44:2216:36
18Urban AndersonKexholms SK44:2716:41
19Christer NilssonOK Denseln44:5117:05
20Jonas DetterfeltLinköpings OK46:4619:00
21Erik WedinNAIS OK47:3919:53
22Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL57:4930:03
23Patrik KorallMotala AIF OL61:5934:13
Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start
Anders JohanssonNAIS OKEj start

H45 3600 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF25:510:00
2Anders BergLinköpings OK27:542:03
3Kenneth SvenssonFinspångs SOK28:242:33
4Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:344:43
5Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL30:575:06
6Lars BohlinLinköpings OK31:305:39
7Johan HammarströmOK Måsen32:326:41
8Pedro LundquistLinköpings OK33:147:23
9Bo GustavssonOK Tylöskog33:277:36
10Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL33:497:58
11Roger EngmanNAIS OK34:519:00
12Nils AronssonOK Tisaren35:269:35
13Anders TostebergLinköpings OK38:3112:40
14Stefan ThellsénOK Roxen40:1214:21
15Vesa JussilaNAIS OK40:2914:38
16Per EricssonTumba-Mälarhöjden OK47:0521:14
17Peter LindebringOK Denseln50:3324:42
18Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK52:5827:07
Bengt PetterssonNyköpings OKEj godk.
Mikael AxelssonSol TranåsEj start
Stefan KollbergEksjö SOKEj start

H50 3200 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars PerssonHagaby GoIF25:530:00
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL26:040:11
3Thomas StenströmLinköpings OK29:433:50
4Mats RosanderFinspångs SOK30:054:12
5Erik AxelssonBoxholm-Mjölby OL32:046:11
6Karl Georgsson MollénOK Denseln33:387:45
7Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK33:558:02
8Tommy TörndahlMatteus SI36:0110:08
9Tommy ErikssonGOIF Tjalve36:1210:19
10Torsten BråmåOK Roxen37:4011:47
11Carl-Gustav NöjdNAIS OK40:0514:12
12Christer LarssonFinspångs SOK40:5615:03
13Börje AnderssonLinköpings OK41:5115:58
14Göran SamuelssonOK 64 Torpa44:2418:31
15Bror Arne MårtenssonOK Eken48:3722:44
16Tomas VångellLinköpings OK49:0523:12
17Bo EliassonSkogspojkarnas OK56:0330:10
18Carl DahlstedtGOIF Tjalve59:4033:47
Göran ReinholdssonJärfälla OKEj godk.
Ole PedersenLinköpings OKEj godk.
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OLEj start

H55 3200 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK29:060:00
2Stefan CarlssonSOK Viljan29:370:31
3Göran BlombergGOIF Tjalve31:272:21
4Björn TholénStjärnorps SK32:563:50
5Magnus WretmanOK Roxen33:134:07
6Anders LarssonOK Roxen33:314:25
7Ingemar PerssonGamleby OK34:455:39
8Pär EricssonLinköpings OK35:156:09
9Pelle SkullmanVimmerby OK35:346:28
10Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK35:446:38
11Anders KjellLinköpings OK37:158:09
12Arne IrewallTjällmo-Godegårds OK37:588:52
13Hans SöderbergGamleby OK39:049:58
14Erik HallgrenFinspångs SOK40:4311:37
15Pär Sigvard ForsströmStjärnorps SK40:5611:50
16Lennart SvernestamLinköpings OK42:0713:01
17Rolf Torgny JohanssonOK Eken44:4615:40
18Anders HallbergStjärnorps SK46:2417:18
19Lars AnderssonOK Roxen53:2924:23
20Kjell ErikssonStjärnorps SK53:3324:27
21Sune CarlssonOK Motala64:0735:01
22Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF64:2435:18
Göran SvensonSOK ViljanEj start
Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIFEj start

H60 3200 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK28:540:00
2Tore MartinssonDegerfors OK32:133:19
3Gunnar EnbergMålilla OK32:243:30
4Rune RingsgårdOK Roxen33:454:51
5Christer JohanssonOK Motala34:085:14
6Inge Leif LöwegrenKatrineholms OK34:155:21
7Peter HagströmGOIF Tjalve34:365:42
8Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL34:405:46
9Roger DanielssonLinköpings OK34:556:01
10Curt CarlssonNyköpings OK35:346:40
11Johnny GustafssonGamleby OK39:5511:01
12Claes MartinssonFinspångs SOK39:5711:03
13Christer SandhOK Roxen40:0511:11
14Jan Vilhelm PetterssonOK Roxen40:1111:17
15Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK40:1211:18
16Sven Gustav Roland FridLinköpings OK40:5211:58
17Hans KleistOK Roxen43:3014:36
18Börje RåbergOK Tyr44:3115:37
19Tord FranssonMotala AIF OL52:3323:39
20Bengt Arne LindGOIF Tjalve54:5926:05
Hans HolgerssonOK MåsenEj start
Jan Anders SvenssonGOIF TjalveEj start

H65 2500 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK23:320:00
2Olle JohanssonIFK Hedemora OK25:021:30
3Lennart PetterssonBjörkfors GOIF27:173:45
4Nils SjödinGOIF Tjalve28:034:31
5Bo AnderssonMatteus SI28:114:39
6Bengt Arne Olav BergStjärnorps SK29:245:52
7Jan JohanssonIFK Hedemora OK29:526:20
8Kjell HolmströmBjörkfors GOIF29:556:23
9Sven Arne Torsten EkNyköpings OK31:167:44
10Conny BerggrenGOIF Tjalve31:488:16
11Sune LarssonOK Motala33:129:40
12Gunnar CarlsonOK Roxen33:5210:20
13Arne AnderssonOK Motala34:0910:37
14Kjell Olov JohanssonNyköpings OK35:2211:50
15Bertil ArdellOK Roxen35:5012:18
16Lars PerssonFinspångs SOK36:0812:36
17Lennart SturessonLinköpings OK37:2113:49
18Anders Göran JohanssonNyköpings OK37:5514:23
19Ewald ErikssonTjällmo-Godegårds OK38:0214:30
20Kent Åke OhlssonFinspångs SOK38:1214:40
21Folke SimonssonOK Roxen38:2914:57
22Roland AlsénOK Roxen38:4115:09
23Uno BergOK Motala38:5015:18
24Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK40:0716:35
25Ellert ThunholmOK Roxen45:1721:45
26Staffan SkobeVästerviks OK45:4922:17
Ulf Lars-Erik WaldenfjordLinköpings OKEj start
Kurt NilssonNyköpings OKEj start
Gösta LindmanFinspångs SOKEj start
Leif SamorTjällmo-Godegårds OKEj start

H70 2700 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sune LindellOK Hällen39:010:00
2Bo PerssonOK Roxen40:211:20
3Kurt Svante ThorénNyköpings OK40:281:27
4Per-Inge SvenssonOK Eken41:372:36
5Tore TellsénOK Roxen42:433:42
6Bertil EngmanIFK Norrköpings OK45:356:34
7Ivar LuksGOIF Tjalve47:348:33
8John-Erik PalmNAIS OK51:4512:44
9Stig BengtssonMotala AIF OL53:5214:51
10Sven-Erik AnderssonNAIS OK54:3115:30
11Rune FritzLinköpings OK60:4221:41
12Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL61:2822:27
13Otto HolmdahlLinköpings OK63:4824:47
14Bo BorgGOIF Tjalve63:5424:53
15Lennart SjöbergOK Denseln66:5927:58
16Manfred RittwageOK Kolmården201:22162:21
Ola KleistBoxholm-Mjölby OLEj start

H75 1900 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rupert EngblomLinköpings AIK34:420:00
2Karl ÅkermanMotala AIF OL35:461:04
3Ramon BergerMotala AIF OL35:491:07
4Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK36:432:01
5Olle LifSol Tranås39:004:18
6Erik Vilhelm SvenssonFinspångs SOK39:465:04
7Nils Rune ArdellOK Denseln46:3611:54
8Bertil SkagerströmOK Denseln49:2814:46
9Åke GabrielssonNAIS OK60:4926:07
10Bengt Olov BjöremanOK Denseln72:1137:29
Erik Sune JohanssonLinköpings OKEj start

INSK 2000 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alice JohanssonFinspångs SOKGodkänd
Elin EricsonTjällmo-Godegårds OKGodkänd
Emanuel HerbertssonLinköpings OKGodkänd
Emma ErikssonOK KolmårdenGodkänd
Jakob ThellsénOK RoxenGodkänd
Maja ÖstlundOK KolmårdenGodkänd
Olivia AsketunOK RoxenGodkänd
Tyr PerssonLinköpings OKGodkänd

U1 2000 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bianca UlltjärnOK Roxen18:170:00
2Joel ErnstssonFinspångs SOK25:547:37
3Lisa HallménOK Tisaren33:4815:31
4Gustav DetterfeltLinköpings OK43:4925:32

U2 1900 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna HallménOK Tisaren13:490:00
2Gunnar EngströmLinköpings OK16:162:27
3Sixten ElehedLinköpings OK18:244:35
4Leo JohanssonOK Kolmården21:037:14
5Axel KullbergLinköpings OK22:208:31
6Olivia FröbergOK Roxen28:2414:35
7Marianne WehlinNAIS OK32:1218:23
8Isak DahlenLinköpings OK32:1618:27
Axel JohanssonFinspångs SOKEj start

U3 2200 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hedda RundgrenFinspångs SOK40:100:00
2Björn DetterfeltLinköpings OK62:0321:53

U4 2600 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lovisa LundquistLinköpings OK52:090:00
2Elin RimhagenLinköpings OK52:190:10
Ida MårtenssonOK EkenEj godk.
Kimberly TörngrenOK KolmårdenEj start
Karin BillesonOK KolmårdenEj start

Ö1 1900 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malte LindebergLinköpings OK20:560:00
2Brigitte AlsénOK Roxen35:0114:05
3Erik BerglundÅby If39:4518:49

Ö2 2200 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annelie NygrenSkogspojkarnas OK30:150:00
2Eva NorbergGamleby OK31:551:40
3Sverker EkLinköpings OK34:274:12
4Jenny BlidefalkOK Södertörn37:026:47
5Jan NilssonLinköpings OK44:0513:50
6Anita LindebringOK Denseln49:1318:58
7Harriet SwärdhLinköpings OK51:1821:03

Ö5 3600 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik KjellgrenHammarkinds OK35:110:00
2Lennart KjellgrenHammarkinds OK39:154:04
3Per SkoogKatrineholms OK40:365:25
4Nils Gunnar CarlborgNyköpings OK43:107:59
5Karin Margareta CarlborgNyköpings OK43:148:03
6Kenneth LeoOK Denseln43:338:22
7Olle ArmanNyköpings OK43:348:23
8Göran HektorLinköpings OK44:189:07
9Linus BacklundOK Hällen44:219:10
10Kristina AnderssonVimmerby OK44:309:19
11Jenny ÖstlundOK Kolmården47:2212:11
12Christer LindellLinköpings OK47:5512:44
13Marie ErikssonLinköpings OK48:1813:07
14Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK48:5213:41
15Per FröbergGOIF Tjalve51:5316:42
16Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL52:2717:16
17Johanna LindebergLinköpings OK53:4518:34
18Krister HultbergOK Kolmården55:2720:16
19Per MalmlövOK Skogsfalken59:3124:20
20Kerstin BobergOK Roxen59:4424:33
21Sofie WestlinOK Måsen59:5624:45
22Julia Modig TjärnströmLinköpings OK64:1129:00
23Anders IsakssonOK Roxen65:5430:43
24Anders AxelssonFinspånsg SOK75:2140:10
Håkan LjungbergKlubblösEj godk.

Ö7 2700 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik ErnstssonFinspångs SOK27:290:00
2Johan FröbergGOIF Tjalve29:081:39
3Josefine LindströmLinköpings OK36:469:17
4Thomas HåkanssonSkogspojkarnas OK41:4514:16
5Britt-Marie KarlssonSOK Viljan43:4816:19
6Linda NyströmOK Roxen44:5317:24
7Ingela HåkanssonSkogspojkarnas OK55:1927:50
8Claes-Owe SwärdhLinköpings OK56:3029:01
9Daniel LundbladKlubblös61:5034:21
10Kristin UrdalBoxholm-Mjölby OL62:0634:37
11Åke SvenssonKlubblös63:3836:09
12Tor AnderssonNAIS OK68:4941:20
13Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL74:3547:06
14Malin PeterssonOK Denseln75:4448:15
Hans EngströmFinspångs SOKEj godk.
Anna FröbergOK RoxenEj godk.

Ö8 4500 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mårten MartinssonOK Kolmården30:090:00
2Elias SvanbergOK Löftan37:117:02
3Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF38:057:56
4Atte KomonenIF Thor43:5813:49
5Anna OlssonOK Skogsfalken46:1016:01
6Peter BergstrandMotala AIF OL46:1316:04
7Kristoffer JanssonOK Måsen47:0516:56
8Marcus AdolfssonNAIS OK48:1718:08
9Fredrik KempeOK Denslen49:0418:55
10Stefan EngströmSOK Viljan53:0622:57
11Henrik LjungemyrOK Kolmården53:2623:17
12Peter EttlingSkogspojkarnas OK56:0225:53
13Stefan WestlinOK Måsen60:4930:40
14Peter StenbäckNAIS OK64:0333:54
15Maria ErikssonOK Måsen64:3334:24
16Jeanette BoströmOK Tylöskog65:4035:31
17Christer GustavssonOK Tylöskog65:4235:33
18Linda NilssonNAIS OK67:4937:40
Erik LiljequistOK ÄlmeEj godk.


Skapad 2009-04-04 17:00:59 med OLA version 4.0.0