Kolmårdsdubbeln, Klassresultatlista

2010-04-17


D10 2100 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lovisa LängheimTullinge SK18:150:00
2Sofie OhlssonÄrla IF19:201:05
3Emma ErikssonOK Kolmården19:581:43
4Beatrice ErikssonOK Hällen20:162:01
5Towa PetterssonOK Denseln23:555:40
6Karolina HolmströmVästerbergslagens OL24:085:53
7Linnea GustafssonOK Hällen29:4511:30
Ida SanderOK MilanEj godk.
Matilda LarssonOK HällenEj start
Moa LjungemyrOK KolmårdenEj start

D12 2350 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna HallménOK Tisaren20:010:00
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK20:430:42
3Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK22:522:51
4Isabelle AguirreOK Kolmården23:243:23
5Emma PetterssonOK Roxen23:443:43
6Saga SanderOK Milan24:554:54
7Maja HultbergOK Kolmården25:305:29
8Tora WesterbergOK Kolmården26:066:05
9Ronja JungåkerKorsnäs IF OK26:456:44
9Sarah PerssonOK Denseln26:456:44
11Johanna GuståsLinköpings OK26:556:54
12Sandra BoströmOK Linné28:028:01
13Mirjam DalénSala OK28:198:18
14Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL29:109:09
15Victoria AsketunOK Roxen30:3510:34
16Ida VikmanOK Milan32:3712:36
17Emilia ÖstlundOK Kolmården34:0514:04
18Astrid HenrikssonJärla Orientering34:2814:27
18Emma S JohanssonLinköpings OK34:2814:27
20Agnes HektorJärla Orientering34:5014:49
21Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL35:2015:19
22Tilda FranssonOK Milan35:3515:34
23Isabelle KruskopfKorsnäs IF OK37:4317:42
24Elin KarlssonGOIF Tjalve41:0121:00
Lisa DammvikStora Tuna OKEj start
Lovisa BymanVästerås SOKEj start
Lisa BerggrenOK KolmårdenEj start

D14 3100 meter 44 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andrea SvenssonFinspångs SOK27:100:00
2Emma BrännebyOK Kolmården27:500:40
3Matilda DammvikStora Tuna OK29:372:27
4Anna KindlundhTrosabygdens OK29:472:37
5Sandra NäslundVästerås SOK30:373:27
6Fanny AsketunOK Roxen30:533:43
7Märta BerggrenOK Kolmården31:134:03
8Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF31:154:05
9Mai Ly SorriGOIF Tjalve31:414:31
10Gerda RankkaOK Roxen34:016:51
11Julia ErikssonOK Kolmården34:157:05
12Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering34:387:28
13Elin JohanssonFinspångs SOK34:597:49
14Linnea WejåsNyköpings OK35:027:52
15Melina CarlssonKöping-Kolsva OK35:037:53
16Erica EdmanKorsnäs IF OK36:569:46
17Agnes WestlundTrosabygdens OK37:039:53
18Jenny KarlssonGOIF Tjalve37:1310:03
19Anna LångStora Tuna OK37:1510:05
20Hanna BarkegrenStora Tuna OK37:5910:49
21Amanda DelvènNyköpings OK39:2712:17
22Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK40:3513:25
23Frida JohanssonLinköpings OK40:4513:35
24Sara HamreforsVästerås SOK40:5313:43
25Victoria BymanVästerås SOK41:4314:33
26Cecilia KruskopfKorsnäs IF OK42:5615:46
27Moa HedegårdOK Kolmården43:0815:58
28Maria GustafssonHagaby GOIF43:4116:31
29Fanny UhrOK Milan43:4516:35
30Magdalena Vande VoordeTullinge SK44:4317:33
31Amanda ScherlinNyköpings OK45:1318:03
32Elisabeth EkströmerGamleby OK47:1320:03
33Stina BayardStora Tuna OK48:4621:36
34Stina GuståsLinköpings OK49:2522:15
35Caroline LängheimTullinge SK51:3324:23
36Josefine HöögHagaby GOIF52:3125:21
37Frida JunegardTullinge SK52:3825:28
38Ida RydbergGamleby OK52:5025:40
39Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL53:1926:09
40Matilda ErikssonVästerbergslagens OL56:5529:45
41Elin RimhagenLinköpings OK57:0529:55
Jessica HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Emma LindellLinköpings OKEj start
Emma JanssonStora Tuna OKEj start

D16 3280 meter 49 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Frida SandbergSäterbygdens OK25:330:00
2Linnea AdolfssonTullinge SK26:421:09
3Lisa MalmströmGOIF Tjalve28:062:33
4Annika CarlbergVallentuna/Össeby OL28:433:10
5Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK30:194:46
6Emma BacklundSäterbygdens OK31:075:34
7Johanna LarssonKöping-Kolsva OK32:016:28
8Amelie EkströmOK Kåre32:096:36
9Sarah HaleOK Kåre32:316:58
10Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF32:357:02
11Siri JeppssonKatrineholms OK33:227:49
12Linda AguirreOK Kolmården34:098:36
13Karin SvenssonFinspångs SOK34:248:51
14Amanda JacobssonDegerfors OK34:449:11
15Tina SelinHägglunds IoFK35:3410:01
16Elina Von KrusenstiernaOK Kåre36:0710:34
17Ida RydbergFinspångs SOK36:5011:17
18Ida WadmanKatrineholms OK36:5911:26
19Eva GustafssonHagaby GOIF37:2111:48
20Julia AdolfssonOK Kåre37:5512:22
21Hanna AspforsDomnarvets GOIF37:5612:23
22Linnéa HultmanOK Hällen38:1512:42
23Ronja de BoerNyköpings OK38:5413:21
24Josefine DahlstedtGOIF Tjalve39:2813:55
25Beatrice HuhtaOK Måsen42:1416:41
26Liisa WettemarkSundbybergs IK42:5917:26
27Marit FaxénLinköpings OK43:5918:26
28Sara AnderssonNorbergs OK44:4319:10
29Tove SundhSundbybergs IK45:0219:29
30Hanna SahlinOK Kåre45:5820:25
31Ida KärnsundSala OK46:0420:31
32Maria AnderssonVästerbergslagens OL46:4121:08
33Maria ÅkerblomStora Tuna OK47:1321:40
34Linnéa AxelssonSol Tranås47:1821:45
35Linnea MalmbergStora Tuna OK48:2522:52
36Hanna BerglundOK Kåre49:0923:36
37Åsa RambergHallstahammars OK49:1223:39
38Jessica KorkeakoskiOK Milan51:0925:36
39Hanna BayardStora Tuna OK52:2626:53
40Lina WestlundTrosabygdens OK55:2229:49
41Nina AnderssonKöping-Kolsva OK57:5932:26
42Sofia BerggrenOK Kolmården60:5835:25
43Ida MårtenssonOK Eken63:5338:20
44Nina HallorOK Tisaren73:5348:20
Amanda NygrenSkogspojkarnas OKEj godk.
Anna WehlinSkogspojkarnas OKEj godk.
Hanna GustafssonOK KåreEj start
Ebba WesterbergOK KolmårdenEj start
Frida BergstrandMotala AIF OLEj start

D17-20 3280 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin AnderssonSkogspojkarnas OK51:060:00

D18 E 3540 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné28:020:00
2Hilda ForsgrenTäby OK30:142:12
3Lovisa AdolfssonTullinge SK30:412:39
4Josefina AlménLinköpings OK32:224:20
5Julia LauriOK Tisaren33:465:44
6Therese WestherOK Tisaren33:555:53
7Frida ErkersLeksands OK34:426:40
8Hedvig MarkgrenTäby OK34:566:54
9Lina LångStora Tuna OK35:207:18
10Julia AlménLinköpings OK36:017:59
11Rebecka HeinrupTullinge SK36:248:22
12Kajsa HammarströmOK Hällen36:288:26
13Lisa RisbyOK Kåre36:318:29
14Julia Modig TjärnströmLinköpings OK37:599:57
15Sofia ForngrenOK Enen38:0810:06
16Klara TollmarNyköpings OK38:4610:44
17Therese HuhtaOK Måsen38:4710:45
18Hanna BjörklundOK Kåre38:5910:57
19Jenny ErikssonOK Kåre39:0411:02
20Anna LindeOK Linné39:1511:13
21Marion AaebiOK Tisaren39:4711:45
22Linnea SundströmOK Renen40:4712:45
23Frida PerssonIFK Moras OK42:2214:20
24Karolina NygrenSkogspojkarnas OK42:4214:40
25Anna LundqvistKils OK43:4515:43
26Anna GunnarsIFK Moras OK51:4223:40
27Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK55:0227:00
Camilla CarlssonTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Lisa LindgrenStora Tuna OKEj godk.
Julia ScherlinNyköpings OKEj start
Michaela HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Amanda ThellsénOK RoxenÅterbud

D20 3440 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin SvenssonIK Hakarpspojkarna39:250:00
2Sabina HedlundKöping-Kolsva OK47:318:06
3Annie WestlinOK Måsen49:3310:08
4Sofie AxeenStjärnorps SK52:1312:48

D20 E 3840 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria WestherOK Tisaren33:020:00
2Magdalena OlssonIFK Moras OK33:090:07
2Ellinor KarlssonIK Hakarpspojkarna33:090:07
4Christina Løvald HellbergTäby OK33:490:47
5Linnéa WikingOK Kåre34:251:23
6Julia BlomquistJärfälla OK34:471:45
7Lovisa PerssonOK Tisaren35:532:51
8Carin RosanderFinspångs SOK35:592:57
9Anna BirkestålKöping-Kolsva OK36:043:02
10Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarna36:523:50
11Karolin OhlssonTullinge SK37:354:33
12Rebecka AdolfssonOK Kåre38:014:59
13Sarah TibellLinköpings OK38:225:20
14Elisabeth AhlgrenTäby OK38:305:28
15Klara HallJärla IF OK38:485:46
16Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna39:166:14
17Marita FreimaneOK Södertörn40:006:58
18Elin SundqvistTullinge SK40:457:43
19Frida EmanuelssonDomnarvets GOIF43:1310:11
20Lisa KaleredSkogspojkarnas OK43:3610:34
20Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK43:3610:34
22Josefin ErikssonKöping-Kolsva OK47:5414:52
23Terese OhlssonOK Linné53:1020:08
24Matilda JonssonLinköpings OK54:5121:49
25Sandra BurénKöping-Kolsva OK60:0827:06
Anna BachmanTäby OKEj godk.
Linn GrällsOK KåreEj start
Frida GustafssonJönköpings OKEj start
Lisa RönnolsTäby OKEj start

D21 3700 meter 79 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa JohanssonStjärnorps SK28:470:00
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK30:071:20
3Anna NiklassonLinköpings OK30:081:21
4Grete GutmannIK Hakarpspojkarna30:191:32
5Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OK30:411:54
6Emilia NilssonNorbergs OK30:552:08
7Ida Wikström HolmgrenIFK Lidingös Skid o OK31:392:52
8Anneli BerggrenOK Denseln31:422:55
9Juliette SoulardStora Tuna OK31:493:02
10Britta BacklundStora Tuna OK31:583:11
11Andrea WesterdahlTullinge SK32:033:16
12Jenny WesterberghOK Linné32:133:26
13Karin WaldemarssonKöping-Kolsva OK32:243:37
14Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK32:293:42
15Ingela ErikssonGävle OK32:393:52
16Malin BjörkqvistNorbergs OK32:403:53
17Lina ScholsAlfta-Ösa OK33:084:21
18Jennifer GullOK Vilse 8733:174:30
19Emma ÖbergOK Hällen33:314:44
20Anna OlssonOK Skogsfalken33:334:46
21Jennie HellströmOK Linné34:005:13
22Hillevi LuksGOIF Tjalve34:145:27
23Elin TudénIK Hakarpspojkarna34:415:54
24Moa KjellstrandCentrum OK35:116:24
25Martina ArkåsenOK Kåre35:256:38
26Camilla SjökvistNorbergs OK35:346:47
27Matilda ÖsterbergGävle OK35:416:54
28Åsa PahlénSöders SOL Tyresö35:517:04
29Erika NilssonNorbergs OK36:217:34
29Jennie PetterssonVisborgs OK36:217:34
31Linn BjurströmDomnarvets GOIF36:317:44
32Teresé KorkeakoskiOK Milan36:397:52
33Karna ThorssonOK Linné36:427:55
34Anna JohanssonAnkarsrums OK37:008:13
35Marielle LarssonOK Södertörn37:398:52
36Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK38:009:13
37Hanna BerggrenOK Denseln38:059:18
38Lotta NilssonOK Alehof38:069:19
39Elisabet LarssonSol Tranås38:129:25
40Elin OlovssonOK Linné38:269:39
41Caroline SjökvistSöders SOL Tyresö38:419:54
42Annika HoflingDalaportens OL39:0110:14
43Anna KorallMotala AIF OL39:2510:38
44Lisa WesterbergOK Milan39:3610:49
45Sofia ByströmAlfta-Ösa OK39:5411:07
46Sofi RönnestrandAlfta-Ösa OK40:2711:40
47Jessica KarlssonNyköpings OK40:4311:56
48Susanne LüscherStora Tuna OK41:5313:06
49Åsa NordlanderOK Linné42:1513:28
50Josefine LindbergOK Denseln42:4413:57
51Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK43:2114:34
52Jenny SkoogKatrineholms OK44:4415:57
53Klara WingstedtIK Hakarpspojkarna45:0316:16
54Madeleine GunnarssonOK Pan-Kristianstad46:0917:22
55Linda NyströmOK Roxen46:4617:59
56Lovisa LjungOK Njudung46:5718:10
57Louise KlingstedtOK Södertörn50:2121:34
58Anna EkOK Hällen51:1122:24
59Carin ReinholdssonVästerås SOK53:1624:29
60Lisa KorallMotala AIF OL57:0128:14
Therese NyströmOK DenselnEj start
Linda SjögrenIFK Lidingös Skid o OKEj start
Anna AnderssonOK DenselnEj start
Sofie WestlinOK MåsenEj start
Sofie PeterssonOK Pan-KristianstadEj start
Anke XylanderSöders SOL TyresöEj start
Johanna KarlssonOK Pan-KristianstadEj start
Ivana BochenkováSöders SOL TyresöEj start
Tekle Emilija GvildyteSöders SOL TyresöEj start
Lucie KrafkovaSöders SOL TyresöEj start
Anna Martin-MagnussonGOIF TjalveEj start
Emma ÖstbergStora Tuna OKEj start
Ylva KindlundhAlfta-Ösa OKUppflyttad
Magdalena CarlsteinIFK Lidingös Skid o OKUppflyttad
Alexandra VejedalIFK Lidingös Skid o OKUppflyttad
Karin HedbergOK LinnéUppflyttad
Lena NordlundLeksands OKUppflyttad
Ida JohanssonIFK Moras OKUppflyttad
Ylva EricsonAlfta-Ösa OKÅterbud

D21 E 4480 meter 81 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annika BillstamIFK Lidingös Skid o OK29:140:00
2Linnea GustafssonOK Hällen29:210:07
3Kristin LöfgrenJärfälla OK29:480:34
4Malin SandIFK Lidingös Skid o OK31:212:07
5Lina BäckströmDomnarvets GoIF31:222:08
6Signe SøesIFK Lidingös Skid o OK31:242:10
7Iveta DuchovaOK Linné31:442:30
8Emma JohanssonDomnarvets GOIF32:423:28
9Inga KazlauskaiteOK Linné32:563:42
10Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK32:573:43
11Johanna ÖbergOK Hällen33:174:03
12Martina KarlssonStora Tuna OK33:314:17
13Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK33:374:23
14Karin BoströmJärfälla OK33:434:29
15Helena AnderssonDalaportens OL33:484:34
16Karolina Arewång-HöjsgaardDomnarvets GOIF34:145:00
17Tina JunegardTullinge SK34:405:26
18Sofia AdolfssonOK Kåre34:455:31
19Sara LundbladTullinge SK34:475:33
20Jenny Bagge JohanssonTäby OK34:495:35
21Elin DahlinDomnarvets GOIF35:065:52
22Johanna SvenssonOK Hällen35:125:58
23Anastasiia DanylovaStora Tuna OK35:316:17
24Eva ElfvingDomnarvets GOIF35:366:22
25Sofie JohanssonOK Linné35:426:28
26Malin SandIK Hakarpspojkarna35:456:31
27Lina SundqvistOK Kåre36:106:56
28Lisa SilvemarkDalaportens OL36:257:11
29Johanna LindbergDomnarvets GoIF36:407:26
30Lena GillgrenStora Tuna OK36:417:27
31Sara HelanderDomnarvets GOIF36:577:43
32Rasa PtasekaiteOK Kåre37:027:48
33Kristina RobertoOK Linné37:127:58
34Anna HolmgrenIFK Umeå37:148:00
35Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK37:328:18
36Charlotte BouchetOK Hällen37:448:30
37Emma ClaessonStora Tuna OK37:588:44
38Helena NorbergStora Tuna OK37:598:45
39Linn PetterssonTullinge SK38:018:47
40Maria JonssonDalaportens OL38:128:58
41Emelie HolmströmJärla IF OK38:159:01
42Barbora MalisovaTumba-Mälarhöjden OK38:199:05
43Matilda AnderssonOK Kåre38:239:09
44Ida JohanssonIFK Moras OK38:349:20
45Olga RieznychenkoLinköpings OK38:559:41
46Maria NilssonDomnarvets GOIF38:579:43
47Sofia SalomonssonVänersborgs SK39:009:46
48Fredrika VångellLinköpings OK39:119:57
49Pia BirkebækStora Tuna OK39:2710:13
50Elin BjörkmanTäby OK39:2910:15
51Sara BengtssonOK Linné39:3510:21
52Rebecka LindbergOK Linné39:4610:32
53Carolin SvenssonBjörkfors GoIF39:4710:33
54Susanna MårtenssonStora Tuna OK40:0610:52
55Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK40:0910:55
56Sara SvenssonOK Pan-Kristianstad40:2111:07
57Magdalena CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK40:2511:11
58Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK40:4511:31
59Cecilia KleistLinköpings OK41:5012:36
60Elisabeth HalvarssonIFK Umeå41:5512:41
61Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna42:0112:47
62Emma TarandiIFK Lidingös Skid o OK42:1212:58
63Elin KarlssonTäby OK42:1913:05
64Sara RappIFK Moras OK43:2214:08
65Lena NordlundLeksands OK44:0414:50
66Karin ElfvingDomnarvets GOIF44:3915:25
67Karin HedbergOK Linné45:3816:24
68Camilla SjöbergIFK Umeå46:1517:01
69Linda WennerlundOK Vilse 8748:0018:46
Helén PerssonLinköpings OKEj godk.
Sanna ErikssonLinköpings OKEj start
Karin HolmDalaportens OLEj start
Alexandra VejedalIFK Lidingös Skid o OKEj start
Linnéa Ivarsson SandbergOK DenselnÅterbud
Ylva EricsonAlfta-Ösa OKÅterbud
Ida HedmanOK HällenÅterbud
Eva JurenikovaDomnarvets GOIFÅterbud

D35 3310 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marika Nylund EkNyköpings OK30:520:00
2Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK33:292:37
3Lena StrömTjällmo-Godegårds OK34:423:50
4Marie-Louise PerssonFK Herkules41:0310:11
5Helena KruskopfKorsnäs IF OK41:2310:31
6Maria BroströmOK Denseln51:3220:40
7Ulrika SanderOK Milan60:5230:00

D40 3130 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Yvonne AnderssonTullinge SK24:370:00
2Kristina LjunggrenLinköpings OK26:452:08
3Weronica MorellOK Kåre28:053:28
4Annika SundströmVästerås SOK29:354:58
5Inger GunnarssonVästerås SOK30:055:28
6Maria WallströmNyköpings OK30:205:43
7Anna LarssonSöders SOL Tyresö31:046:27
8Barbara SvenssonFinspångs SOK31:216:44
9Carin RosénGustavsbergs OK31:377:00
10Lena LindmanFinspångs SOK32:047:27
11Karin SvenskStora Tuna OK33:128:35
12Anna-Lena LängheimTullinge SK33:379:00
13Lena BayardStora Tuna OK33:479:10
14Eva KindlundhTrosabygdens OK33:509:13
15Gith ThellsénOK Roxen35:0110:24
16Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL36:4512:08
17Carina RegbornHagaby GOIF37:2612:49
18Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK37:5413:17
19Anna-Sofie BarkLinköpings OK39:0714:30
20Annika AsketunOK Roxen39:3514:58
21Camilla WallinStora Tuna OK40:1215:35
22Åsa DetterfeltLinköpings OK40:5716:20
23Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL42:1617:39
24Sara HektorJärla Orientering42:1717:40
25Helena HolmOK Roxen43:5619:19
26Helena HolmbergKöping-Kolsva OK50:4526:08
27Ulrica VidfeltLindebygdens OK55:3831:01
28Eva EngmanOK Denseln59:4735:10
Lena MalmströmGOIF TjalveEj godk.
Annika IvarssonLinköpings OKEj start

D45 3130 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger BergLinköpings OK26:340:00
2Monica HatlenTullinge SK27:190:45
3Åsa WestlundTrosabygdens OK30:434:09
4Carina KaleredSkogspojkarnas OK30:454:11
5Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL31:154:41
6Carina SandbergSäterbygdens OK31:395:05
7Annika BrodinLindebygdens OK33:086:34
8Kerstin SegerssonOK 64 Torpa33:166:42
9Anna-Karin SundqvistTullinge SK33:547:20
10Lotta JungåkerKorsnäs IF OK33:577:23
11Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK34:067:32
12Gitte EngströmLinköpings OK34:297:55
13Karin LundströmOK Roxen34:418:07
14Anne BössfallLinköpings OK35:278:53
15Helena PepaHagaby GOIF35:479:13
16Marie LarssonKöping-Kolsva OK36:199:45
17Pia GustafssonLinköpings OK37:3611:02
18Caroline JohanssonOK Ravinen37:4811:14
19Maria BrattTullinge SK37:5511:21
20Anneli WiklundFinspångs SOK40:1813:44
21Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK40:3013:56
22Pirkko HammarströmOK Måsen41:3415:00
23Karin SkullmanVimmerby OK42:3115:57
24Ingrid SvenssonFinspångs SOK44:5018:16
25Eva LenellMälarö SOK51:0024:26
26Madelene BjernulfSundbybergs IK52:1725:43
27Camilla LarssonOK Hällen60:1533:41
28Birgitta HenrikssonJärla Orientering74:0047:26
Anna EkSödertälje-Nykvarn OFEj start
Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OLEj start

D50 2970 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena LarssonSala OK31:010:00
2Åsa SundbergOK Södertörn34:123:11
3Barbro IsakssonOK Tisaren34:483:47
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb36:195:18
5Karin GunnarssonStora Tuna OK36:285:27
6Birgit ÅkerblomStora Tuna OK37:066:05
7Lena RosanderFinspångs SOK37:576:56
8Helena BachmanTäby OK38:557:54
9Kristina HagfalkOK Hällen40:169:15
10Karin DahlgrenHagaby GOIF43:1312:12
11Vivianne LindstamSol Tranås43:3412:33
12Kerstin OhlssonHaninge SOK44:1013:09
13Carina FaxénLinköpings OK45:0214:01
14Birgitta GustafssonHagaby GOIF49:2418:23
15Catharina ForsénOK Denseln51:5020:49
16Lena FröbergGOIF Tjalve56:0925:08
17Karin ErnfridssonOK 64 Torpa57:1526:14
Jane MelinHagaby GOIFEj godk.
Anna-Lena TynongGävle OKEj start
Eva LindsténStjärnorps SKEj start
Lena FornanderSkogspojkarnas OKEj start
Susanne DahlbergGOIF TjalveEj start

D55 2680 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magdalena Wahlqvist-AxiGOIF Tjalve29:570:00
2Titti BergendahlOK Måsen32:222:25
3Lena PerssonGamleby OK33:363:39
4Eva SvanströmVästerviks OK39:119:14
5Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK43:1413:17
6Monika ErikssonOK Klemmingen44:0114:04
7Gerd HagströmGOIF Tjalve46:4916:52
8Carin AnderssonOK Denseln56:2026:23
9Tanja-Birgit SöderströmSala OK78:2848:31
10Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL82:2452:27
Lena JanssonJärla OrienteringEj start

D60 2600 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britta EklundTrosabygdens OK30:270:00
2Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL36:095:42
3Ulla LindellOK Hällen38:157:48
4Birgitta BillstamJärfälla OK39:048:37
5Stina KorallMotala AIF OL51:0620:39
6Marita GranathOK Roxen52:4522:18
7Gunvor FridhLinköpings OK63:5133:24
Ann-Christine EkNyköpings OKEj godk.
Ulla Vivianne HolgerssonOK MåsenEj start
Kerstin ErikssonBjörkfors GOIFEj start

D65 2360 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Carina LindmanFinspångs SOK29:140:00
2Anita JohanssonOK Tor30:331:19
3Inga JohanssonNyköpings OK31:172:03
4Eva LindgrenLinköpings OK35:125:58
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL36:287:14
6Sonja HanssonGOIF Tjalve38:469:32
7Britten PerssonFinspångs SOK39:039:49
8Kristina SkoglundSOIK Hellas56:3427:20

D70 2360 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt EricsonHammarby IF OF31:340:00
2Solveig DillmanHammarby IF OF32:080:34
3Britt PetterssonOK Roxen34:433:09
4Hansi FridströmFinspångs SOK48:0616:32
Gudrun ThigerLinköpings AIKEj godk.

D75 2360 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunnel NilssonLinköpings AIK38:500:00
2Jonna EngblomLinköpings AIK42:143:24
Karin CarlssonNyköpings OKEj start

H10 2100 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Viktor SvenskStora Tuna OK13:250:00
2Arvid WesterbergOK Kolmården14:200:55
3Olof LjunggrenLinköpings OK15:402:15
4Thorsten SvenssonFinspångs SOK16:042:39
5Nils OttossonGävle OK16:513:26
6Leo JohanssonOK Kolmården18:134:48
7Axel JohanssonFinspångs SOK23:2510:00
8Emil ForslundLinköpings OK29:1015:45
9Peter ÅbergKorsnäs IF OK36:1222:47
Philip CarlssonNyköpings OKEj start
Gunnar EngströmLinköpings OKEj start
Axel JunegardTullinge SKEj start

H12 2350 meter 34 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1August MollénOK Denseln16:390:00
2Albin AnderssonTullinge SK18:211:42
3Emil LjungemyrOK Kolmården18:281:49
4Jesper SvenskStora Tuna OK18:341:55
5Viktor BarkegrenStora Tuna OK18:432:04
6Erik HåkanssonSkogspojkarnas OK19:493:10
7Johan LindmanFinspångs SOK19:553:16
8Ludvig EkNyköpings OK20:263:47
9Gustav EngmanOK Denseln21:024:23
10Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL22:235:44
11Hugo LillieströmOK Roxen22:245:45
12Gustav MalmströmGOIF Tjalve22:486:09
13Pontus LindblomOK Roxen23:066:27
14Rikard HolmströmVästerbergslagens OL24:127:33
15Oscar PrytzGOIF Tjalve24:187:39
16Håkan RambergHallstahammars OK24:347:55
17Isak ÅbergKorsnäs IF OK26:3910:00
18Sebastian ErikssonOK Hällen28:0511:26
19Henning SjökvistStora Tuna OK28:2011:41
20Jakob PetersonLinköpings OK28:3711:58
21Jesper KarlssonGOIF Tjalve29:0712:28
22Erik JonassonOK Kolmården29:2112:42
23Josef JohanssonOK Kolmården29:3412:55
24Dan ÖsterlundVästerås SOK30:0613:27
25Joel SjödinOK Kolmården30:1213:33
26Gustaf HedegårdOK Kolmården30:3213:53
27Jacob WadmanNyköpings OK30:4414:05
28Eric JehrlanderGOIF Tjalve32:3315:54
29Johan WehlinSkogspojkarnas OK37:2920:50
30Hugo DalhammerOK Roxen43:4427:05
31Martin HägglundLinköpings OK46:2329:44
Carl CarlssonNyköpings OKEj start
Tobias HamströmGOIF TjalveEj start
Simon LarssonOK HällenEj start

H14 3150 meter 46 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas SundströmVästerås SOK24:490:00
2Oskar SandbergSäterbygdens OK25:440:55
3Emil ThellsénOK Roxen25:460:57
4Andreas HultqvistTullinge SK27:082:19
5Nils AlexanderssonStora Tuna OK27:292:40
6Ville JohanssonOK Kolmården28:033:14
7Emil ÅbergKorsnäs IF OK28:133:24
8Sven EngströmLinköpings OK29:074:18
9Jakob FranssonOK Milan29:565:07
10David BjörelindJärla Orientering30:175:28
11August MikaelssonVästerås SOK30:435:54
12Per LindmanFinspångs SOK30:546:05
13Oskar LeinonenOK Kolmården31:406:51
14Olle AnderssonTullinge SK32:297:40
15Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL32:417:52
16Jacob TorstenssonVästerås SOK34:189:29
17André AnderssonVästerbergslagens OL34:249:35
18Isak SöderströmSala OK34:399:50
19Alexander WiklundFinspångs SOK36:1911:30
20Harald LarssonHagaby GOIF37:4712:58
21Sebastian SvenssonFinspångs SOK38:0213:13
22Albin LillieströmOK Roxen40:3215:43
23Oscar BjörneklettVästerås SOK40:3415:45
24Filip JacobssonDegerfors OK40:3615:47
25Elias RankkaOK Roxen41:5717:08
26Albin BergkvistBjursås OK43:1318:24
27Olle HanssonOK Roxen44:0019:11
28Samuel HedlundKöping-Kolsva OK44:1419:25
29Joel VidfeltLindebygdens OK44:3819:49
30Simon ÖsterlundVästerås SOK44:4920:00
31Robin SvennbergDegerfors OK46:0121:12
32Carl ValjusHagaby GOIF47:3822:49
33Felix LuksGOIF Tjalve48:1123:22
34Martin NorrbomSala OK49:5525:06
35Mikael Landels BarnesStora Tuna OK50:1625:27
36David AxelssonFinspångs SOK50:4125:52
37Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK52:0927:20
38Rasmus LöfgrenStora Tuna OK53:2928:40
39Axel LimbäckVästerås SOK54:2529:36
40Olle LindgrenKFUM Örebro OK63:4738:58
41Johan StenströmLinköpings OK66:2341:34
42Tobias BjernulfSundbybergs IK70:1845:29
Adam ThellsénOK RoxenEj godk.
Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OLEj start
Erik ForsbergOK RavinenEj start
Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OLEj start

H16 3530 meter 56 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Max BerggrenOK Denseln23:260:00
2Leif SvenssonFinspångs SOK23:450:19
3Daniel NilssonNyköpings OK23:460:20
4Didrik HallNyköpings OK24:281:02
5Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OK25:191:53
6Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering25:392:13
7Carl BomanVästerås SOK25:532:27
8Petter JohanssonLinköpings OK26:403:14
9Oskar AndrénOK Tisaren27:173:51
10Jonatan AronssonOK Tisaren27:223:56
11Jens RönnolsTäby OK28:194:53
11Albin DetterfeltLinköpings OK28:194:53
13Erik LindgrenKFUM Örebro OK28:234:57
14Jonathan KarlssonOK Tylöskog28:435:17
15Carl NäslundVästerås SOK28:575:31
16Elias ÖhgrenOK Kåre29:045:38
17Ryan JonesSkogspojkarnas OK29:185:52
18Arvid HenrikssonJärla Orientering29:225:56
19Viktor SegerssonOK 64 Torpa29:466:20
20Fredrik PetersonLinköpings OK30:317:05
21Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL30:387:12
22Einar JohanssonLinköpings OK33:029:36
23Glen BalesOK Kåre33:2710:01
24Tobias MagnussonGOIF Tjalve33:4310:17
25Niklas GustafssonSträngnäs-Malmby OL34:3511:09
26Johan WintherVästerbergslagens OL36:4913:23
27Emil AnderssonTullinge SK37:3514:09
28David StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK37:5614:30
29Johan SköldLinköpings OK38:3215:06
30Kalle KarlssonGOIF Tjalve38:5315:27
31Emil WippJärla Orientering39:0015:34
32Martin EngmanOK Denseln39:2616:00
33Arvid JohnsonDegerfors OK39:5116:25
34Edvin HultbergHagaby GOIF40:5117:25
35Leonard BalkVästerås SOK41:2117:55
36David MellinSundbybergs IK42:1618:50
37Martin VidfeltLindebygdens OK42:3519:09
38Dag HultbergOK Kolmården43:5720:31
39Fredrik RegbornHagaby GOIF45:0021:34
40Adam HanssonOK 64 Torpa45:5622:30
41Markus HellströmSundbybergs IK48:2324:57
42Niklas HamströmGOIF Tjalve48:3725:11
43Henrik HåkanssonOK Kolmården49:5626:30
44Fredrik WallinStora Tuna OK52:5729:31
45Daniel EkendahlOK Milan55:2131:55
46Filip MagnussonStora Tuna OK55:3932:13
47Filip ErikssonHagaby GOIF60:0136:35
48Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL81:5858:32
Niclas LarssonKöping-Kolsva OKEj godk.
Jacob AhlströmVästerås SOKEj godk.
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFEj start
Fredrik TegströmLinköpings OKEj start
Emil RankkaOK RoxenEj start
Jens SundbüeSträngnäs-Malmby OLEj start
Filip LindellLinköpings OKEj start
Anton GustafssonStora Tuna OKEj start

H18 E 3970 meter 51 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik EdénOK Kåre22:470:00
2Mandus RidefeltOK Linné24:321:45
3Oskar SvenssonFinspångs SOK24:411:54
4Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK25:222:35
5Johan SalomonssonVänersborgs SK25:493:02
6Fredrik CarlssonTäby OK26:494:02
7Lennart JohanssonNyköpings OK26:504:03
8Jonas LundgrenLinköpings OK26:564:09
9Ola SvahnIFK Moras OK27:084:21
10Joel A SkantzeJärla IF OK27:144:27
11Joel LenellOK Ravinen27:214:34
12Fredrik MattssonOK Kåre27:254:38
13Fredrik ForsbergTullinge SK27:274:40
14Martin CarlssonTjällmo-Godegårds OK27:324:45
15Tobias ForsénTullinge SK27:485:01
16Janne SelkäläKöping-Kolsva OK28:005:13
17Fredrik IngelssonOckelbo OK28:265:39
18Emil SvenskStora Tuna OK28:335:46
19Sandro TruttmannIFK Moras OK28:375:50
20Fredrik BjernulfSundbybergs IK29:216:34
21Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK29:517:04
22Robert VångellLinköpings OK29:537:06
23Jonas LindahlOK Milan30:147:27
24Victor BergstrandMotala AIF OL30:167:29
25Fredrik CarlssonOK Hällen30:417:54
26Simon MellinSundbybergs IK30:498:02
27Rasmus ElmertoftNorbergs OK31:008:13
28Oskar EngmanOK Denseln31:388:51
28Erik AdrianssonOK Kåre31:388:51
30Joakim CarlssonTäby OK32:5710:10
31Marcus JanssonKFUM Örebro OK32:5810:11
32Andreas BergqvistStora Tuna OK33:3810:51
33Johannes UhrOK Milan35:1012:23
34Anton HallorOK Tisaren37:0414:17
35Jonathan AnderssonStora Tuna OK37:2714:40
36Johan WästbergOK Milan38:2015:33
37Erik JanssonKFUM Örebro OK39:1516:28
38Markus WallinStora Tuna OK41:2518:38
39Albin SjöhedGävle OK42:2719:40
Johan AlfredssonOK TisarenEj godk.
Niklas OlssonIFK Moras OKEj start
Martin Løvald HellbergTäby OKEj start
Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFEj start
Martin BlomgrenStora Tuna OKEj start
Erik BomanGävle OKEj start
Erik SköldLinköpings OKEj start
Johan ForsgrenOK KåreEj start
Kalle BergmanOK RavinenEj start
Linus RappIFK Moras OKEj start
Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OrienteringEj start
Magnus GlänneforsSöders SOL TyresöÅterbud

H20 4380 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tobias AnderssonOK Österåker36:000:00
2Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL38:222:22
3Harald HenrikssonJärla IF OK39:353:35
4Jonathan WintherVästerbergslagens OL42:126:12
5Kalle ZetterströmSöders SOL Tyresö42:586:58
6Erik VilénSäterbygdens OK44:538:53
7Klas LöfstedtStora Tuna OK46:1010:10
8August TynongGävle OK47:0911:09
9Emil LindströmSol Tranås48:0812:08
10Mårten HolmströmOK Österåker49:4013:40
11Erik RambergHallstahammars OK54:2218:22
12Oskar SydSol Tranås91:3755:37
olle löfstedtStora Tuna OKEj start

H20 E 4630 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna29:320:00
2Joakim SvenskStora Tuna OK29:570:25
3Anton SjökvistStora Tuna OK30:240:52
4Oskar DanielsAttunda OK30:401:08
5Mathias HallménAttunda OK32:323:00
6Simon EklövOK Linné33:564:24
7Erik FernlundSäterbygdens OK34:064:34
8Maciej HeweltTäby OK34:154:43
9Emil HammarströmOK Hällen34:355:03
10Daniel LindgrenOK Linné35:295:57
11Erik BlomgrenStora Tuna OK35:356:03
12Simon SjöhedGävle OK36:337:01
13Erik NordkvistIFK Moras OK37:297:57
14Alexander MobergOK Tyr38:549:22
15Anton SundinSträngnäs-Malmby OL39:039:31
16Henning HallNyköpings OK39:5010:18
17Daniel KnutsenGävle OK43:5614:24
18Olof DahlgrenHagaby GOIF43:5914:27
19Johan AllardTjällmo-Godegårds OK44:2414:52
20Erik NybergOK Denseln44:2914:57
21Oskar HektorJärla IF OK46:1416:42
22Anders ÅkerblomStora Tuna OK48:4419:12
23Anton BacklundSäterbygdens OK49:2819:56
24Johan VilénSäterbygdens OK59:2129:49
Martin SandOK TisarenEj godk.
Karl WalheimÄrla IFEj start
Christian KollbergJärla IF OKEj start
Henrik TostebergLinköpings OKEj start
David BejmerIFK Moras OKEj start
Tim BjärengrenOK HällenÅterbud
Oskar SjöbergTäby OKÅterbud

H21 E 5500 meter 92 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias MillingerOK Linné29:550:00
2Mats TroengOK Linné31:271:32
3Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna31:331:38
4Pavlo UshkvarokStora Tuna OK31:351:40
4Scott FraserTume31:351:40
6Tomas StenströmOK Linné32:002:05
7Jakob LööfOK Pan-Kristianstad32:182:23
8Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna32:252:30
9Daniel AttåsOK Tisaren32:282:33
10Lukas PetersonIFK Umeå32:312:36
11Johan ModigOK Pan-Kristianstad32:392:44
12Ulf TroengOK Linné32:432:48
13Johan HöijOK Linné32:532:58
14Jerker LysellRehns BK32:583:03
15Hans BrolundOK Denseln33:013:06
16Erik AnderssonOK Denseln33:293:34
17Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF33:303:35
18Johan NordlundLeksands OK33:323:37
19Erik Ivarsson SandbergOK Denseln33:333:38
20Peter HemmyrJärla Orientering33:363:41
21Jakob JanssonJärla Orientering33:373:42
22Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad33:403:45
23Mikael KristenssonLeksands OK33:443:49
24Josef NordlundOK Linné33:543:59
25Tommy AnderssonVänersborgs SK33:594:04
26Jörgen OhlinOK Linné34:074:12
27Rassmus AnderssonOK Linné34:144:19
28Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF34:214:26
29Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna34:224:27
30Patrik KarlssonIK Hakarpspojkarna34:244:29
31Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna34:314:36
32Magnus PerssonOK Tisaren34:374:42
33Lasse JanssonGävle OK34:464:51
34Erik TengvallVänersborgs SK34:484:53
35Victor SilvemarkDalaportens OL35:005:05
35Per CarlborgNyköpings OK35:005:05
37Emil JönssonHalmstad OK35:015:06
38Frederic TranchandOK Hällen35:105:15
39Anders ÖsterlundVästerås SOK35:165:21
40Henrik LöfåsOK Linné35:395:44
41Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna35:405:45
42Göran ThimbergSöders SOL Tyresö35:465:51
43Leif BaderLeksands OK35:545:59
44Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna36:156:20
45Erik LindIFK Umeå36:196:24
46Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna36:246:29
47Johan LindahlTäby OK36:256:30
48Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OF36:316:36
49Mikael AnderssonLinköpings OK36:366:41
50Mikael NordströmOK Linné36:577:02
51Johan AronssonOK Tisaren37:007:05
52Anders BoströmJärfälla OK37:087:13
53Ulrik ImbergOK Linné37:227:27
54Emil AnderssonÄrla IF37:277:32
55Oscar VångellÄrla IF37:317:36
56Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna37:558:00
57Hans PerssonGävle OK37:568:01
58Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna38:198:24
59Peter ErikssonLinköpings OK38:218:26
60Liutauras BileviciusOK Linné38:328:37
60Johan ErikssonGävle OK38:328:37
62Jakob EnmarkGävle OK39:019:06
63Pelle EngstrandStora Tuna OK39:249:29
64Anton TynongGävle OK39:489:53
65Patrik LindÄrla IF40:0310:08
66Rikard ClaessonStora Tuna OK40:5711:02
67Göran AnlindTäby OK41:2811:33
68Alessio TenaniIFK Umeå41:3011:35
69Dan WesterJärla Orientering41:3211:37
70Viktor LarssonHagaby GOIF41:3911:44
71Samuel AnderssonIK Gandvik41:4911:54
72Niklas WraneSöders SOL Tyresö42:4012:45
73Mattias MårtsStora Tuna OK43:1213:17
74Patrik SvedbergIFK Umeå43:3813:43
75Björn OlovssonOK Linné43:4913:54
76Anders KleistOK Denseln45:3415:39
Erik PetterssonOK LinnéEj godk.
Mattias AnderssonOK TisarenEj godk.
Jan TroengOK LinnéEj godk.
Petter JönssonJärla OrienteringEj godk.
Erik HolmbergIK HakarpspojkarnaEj godk.
David LingforsIK HakarpspojkarnaEj start
Johan IsraelssonStora Tuna OKEj start
William LindMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Per BrolundOK DenselnEj start
Johan AlfredssonStora Tuna OKÅterbud
Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaÅterbud
Jonas Vytautas GvildysSöders SOL TyresöÅterbud
David BejbomVänersborgs SKÅterbud
Olle KaleredOK DenselnÅterbud

H21-1 4870 meter 84 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Greger TyskLeksands OK28:420:00
2Emil TengvallVänersborgs SK29:481:06
3Johan HameliusStora Tuna OK30:492:07
4Olle WinrothOK Löftan30:532:11
5Henrik OlssonTäby OK31:423:00
6Per-Åke BligårdOK Vilse 8731:463:04
7Fredrik PerssonOK Pan-Kristianstad31:533:11
8Peter LöfåsStora Tuna OK32:013:19
8Anders AxlingSödertälje-Nykvarn Orientering32:013:19
10Jan JohanssonIFK Umeå32:133:31
11Jesper StenströmVänersborgs SK32:173:35
12Erik MattssonJärla Orientering32:243:42
13Carl StenbergOK Skogshjortarna32:273:45
14Johan EdinMalungs OK Skogsmårdarna32:504:08
15Jonas NybergOK Pan-Kristianstad33:264:44
16Erik MemmiHalmstad OK33:304:48
16Fredrik ÅhmanIFK Umeå33:304:48
18Daniel LarssonVänersborgs SK33:465:04
19Niclas TjernlundOK Vilse 8733:475:05
20Björn WistrandOK Hällen33:595:17
21Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK34:045:22
22Lukas GustavssonLinköpings OK34:055:23
23Anders HanssonSkogslöparna34:115:29
24Kristian DahlströmIFK Moras OK34:125:30
25Peter TudénIK Hakarpspojkarna34:165:34
26Marcus AnderssonOK Pan-Kristianstad34:185:36
27Henrik SvenssonOK Vilse 8734:215:39
28Johan PerssonHagaby GOIF34:436:01
29Albert MollénOK Denseln34:486:06
30Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK34:496:07
31Artem PanchenkoLinköpings OK34:506:08
32Marcus AnderssonIFK Umeå35:036:21
33Jonas ByströmSkogslöparna35:276:45
34Olle KarlssonTullinge SK35:286:46
35Jon LarssonOK Skogshjortarna35:346:52
36Stefan SjölundSkogslöparna35:396:57
37Simon HedlundKöping-Kolsva OK35:467:04
38Jonas WallinVänersborgs SK36:007:18
39Robert JohanssonTäby OK36:027:20
40Joel SjölanderIFK Umeå36:047:22
41Gabriel IreståhlSol Tranås36:057:23
42Ulf BergqvistGävle OK36:087:26
43Fredric GustafssonJönköpings OK36:107:28
44Max KarleOK Skogshjortarna36:237:41
45Jan MobergGävle OK36:297:47
46Jan-Olof SvenssonHalmstad OK36:317:49
47Andréas ThernOK Skogshjortarna36:377:55
48Jacob WesterbergLinköpings OK36:518:09
49Petter IrewallTjällmo-Godegårds OK37:098:27
50Anders Konring OlesenUlricehamns OK37:188:36
51Ivan ForsgrenOK Tisaren37:208:38
52Marcus EekKöping-Kolsva OK38:319:49
53Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna39:1710:35
54Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna39:2110:39
55Kent LundvallVallentuna/Össeby OL39:2810:46
56Johan SvenssonOK Vilse 8739:3510:53
57Jakob WallenhammarHagaby GOIF39:4811:06
58Filip HolmHalmstad OK40:5912:17
59Joakim AntonssonOK Löftan41:0912:27
60Stefan RingOK Löftan41:1812:36
61Anders JanssonTäby OK41:4112:59
62Karl LarssonOK Skogshjortarna43:1814:36
63Olof ErikssonOK Linné45:3316:51
64Martin HammarlundMotala AIF OL47:1618:34
65Emil KaleredSkogspojkarnas OK48:2019:38
66Sigge LundedalOK Denseln48:3719:55
67Niklas JakobssonSol Tranås52:4424:02
Fredrik NobornOK LinnéEj start
Johan NymanIF HagenEj start
Mats FröbergOK LinnéEj start
Håkan ErikssonMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Johan TörnrothHjobygdens OKEj start
Andreas CarlssonTjällmo-Godegårds OKEj start
Markus FrödinSundsvalls OKEj start
Kärlis DislersIK HakarpspojkarnaEj start
Axel MattssonJärla OrienteringEj start
Mattias ArgårdsIFK Moras OKEj start
Mattias MårtsStora Tuna OKUppflyttad
Jakob EnmarkGävle OKUppflyttad
Emil JönssonHalmstad OKUppflyttad
Niklas WraneSöders SOL TyresöUppflyttad
Simon SvenssonOK Pan-KristianstadUppflyttad
Dan WesterJärla OrienteringUppflyttad
Göran AnlindTäby OKUppflyttad

H21-2 4780 meter 83 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders HåkanssonOK Linné30:150:00
2Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF30:390:24
3Niklas SerranderSödertälje-Nykvarn Orientering30:500:35
4Espen Hultgren WeltzienJärla IF OK31:030:48
5Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF31:251:10
6Andreas PetersonHagaby GOIF31:531:38
7Erik SundbergStora Tuna OK32:222:07
8Jonas KarlssonDalaportens OL34:204:05
9Calle OlssonKFUM Örebro OK34:424:27
10Henrik PilvingeSkogslöparna35:064:51
11Jakob NilssonIFK Umeå35:084:53
12Mikael AxinHagaby GOIF35:104:55
13Peter FredricsonIFK Moras OK35:124:57
14Jean Baptiste BourrinOK Hällen35:155:00
15Ivaylo KamenarovStora Tuna OK35:525:37
16Peder KockOK Pan-Kristianstad36:145:59
17Tobias ThorssonOK Löftan36:166:01
18Patrik LindebergSkåneslättens OL36:176:02
19Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna36:356:20
20Martin PalmIFK Moras OK36:566:41
21Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL37:157:00
22Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL37:207:05
23Erik PalmfjordKatrineholms OK37:247:09
24Johan HedmanSöders SOL Tyresö37:387:23
25Markus KlevegårdVäxjö OK37:597:44
26Rune LarssonIFK Moras OK38:037:48
27Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK38:077:52
28Mattias ZackrissonOK Roxen38:248:09
29Olof OttossonOK Pan-Kristianstad38:298:14
30Anders PerssonVäxjö OK38:408:25
31Jonas VikströmKöping-Kolsva OK38:458:30
32Erik EngstenOK Rodhen38:498:34
33Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF38:588:43
34Tom KorkeakoskiOK Milan39:138:58
35Daniel BlohmNorbergs OK39:169:01
36Jerk RönnolsCentrum OK39:429:27
37Kristoffer EdshageCentrum OK39:439:28
38Thomas Van der KleijOK Skogshjortarna40:149:59
39Oscar ArmanNyköpings OK40:1710:02
40Hans Jørgen KvåleTäby OK40:2210:07
41Johan EricssonLinköpings OK40:2310:08
42Erik WaldemarssonKöping-Kolsva OK40:2410:09
43Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF40:3210:17
44Kalle IngvarssonOK Vilse 8740:5410:39
45Zbynek SterbaOK Hällen41:0210:47
46Max TholénOK Skogshjortarna42:2612:11
47Martin MobergNorbergs OK42:4112:26
48Kristoffer JanssonOK Måsen42:5512:40
49Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad44:3514:20
50Kim André SveenOK Kåre45:0414:49
51Tobias JohanssonOK Skogshjortarna45:1915:04
52Patrik BlidefalkOK Södertörn45:5815:43
53Hampus MöllerOK Kåre46:1115:56
54Jeroen Van der KleijOK Skogshjortarna46:1516:00
55Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF48:2618:11
56Daniel LennartssonCentrum OK49:1118:56
57Markus HenrikssonLinköpings OK50:0919:54
58Lars-Ola BligårdOK Vilse 8750:3920:24
59Olov GohdeDalaportens OL50:4520:30
60Erik GohdeDalaportens OL51:1921:04
61Stefan IvarssonSkogslöparna52:1121:56
62Filip SöderlundOK Milan52:3122:16
63Björn BängtssonCentrum OK57:1527:00
64Anders HenrikssonIFK Moras OK60:0129:46
65Dan ErikssonVästerbergslagens OL62:1832:03
66Tatsuro KobayashiSurahammars SOK64:5434:39
67Kristian GustafssonOK Skogshjortarna72:2742:12
Magnus HakemanIK HakarpspojkarnaEj godk.
Niclas ErikssonOK KåreEj godk.
Edvin KarlssonOK DenselnEj start
Anders ÅkermanMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Darius SadeckasIFK Moras OKEj start
Erik HelanderOK RoxenEj start
Marcus AnderssonMatteus SIEj start
Joost TalloenOK SkogshjortarnaEj start
Benjamin LapoutreOK HällenEj start
Petr FodorSöders SOL TyresöEj start
Oskar KarlinCentrum OKEj start
Donatas MickusSöders SOL TyresöEj start
Jakob GustavssonLinköpings OKEj start
Simonas KrepstaIFK Moras OKEj start
Michal SmolaIFK Moras OKEj start
Carl MagnussonIFK Moras OKEj start

H35 4380 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per MagnussonLinköpings OK27:460:00
2Christian EnbergLinköpings OK31:263:40
3Stefan KarlssonOK Roxen31:353:49
4Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK31:564:10
5Henrik PetersonOK Denseln32:344:48
6Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK33:025:16
7Per KempeOK Denseln33:325:46
8Örjan GustafssonOK Tor33:435:57
9Dan HörnellOK Linné33:526:06
10Henrik NordVäsby OK35:147:28
11Christian ErikssonLinköpings OK35:237:37
12Andreas RietzNyköpings OK36:539:07
13Patric MalmströmGOIF Tjalve39:1111:25
14Johan WesterberghOK Linné39:1911:33
15Örjan SandellOK Roxen41:5714:11
16Karl-Johan RydbergGamleby OK42:2614:40
17Pontus JohnssonMatteus SI43:2515:39
18Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve43:2815:42
19Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK43:3315:47
20Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK45:1717:31
21Fredrik SundinOK Linné46:2918:43
22Jonas RothénGävle OK52:0224:16

H40 3670 meter 42 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per EkNyköpings OK22:040:00
2Thomas HöjsgaardLeksands OK23:030:59
3Per JohanssonMotala AIF OL23:061:02
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK23:261:22
5Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK23:291:25
6Anders BoströmOK Linné24:162:12
7Thomas PerssonOK Denseln25:183:14
8Olle LindmanFinspångs SOK25:193:15
9Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK25:493:45
10Fredrik JönssonMotala AIF OL25:523:48
11Åke LjunggrenLinköpings OK26:224:18
12Alistair LandelsStora Tuna OK27:195:15
13Kenneth JönssonTullinge SK27:255:21
14Johan PetterssonOK Motala28:056:01
15Björn AxelssonTullinge SK28:346:30
16Lars BjörkingOK Skogshjortarna28:356:31
17Per GuståsLinköpings OK29:227:18
18Ola CarlssonKöping-Kolsva OK29:587:54
19Marko KarkulehtoOK Vilse 8730:408:36
20Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK31:209:16
21Johan ÅttingLinköpings OK31:299:25
22Torbjörn AnderssonOK Motala31:479:43
23Henrik PetterssonOK Roxen32:0510:01
24Erik ÅbergKorsnäs IF OK32:1610:12
25Jonas RåbergLinköpings OK32:2710:23
26Patrik OttossonGävle OK32:4210:38
27Peter EdmanKorsnäs IF OK32:5710:53
28Nicklas BergströmTäby OK32:5810:54
29Lars DanielsonMatteus SI34:3312:29
30Magnus GrafströmCentrum OK37:1615:12
31John HylandStjärnorps SK37:5115:47
32Johan KruskopfKorsnäs IF OK39:1317:09
33Leif ErikssonOK Milan40:3218:28
34Erik WedinNAIS Orienteringsklubb43:5621:52
35Patrik KorallMotala AIF OL46:2724:23
36Tomas SvennbergDegerfors OK46:3824:34
37Per-Ola ThuressonOK Tylöskog54:4032:36
Anders LillieströmOK RoxenEj godk.
Jan FranssonOK MilanEj godk.
Fredrik MånssonLunds OKEj start
Anders JoelssonMatteus SIEj start
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OFEj start

H45 3440 meter 57 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF22:010:00
2Anders BergLinköpings OK22:040:03
3Christer MorellOK Kåre23:311:30
4Jan SjöhedGävle OK23:341:33
5Hans MelinHagaby GOIF24:292:28
6Jan-Olof BogrenSundbybergs IK24:372:36
7Jonas LångStora Tuna OK25:193:18
8Ola TorstenssonVästerås SOK25:203:19
9Lars PalmqvistJärfälla OK25:293:28
10Per SundströmVästerås SOK25:333:32
11Ulf MagnussonLeksands OK26:034:02
12Micke WallströmNyköpings OK26:294:28
13Carl BymanVästerås SOK26:394:38
14Mats JönssonKorsnäs IF OK26:454:44
15Jan AsketunOK Roxen26:474:46
16Magnus HerberthsonLinköpings OK26:554:54
17Per SandbergSäterbygdens OK27:175:16
18Per SjökvistTäby OK27:285:27
19Per-Olof SvenskStora Tuna OK27:455:44
20Gunnar KindlundhTrosabygdens OK27:575:56
21Johan HammarströmOK Måsen28:566:55
21Per CarlssonNyköpings OK28:566:55
23Magnus BacklundSäterbygdens OK29:027:01
24Jan BerggrenOK Denseln29:257:24
25Johan ScherlinNyköpings OK29:437:42
26Ola HenrikssonJärla Orientering30:018:00
27Peter ZetterströmSöders SOL Tyresö30:128:11
28Stefan ThellsénOK Roxen30:258:24
29Tomas BäckTrosabygdens OK31:029:01
30Niclas AhlströmVästerås SOK31:049:03
31Pedro LundquistLinköpings OK31:189:17
32Per ErikssonVästerbergslagens OL31:269:25
33Claes AnderssonTullinge SK31:369:35
34Jörgen SköldLinköpings OK31:529:51
35Nils AronssonOK Tisaren32:1510:14
36Jonas KarlssonOK Tylöskog32:1710:16
37Per WintherVästerbergslagens OL32:2610:25
38Tomas HultqvistTullinge SK32:5110:50
39Mats KarlssonTullinge SK34:0512:04
40Erik MalmforsSkogspojkarnas OK34:0812:07
41Torbjörn JohansonOK Södertörn35:3113:30
42Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL35:5513:54
43Thomas HjelmbladMälarö SOK36:3314:32
44Lars JacobssonDegerfors OK37:1915:18
45Christer NilssonOK Denseln39:5317:52
46Tomas VidfeltLindebygdens OK42:4320:42
47Niklas SanderOK Milan42:5420:53
48Jörgen DalénSala OK45:3523:34
49Mikael HamströmGOIF Tjalve46:4124:40
50Mikael MagnussonGOIF Tjalve53:4831:47
51Mikael AxelssonSol Tranås55:4133:40
52Anders DalhammerOK Roxen78:3356:32
Jan KaleredSkogspojkarnas OKEj godk.
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFEj start
Anders WinaldSOIK HellasEj start
Per CarlbergVallentuna-Össeby OLEj start
Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OLEj start

H50 3310 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Harry HietanenGävle OK23:230:00
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL24:451:22
3Erik AxelssonBoxholm-Mjölby OL24:511:28
4Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK25:061:43
5Thomas HenmyrOK Vilse 8726:122:49
6Håkan PalmfjordKatrineholms OK26:132:50
7Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK26:192:56
8Bo GustavssonOK Tylöskog26:293:06
9Thomas StenströmLinköpings OK27:183:55
10Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna27:324:09
11Lennart StrandbergSkogslöparna28:565:33
12Lars ForsstedtSöders SOL Tyresö29:065:43
13Börje AnderssonLinköpings OK29:316:08
14Mats RosanderFinspångs SOK29:346:11
15Sune SödergrannTullinge SK29:386:15
16Roger EngmanNAIS Orienteringsklubb29:546:31
17Tommy ErikssonGOIF Tjalve30:106:47
18Per-Arne ForsbergTullinge SK30:136:50
19Jan-Åke KarlssonHagaby GOIF30:517:28
20Hans EngdahlNyköpings OK30:587:35
21Pär LundqvistHagaby GOIF32:018:38
22Morgan SvenssonOK Tisaren32:349:11
23Mats HallNyköpings OK33:159:52
24Stefan WestlinOK Måsen33:3610:13
25Dag SundinSträngnäs-Malmby OL33:3910:16
26Jan GustafssonHagaby GOIF33:4710:24
27Tomas VångellLinköpings OK37:0313:40
28Thomas WåhlanderLinköpings OK38:2615:03
29Tapani MattusJärla Orientering38:3815:15
30Yngve JohanssonHagaby GOIF39:5716:34
31Ove EricssonNyköpings OK41:2017:57
32Bror Arne MårtenssonOK Eken44:2421:01
33Tomas BjörelindJärla Orientering44:5821:35
34Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL49:3126:08
35Magnus GreenSträngnäs-Malmby OL52:3129:08
Tommy TörndahlMatteus SIEj start
Stefan GustafssonOK HällenEj start
Göran HedmanValbo Allmänna IFEj start

H55 3130 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK23:580:00
2Göran BlombergGOIF Tjalve24:420:44
3Per Ove WallénTäby OK24:550:57
4Anders SilvemarkDalaportens OL25:351:37
5Hans AnderssonVästerbergslagens OL26:272:29
6Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK26:312:33
7Arne IrewallTjällmo-Godegårds OK26:522:54
8Carl BachmanTäby OK27:283:30
9Stephan SvenssonLinköpings OK27:573:59
10Karl MollénOK Denseln28:064:08
11Pelle SkullmanVimmerby OK29:175:19
12Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK30:206:22
13Leif ÅkerblomStora Tuna OK31:487:50
14Björn TholénStjärnorps SK32:178:19
15Pär ForsströmStjärnorps SK32:308:32
16Torsten BråmåOK Roxen33:309:32
17Ingemar PerssonGamleby OK33:379:39
18Kjell ErikssonStjärnorps SK33:429:44
19Sune CarlssonOK Motala35:0711:09
20Anders HallbergStjärnorps SK36:0712:09
21Jan JonssonOK Tjärnen36:1112:13
22Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK50:2526:27
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLEj start
Bo-Gunnar JosefssonNässjö OKEj start

H60 2970 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christer SandhOK Roxen24:320:00
2Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL27:152:43
3Roger DanielssonLinköpings OK29:134:41
4Anders LarssonOK Roxen29:515:19
5Kurt Håkan AnderssonOK Tor29:545:22
6Göran LarssonSala OK31:357:03
7Sven-Eric CarlssonAlfta-Ösa OK31:557:23
8Bengt StenerhagVästerbergslagens OL33:258:53
9Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL33:288:56
10Göran SvärdNAIS Orienteringsklubb33:469:14
11Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL33:599:27
12Peter HagströmGOIF Tjalve34:129:40
13Christer JohanssonOK Motala34:3410:02
14Lars-Erik HenrikssonLinköpings OK34:4310:11
15Göran EklundTrosabygdens OK35:0610:34
16Lars AnderssonOK Roxen36:1411:42
17Lars StrömTjällmo-Godegårds OK38:3214:00
18Rune RingsgårdOK Roxen38:4314:11
19Hans HolgerssonOK Måsen41:5317:21
20Roland FridhLinköpings OK42:2817:56
21Tord FranssonMotala AIF OL42:4118:09
22Olle ArmanNyköpings OK43:2418:52
23Johnny GustafssonGamleby OK46:5222:20
24Lars JohnssonOK Måsen54:4030:08
25Tomas AxiGOIF Tjalve66:0941:37
Harris BrandeGOIF TjalveEj godk.
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLEj start
Jan SvenssonGOIF TjalveEj start
Torgny FaxénLinköpings OKEj start

H65 2680 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Curt CarlssonNyköpings OK28:050:00
2Sören JohanssonOK Norden28:310:26
3Nils SjödinGOIF Tjalve28:510:46
4Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL29:211:16
5Jerry MartinssonOK Motala29:221:17
6Roland AlsénOK Roxen29:521:47
7Gunnar CarlsonOK Roxen30:202:15
8Lars JonassonJärfälla OK30:372:32
9Sven Arne Torsten EkNyköpings OK30:562:51
10Rolf SkoglundSOIK Hellas31:073:02
11Bertil GranbergOK Klemmingen31:243:19
12Hans KruskopfKorsnäs IF OK31:473:42
13Bo AnderssonMatteus SI32:334:28
14Arne BergStjärnorps SK32:474:42
15Folke SimonssonOK Roxen33:225:17
16Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK33:485:43
17Lennart SturessonLinköpings OK35:057:00
18Jan BojlingSolna OK39:2911:24
19Hans KleistOK Roxen42:3014:25
20Ulf WaldenfjordLinköpings OK63:3335:28
Karl-Robert MoqvistOK TorEj start
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFEj start

H70 2600 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rune CarlssonSundbybergs IK22:300:00
2Bengt KarlssonIFK Norrköpings OK23:481:18
3Tore ThellsénOK Roxen26:564:26
4Curt ThorénNyköpings OK28:255:55
5Bertil EngmanIFK Norrköpings OK28:416:11
5Ola KleistBoxholm-Mjölby OL28:416:11
7Ivar LuksGOIF Tjalve29:327:02
8Sune LindellOK Hällen30:378:07
9Arne WallbergOK Eken35:1212:42
10Otto HolmdahlLinköpings OK35:4713:17
11Ellert ThunholmOK Roxen37:1614:46
12Stig ÖsthKorsnäs IF OK37:5015:20
13Bertil ArdellOK Roxen38:5716:27
14Arne GustafssonHagaby GOIF42:1019:40
15Tryggve JohanssonIFK Norrköpings OK42:5520:25
16Manfred RittwageOK Kolmården59:1036:40
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Anders Göran JohanssonNyköpings OKEj godk.
Stig BengtssonMotala AIF OLEj start
Lars Johansson IOK TorEj start

H75 2360 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Folke JelkvallNAIS Orienteringsklubb28:510:00
2Holger PerssonOK Eken29:220:31
3Carleric ThigerLinköpings AIK34:045:13
4Sven JonssonOK Roxen34:095:18
5Ramon BergerMotala AIF OL34:215:30
6Rupert EngblomLinköpings AIK38:5310:02
7Ove WigertzNyköpings OK40:0711:16
Lennart StenbergStigfinnarnaEj start

H80 2360 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kaj DahlskogBjörkfors GOIF39:130:00
2Åke SvenssonJärfälla OK46:347:21
Åke GabrielssonNAIS OrienteringsklubbEj start

INSK 1970 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alice JohanssonFinspångs SOKGodkänd
Anja NilssonDomnarvets GoIFGodkänd
Elias WesterberghOK LinnéGodkänd
Elsa NilssonDomnarvets GoIFGodkänd
Emma EricsonTjällmo-Godegårds OKGodkänd
Fanny ÖstlundOK KolmårdenGodkänd
Hanna LundgrenLinköpings OKGodkänd
Hugo PerssonOK DenselnGodkänd
Isak ForslundLinköpings OKGodkänd
Jensine SvenssonFinspångs SOKGodkänd
Kerstin LjungemyrOK KolmårdenGodkänd
Lisen BäckTrosabygdens OKGodkänd
Mathias OhlssonÄrla IFGodkänd
Mattis GranströmNAIS OrienteringsklubbGodkänd
Melvin FredrikssonKorsnäs IF OKGodkänd
Sanna SanderOK MilanGodkänd
Tuva ForslundLinköpings OKGodkänd
Vera CarlssonOK HällenGodkänd
Viktor BoströmOK LinnéGodkänd
Kristin HerberthsonLinköpings OKEj start

U1 1970 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Julia gunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna16:300:00
2Alva SelerudOK Kolmården20:494:19
3Emil BoströmOK Linné20:504:20
4Tilda AnderssonTullinge SK20:534:23
5Sanna LönnBoxholm-Mjölby OL21:505:20
6Alexander AngelhoffLinköpings OK22:145:44
7Robin Eriksson ÖlvingssonLinköpings OK22:346:04
8Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL23:327:02
9Emil WallströmNyköpings OK26:5910:29

U2 2100 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maja ÖstlundOK Kolmården15:320:00
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK15:560:24
3Linnea HanssonOK Roxen17:472:15
4Tove PetterssonOK Roxen17:492:17
5Andreas NäslundVästerås SOK18:052:33
6Simon JohanssonOK Kolmården18:282:56
7Rasmus WallströmNyköpings OK19:554:23
8Adam BrattTullinge SK20:455:13
9Alfred LängheimTullinge SK20:595:27
10Markus ÖsterlundVästerås SOK22:567:24
11Jakob ThellsénOK Roxen23:358:03
12Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK26:0010:28
13Elin EricsonTjällmo-Godegårds OK28:1012:38
14Lisa HallménOK Tisaren28:2912:57
15Nils WestlundTrosabygdens OK31:2815:56
Sarah DelvénNyköpings OKEj start
Eric GustafssonOK TorEj start

U3 2350 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Edvin DanielssonOK Tisaren21:160:00
2Annika LundbergStora Tuna OK23:151:59
3Linnéa CarlssonOK Hällen30:108:54
4Elias PonténStora Tuna OK30:569:40
5Sixten ElehedNyköpings OK31:009:44
6Tekla FromOK Kolmården31:3610:20
7Olga FromOK Kolmården31:4810:32
8Frank TryggVästerbergslagens OL31:5110:35
9Josefin ErlandssonOK Milan32:1010:54
10Nora ForslundOK Kolmården36:3915:23
11Axel KullbergLinköpings OK43:1622:00
12Victoria TryggVästerbergslagens OL50:3229:16
13Björn NetterfeldtLinköpings OK53:3932:23

U4 3100 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elisabet FjellanderSala OK38:340:00
2Rebecka HofströmVästerbergslagens OL51:3913:05

Ö1 2100 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Frida FredrikssonKorsnäs IF OK18:310:00
2Martin HillbomMatteus SI21:403:09
3Malte LindebergLinköpings OK23:315:00
4Therese HäggeborgKlubblös24:506:19
5Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna51:5033:19
Katja DalénSala OKEj start

Ö2 2350 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sara HillbomMatteus SI26:140:00
2Albin SelerudKlubblös26:570:43
3Anna FredrikssonKorsnäs IF OK34:097:55
4Anicka Ljung WilénSäterbygdens OK36:009:46
5Jenny BlidefalkOK Södertörn36:129:58
6Dan BroströmKlubblös38:5712:43
7Niklas KronhelmOK Måsen39:3813:24
8Karin KronhelmOK Måsen39:5513:41
9Annica KarlssonTjalve Orientering40:2514:11
10Annika FasthBoxholm-Mjölby OL41:0114:47
11Veronica MårtenssonKöping-Kolsva OK41:5115:37
12Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK41:5315:39
13Adam BremerBoxholm-Mjölby OL46:0119:47
14Laura Borges EngstenOK Rodhen46:3120:17
15Berit EklöfMatteus SI46:3520:21
16Gunnel IrewallTjällmo-Godegårds OK46:5820:44
17Helena KronholmSala OK48:5922:45

Ö4 3150 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Björn CarlssonOK Hällen30:270:00
2Lotta Tegin FranssonOK Milan40:109:43
3Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL40:3410:07
4Veronica ErikssonOK Hällen44:5514:28
5Bengt AlmGOIF Tjalve45:5515:28
6Nils BremerBoxholm-Mjölby OL46:0415:37
7Sebastian LundqvistLinköpings OK48:0017:33
8Andreas AdlerLA IK48:2117:54
9Ingela HåkanssonSkogspojkarnas OK48:2317:56
10Urban PeterssonLinköpings OK49:3219:05
11Simon LundinFinspångs SOK51:4721:20
12Annelie NygrenSkogspojkarnas OK53:2923:02
13Johan ErikssonOK Hällen54:2724:00
14Martin LindgrenOK Roxen55:3525:08
15Anders AxelssonFinspångs SOK56:5326:26
16Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL57:2326:56
17Sören Bremer42505957:3727:10
18Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK57:3827:11
19Linda GustafssonLinköpings OK57:4627:19
20Sandra GustafssonLinköpings OK57:5027:23
21Henrik TollmarNyköpings OK58:4228:15
22Magnus NilssonIFK Lidingö SOK59:1228:45
23Magnus JohanssonDalaportens OL59:4229:15
24Eva LindOK Tor59:5529:28
25Berit MartinssonFinspångs SOK61:0430:37
26Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL61:0630:39
27Per MalmlövOK Skogsfalken61:1630:49
28Rikard SvennbergDegerfors OK61:3631:09
29Erik HanssonOK Roxen61:5631:29
30Håkan HoflingDalaportens OL63:1132:44
31Peter B SundhSundbybergs IK64:4534:18
32Rasmus BergstenKöping-Kolsva OK65:3935:12
33Kicki ErikssonNoK73:2442:57
34Karin HoflingDalaportens OL80:4650:19
Maria LillieströmOK RoxenEj godk.
Lotta de BoerNyköpings OKEj godk.
Åsa LöfgrenJärfälla OKEj godk.
Johan HerrmanSK RingenEj godk.

Ö5 3530 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter StenbäckNorrköpings AIS36:130:00
2Oliver NilssonNyköpings OK37:551:42
3Christer LindellLinköpings OK39:133:00
4Fredrik RylanderRegna IF40:374:24
5Åsa JönssonJärla IF OK41:004:47
6Susanne PetterssonOK Roxen41:445:31
7Jonas CarlssonKlubblös44:198:06
8Kjell EriksonSMOL47:0210:49
9Gustav NorstedtDalaportens OL47:3611:23
10Jonas HallbergStjärnorps SK48:0111:48
11Calle GranströmNAIS Orienteringsklubb49:1413:01
12Johanna PetersonOK Denseln49:2813:15
13Lena RambergHallstahammars OK50:3214:19
14Karin WallinKlubblös51:5815:45
15Karin GyulaiLinköpings OK52:0915:56
16Karin GustafssonLinköpings OK53:2917:16
17Christine RolanderPAN-Kristianstad 55:4819:35
18Karin WadmanKatrineholms OK63:4527:32
19Karin AlmlöfKlubblös64:1928:06
20Sofia GyulaiLinköpings OK65:2729:14
21Catarine KarlssonHagaby GOIF69:4733:34
22Pär SöderströmOK Kolmården73:1837:05
23Lars gunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna73:5037:37
24Ida WenngrenNorbergs OK76:1740:04
25Angelika HedenströmNorbergs OK76:2840:15
26Åsa LarssonOK Hällen91:5655:43
Linus BacklundOK HällenEj start
Annika HolmströmVästerbergslagens OLEj start
Teresa StafströmKöping-Kolsva OKEj start
Per StafströmKöping-Kolsva OKEj start
Robert HenrikssonTullinge SKEj start
Gustav NosstedtDalaportens OLÅterbud

Ö7 3130 meter 51 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik KjellgrenHammarkinds OK26:260:00
2Amélie WallenhammarHagaby GOIF27:070:41
3Ola CarlssonOK Motala27:180:52
4Anders HolmströmOK Österåker29:263:00
5Roger NorbergOK Hällen30:173:51
6Andreas IvarssonOK Skogshjortarna31:555:29
7Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL32:205:54
8Lasse AlménLinköpings OK32:356:09
9Kenneth SvenssonFinspångs SOK32:596:33
10Malin CarlssonLinköpings OK33:096:43
11Britta NorénBoxholm-Mjölby OL33:106:44
12Björn RydbergFinspångs SOK33:126:46
13Amanda AlmenLinköpings OK33:327:06
14Claes MartinssonFinspångs SOK33:477:21
15Maria ErikssonOK Måsen34:257:59
16Theo ÖjertegLinköpings OK34:308:04
17Bure NoréusOK Ravinen35:529:26
18Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL36:3910:13
19Frida PeterssonOK Linné36:5510:29
20Royne MyrmanOK Klemmingen37:0610:40
21Håkan GraneviTullinge SK37:1210:46
22Annika SelerudKlubblös37:3411:08
23Simon VikströmPAN Kristianstad38:4312:17
24Rolf NilssonTullinge SK38:5512:29
25Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL39:4513:19
26Carin Gustafsson Jönköpings OK39:5813:32
27Sara ÖsterholmTb OK40:4414:18
28Bo FrisbergOK Roxen41:1114:45
29Per AnderssonNorbergs OK41:5615:30
30Annika DavidssonVästerås SOK41:5815:32
31Mikael AnderssonOK Österåker42:0615:40
32Maria GunnarssonOK Hällen42:0815:42
33Kjell JohanssonNyköpings OK42:3616:10
34Elisabet ElmertoftNorbergs OK43:3117:05
35Berit EdengrenNyköpings OK43:3917:13
36Anders JohanssonFinspångs SOK44:2718:01
37Anders SundbladOK Måsen45:3419:08
38Marie LangerKlubblös46:3120:05
39Hiromi IwayaSurahammars SOK46:4020:14
40Anna-Lena JacobssonDegerfors OK47:4321:17
41Anders ForslundLinköpings OK48:1721:51
42Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF49:1022:44
43Gudrun IvarssonOK Denseln52:0425:38
44Ove JohanssonSMOL52:2425:58
45Mats LindgrenOK Roxen53:5427:28
46Bibi SilvemarkDalaportens OL55:2328:57
47Bo GustafssonTGOK56:3530:09
48Cart TillmanLinköpings OK58:1031:44
49Karin ErlandssonKFUM Örebo96:3370:07
50Lina AnderssonKFUM Örebro OK96:4570:19
Rebecca BäckTrosabygdens OKEj godk.

Ö8 4380 meter 60 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna25:540:00
2Nils OlssonStora Tuna OK28:102:16
3Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna28:262:32
4David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna29:123:18
5Elias SvanbergOK Löftan29:533:59
6Tord HederskogHJS-Vansbro OK30:184:24
7Lena EliassonDomnarvets GoIF30:234:29
8Staffan ErikssonStora Tuna OK31:355:41
9Fredrik LarssonNorbergs OK31:465:52
10Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna32:296:35
11Andreas BergLinköpings OK33:017:07
12Magnus JohanssonKlubblös33:517:57
13Mats EdengrenNyköpings OK34:298:35
14Markus HederskogMalungs OK Skogsmårdarna34:358:41
15Martin BuchtJärfälla OK34:378:43
16Anders LöfgrenJärfälla OK35:5510:01
17Tomas JohanssonIFK Umeå36:1010:16
18Jonas HaraldssonGustavsbergs OK36:4810:54
19Arne NilssonNyköpings OK37:5412:00
20Göran LängheimTullinge SK38:1912:25
21Beata FalkHagaby GOIF38:3012:36
22Mikael LangerLinköpings OK38:4112:47
23Erik LiljeqvistOK Älme38:4212:48
24Tomas AnderssonOK Tor40:1514:21
25Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL40:4514:51
26Erik SvenssonKlubblös41:1315:19
27Håkan NilssonDomnarvets GoIF41:1815:24
28Per MökpersOK Kolmården41:3515:41
29Bo Gunnar JosefssonNässjö OK42:4016:46
30Nisse HanssonOK Kolmården43:1217:18
31Marcus AdolfssonNAIS Orienteringsklubb43:5818:04
32Maria OlofssonLinköpings OK44:0018:06
33Jan RingTrosabygdens OK44:1718:23
34Simon NybergNAIS Orienteringsklubb45:2519:31
35Tomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK45:4819:54
36Erik JohanssonOK Denseln46:1420:20
37Linda LövhammarSträngnäs-Malmby OL46:5421:00
38Anne cecilie LövaldTäby OK47:5021:56
39Mikael DavidssonVästerås SOK48:3222:38
40Torsten RambergHallstahammars OK48:5322:59
41John NilssonKlubblös49:1823:24
42Emil TallhageCentrum OK50:1024:16
43Hans EgefalkHagaby GOIF51:0825:14
44Mårten SundhSundbybergs IK51:2225:28
45Linda NilssonNAIS Orienteringsklubb52:1726:23
46Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL53:5227:58
47Karin FägerlindCentrum OK54:4528:51
48Emelie MobergNorbergs OK54:5028:56
48Dan BoskGOIF Tjalve54:5028:56
50Robert HagströmEskilstuna OL54:5429:00
51Linda SjögrenIK Hakarpspojkarna56:1630:22
52Sofia AnderssonCentrum OK57:3331:39
53Marta ZdravkovicOK Linné59:1533:21
54Lotta GyllenstenSkåneslättens OL59:5133:57
55Mats MiltonBoxholm-Mjölby OL62:0036:06
56Anicka SundebyTumba-Mälarhöjden OK73:1247:18
Torbjörn JanssonKFUM ÖreboEj godk.
Jahn LindgrenTullinge SKEj godk.
Ulf ErikssonStora Tuna OKEj godk.
Magnus SohlbergNorbergs OKEj godk.


Skapad 2010-04-17 19:11:49 med OLA version 4.1.4