Öppnaklasser, Klassresultatlista

2010-04-18


Ö1 2800 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Filip ÅrnfeltLinköpings OK31:010:00
2Karolina HolmströmVästerbergslagens OL33:222:21
3Susann ÅrnfeltLinköpings OK34:173:16
4Ludvig AskBoxholm-Mjölby OL35:414:40
5Selma LandqvistNyköpings OK35:444:43
6Thomas PoschSol Tranås39:228:21
7Beatrice ErikssonOK Hällen40:149:13
8Kerstin LjungemyrOK Kolmården40:319:30
8Hanna LeinonenOK Kolmården40:319:30
10Peter ÅbergKorsnäs IF OK41:4910:48
11Robin ErikssonLinköpings OK42:0811:07
12Anton BörjessonOK Måsen43:2912:28
13Alexander AngelhoffLinköpings OK49:1718:16
14Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb50:4419:43
15Calle GranströmNAIS Orienteringsklubb50:4619:45
16Brigitte AlsénOK Roxen52:3721:36
17Tove EkströmLinköpings OK54:0323:02
18Caio Souza PerssonMatteus SI54:3723:36
19Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna65:4034:39
20Elias WesterberghOK Linné66:5135:50
21Arvid RothLinköpings OK73:0142:00
22Hanna RothLinköpings OK73:0542:04
Jacob ForslundOK KolmårdenEj godk.

Ö2 3000 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oskar KarlssonÄnda IF26:340:00
2Annika FasthBoxholm-Mjölby OL30:113:37
3Sandra BoströmOK Linné32:436:09
4Daniel WohlgemuthOK Ravinen34:017:27
5Erica ChristensenSödertälje-Nykvarn OF34:177:43
6Ingvar HultqvistOK Hällen36:049:30
7Hanna SundströmVästerås SOK36:3710:03
8Berit EklöfMatteus SI37:2610:52
9Ulrika Hall GustafssonOK Roxen37:4911:15
10Malin ThörnqvistSol Tranås45:2418:50
11Gunilla SchönningJärfälla OK55:3829:04
11Felix TarandiIFK Lidingös Skid o OK55:3829:04
13Gustaf HäroldSol Tranås57:2430:50

Ö4 3900 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria StällbergTullinge SK39:580:00
2Rikard HolmströmVästerbergslagens OL40:500:52
3Magnus JohanssonDalaportens OL41:131:15
4Johan HerrmanSK Ringen42:322:34
5Ole PedesenLinköpings OK43:193:21
6Veronica ErikssonOK Hällen43:413:43
7Tommy HallménVingåkers OK44:244:26
8Sune HedströmOK Rodhen44:364:38
9Mats KarlssonTjalve44:544:56
10Sebastian LundquistLinköpings OK45:545:56
11Urban SärnbrinkOK Tisaren46:476:49
12Isak SöderströmSala OK47:067:08
13Åsa LandqvistNyköpings OK48:378:39
14Mats RieschelOK Roxen48:478:49
15Johan ErikssonOK Hällen52:4612:48
16André AnderssonVästerbergslagens OL53:5814:00
17Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OF55:1715:19
18Anders AxelssonFinspångs SOK56:2116:23
19Sofie SöderholmSMOL57:2517:27
20Malin EngströmHalmstad OK58:3218:34
21Rebecka HofströmVästerbergslagens OL60:5320:55
22Bigitta HenrikssonJärla Orientering61:4421:46
23Harald Eriksson LangettAttunda OK61:5121:53
24Johan GustavssonKatrineholms OK62:1122:13
25Jessica KorkeahoshiOK Milan65:2425:26
26Ulla KjellLinköpings OK67:4427:46
27Karin LundqvistOK Hällen68:5829:00
28Kerstin BobergOK Roxen70:2530:27
29Karin WadmanKatrineholms OK74:2834:30
30Eva EhnSödertälje-Nykvarn OF80:2540:27
31Matilda ErikssonVästerbergslagens OL84:4844:50
32Virve BergBromma-Vällingby SOK87:2347:25
33Maria AldénSala OK92:2352:25
34Albin SelerudKlubblös104:3064:32
Frank TryggVästerbergslagens OLEj godk.
Anette SvenssonKlubblösEj godk.
Victoria TryggVästerbergslagens OLEj godk.

Ö6 4800 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia SalomonssonVänersborgs SK46:400:00
2Per SandbergSäterbygdens OK47:090:29
3Göran OhlssonTullinge SK47:130:33
4Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK49:342:54
5Carine SSäterbygdens OK49:573:17
6Jörgen NilssonKalmar OK51:024:22
7Göran AnderssonOK Tylöskog51:184:38
8Royne MyrmanOK Klemmingen52:406:00
9Micael StammOK Klemmingen54:448:04
9Gösta ForsénTullinge SK54:448:04
11Fredrik EngmanOK Denseln54:468:06
12Michael ErikssonSödertälje-Nykvarn OF54:588:18
13Thérés EricssonOK Ravinen55:489:08
14Niclas AhlströmVästerås SOK56:149:34
15Annika SundströmVästerås SOK59:3812:58
16Anders KarlssonTullinge SK60:2913:49
17Mia BierfeldtÄrla IF62:2215:42
18Sussanne PerssonVästerås SOK67:3420:54
19Gith ThellsénOK Roxen72:1525:35
20Linda JanssonIK Hakarpspojkarna74:2927:49
21Annika DavidssonVästerås SOK74:5428:14
22Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb78:2531:45
23Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK82:5336:13
24Kjell BengtssonTullinge SK87:4341:03
25Susanne DahlbergGOIF Tjalve97:2250:42
26Sven AnderssonOK Hällen105:0358:23
27Lotta GranholmLinköpings OK109:4363:03
28Berit EdengrenNyköpings OK109:4763:07
29AnnaLena SvärdOK Tylöskog111:2164:41
30Cale DahlstedtGOIF Tjalve112:5866:18
31Monica AlgotsonOK Tylöskog116:0569:25
32Robert HenrikssonTullinge SK122:0075:20
33Per EinarssonTullinge SK123:1176:31
34Dan NilssonNyköpings OK127:0580:25
Johan KruskopfKorsnäs IF OKEj godk.

Ö7 3400 meter 40 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin Dahlgren RosénJärla Orientering32:070:00
2Anna Hina PåkdalLinhopingsok33:531:46
3Lennart StrandbergSkogslöparna34:272:20
4Per ErikssonVästerbergslagens OL34:392:32
5Kjell EhnSödertälje-Nykvarn OF36:534:46
6Kenneth SvenssonFinspångs SOK37:095:02
7Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL37:165:09
8Tina SelinHägglunds IoFK42:2410:17
9Katarina TynongTullinge SK44:4012:33
10Lennart PetterssonBjörkfors GOIF45:4113:34
11Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK46:4014:33
12Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL48:1616:09
13Sofie SvernestamOK Hällen48:5216:45
14Bertil EklundGOIF Tjalve49:2417:17
15Håkan SvahnOK Ravinen50:5218:45
16Carin GustafssonJönköpings OK51:0218:55
17Lars JohnssonOK Måsen54:3322:26
18Birgit ÅkerblomStora Tuna OK54:4322:36
19Erik SvärdOK Tylöskog54:5422:47
20Johan SvärdOK Tylöskog55:4723:40
21Frida ForshällenAttunda OK56:2124:14
22Olle ArmanNyköpings OK58:5526:48
23Tomas BjörelindJärla Orientering62:0830:01
24Bertil WahlquistIFK Norrköpings OK62:4030:33
25Annika SelerudKlubblös64:3432:27
26Kenneth LeoOK Denseln66:3134:24
27Eva EngmanOK Denseln68:3836:31
28Gert JohanssonLinköpings OK69:4037:33
29Karin ÖstlinBjörkfors GOIF70:1338:06
30Anki HolmbergJärla Orientering70:2638:19
31Sara KalanderKFUM Örebro OK70:5338:46
32Cecilia KruskopfKorsnäs IF OK70:5538:48
33Helena KruskopfKorsnäs IF OK70:5738:50
34Eva NordinGustavsbergs OK74:2542:18
35Gudrun IvarssonOK Denseln89:0857:01
36Tanja-Birgit SöderströmSala OK95:1363:06
37Lars H SköldTullinge SK113:4981:42
38Elisabeth ÖsterbergLinköpings OK120:4588:38

Ö9 6800 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Thomas HojsgaardLeksands OK49:440:00
2Fredrik MattssonOK Kåre50:340:50
3Gustav EklöfUlricehamns OK52:392:55
4Gunnar NilssonFinspångs SOK53:514:07
5Mattias CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK54:044:20
6Håkan NilssonDomnarvets GOIF56:467:02
7Anders LöfgrenJärfälla OK58:599:15
8Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF59:029:18
9Michael HertinVästerviks OK60:2010:36
10Pontus JohnssonMatteus SI61:1111:27
11Peter AgerhällOK Tisaren61:2411:40
12Oskar EklöfUlricehamns OK61:4512:01
13Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK63:0113:17
14Arne NilssonNyköpings OK64:4815:04
15Åke AlgotsonOK Tylöskog65:4015:56
16Jonas LingLinköpings OK66:0416:20
17Nils AronssonOK Tisaren66:4016:56
18Bengt KärrströmTullinge SK68:0618:22
19Jonas EhnSödertälje-Nykvarn OF72:1722:33
20Niklas UneramMatteus SI73:2523:41
21Christer GustafssonOK Tylöskog76:0126:17
22Joel MangårdSkogsluffarnas OK79:5730:13
23Erik JohanssonOK Denseln81:0431:20
24Karolina HellgrenFinspångs SOK81:2731:43
25Linda LövhammerSträngnäs-Malmby OL82:4232:58
26Göran IsahssonNyköpiings ok89:3539:51
Gustaf WahlbergFlottanEj godk.
Bengt JannsenVästerviks OKEj godk.
Carl WikingOK KåreEj godk.


Skapad 2010-04-19 18:49:39 med OLA version 4.1.4