Kolmårdsdubbeln, Klassresultatlista

2012-04-08


D21 3860 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lotta KarholaTampereen Pyrintö33:050:00
2Hanna BerggrenOK Denseln33:320:27
3Malin VedinSundsvalls OK33:500:45
4Emma ÖbergOK Hällen34:521:47
5Sanna ErikssonLinköpings OK36:163:11
6Anna BirkestålKöping-Kolsva OK37:324:27
7Teresé KorkeakoskiOK Milan37:524:47
8Lucie WeissovaJönköpings OK39:126:07
9Lisa WesterbergOK Milan39:416:36
10Johanna SundströmHestra IF40:057:00
11Åsa AxénMotala AIF OL40:237:18
12Sara GarpenlundKFUM Örebro OK40:457:40
13Liselott EricsonLinköpings OK41:258:20
14Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK43:2610:21
15Sandra BurénKöping-Kolsva OK43:2810:23
16Sofia LandqvistKöping-Kolsva OK43:3410:29
17Janni AxelssonSävedalens AIK44:2111:16
18Johanna PetterssonOK Denseln45:0311:58
19Elin TudénIK Hakarpspojkarna45:4012:35
20Emma VictorinKFUM Örebro OK46:0913:04
21Jenny JohanssonKFUM Örebro OK46:3813:33
22Karna ThorssonOK Linné51:1918:14
23Johanna RagvaldOK Linné51:2018:15
24Linda LännenmäkiKFUM Örebro OK54:5521:50
25Therese RappIFK Moras OK56:1023:05
26Malin MarmelidOK Roxen61:0427:59
27Veronica NuijaGOIF Tjalve66:1133:06
Caroline WestbomOK ÖsteråkerEj godk.
Dorothea SchulzeNydalens SKEj godk.
Jenny EkströmOK ÖsteråkerEj start
Hanna RasmussenNyköpings OKEj start

H21 4660 meter 51 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Henrik ErikssonCentrum OK32:350:00
2Anders LindbergMotala AIF OL32:460:11
3Jaakko IstolathiYlistaron Kilpa-Veljet33:120:37
4Marko HeiskanenRajamäen Rykmentti33:330:58
5Antti PaasikoskiRajamäen Rykmentti33:431:08
6Martin SandOK Tisaren33:441:09
7Marcus AnderssonMatteus SI33:561:21
8Eetu SummanenRajamäen Rykmentti34:211:46
9Björn WrahmeIFK Moras OK34:362:01
10Carl Joakim SvennNydalens SK34:532:18
11Tuomo IstolathiYlistaron Kilpa-Veljet35:112:36
12Pontus BergströmOK Österåker35:363:01
13Joona OjapaloRajamäen Rykmentti35:393:04
14Antero PulliRajamäen Rykmentti37:064:31
15Tomas ReibringNyköpings OK37:465:11
16Per HolmIFK Moras OK38:045:29
17Robin RovinaOK Skogsfalken38:526:17
18Axel MattssonJärla Orientering39:046:29
19Arto FräntiYlistaron Kilpa-Veljet39:146:39
20Mattias ZackrissonOK Roxen39:336:58
21Johan NorbergOK Orion39:587:23
22Cristian LarssonKöping-Kolsva OK40:217:46
23Tomas LundströmOK Hällen40:478:12
24Måns FaxénVäxjö OK40:518:16
25Pekka HuhtanenRasti-Kurikka41:198:44
26Even SkårholenNydalens SK41:208:45
27Thomas EekKöping-Kolsva OK41:288:53
28Johan ErikssonLinköpings OK42:169:41
29Juha SuntilaTurun Metsänkävijät42:5110:16
30Johan AllardTjällmo-Godegårds OK44:2511:50
31Erik BacktemanLinköpings OK45:0512:30
32Jonas BraamOK Denseln45:1712:42
33Emil HammarströmOK Måsen46:4114:06
34Thomas LiljaOK Denseln46:5614:21
35Mikael PerssonGävle OK49:1916:44
36Markus HenrikssonLinköpings OK52:5720:22
37Rickard IngessonGamleby OK54:2921:54
38Robert LarssonGamleby OK55:5523:20
39Filip SöderlundOK Milan56:3524:00
Philip DahlstedtGOIF TjalveEj godk.
Robert SundströmFK Friskus-VarbergEj godk.
Gjermund GlesnesNydalens SKEj godk.
Daniel StunzKFUM Örebro OKEj godk.
Markus TurunenRajamäen RykmenttiEj godk.
Anders ÖksenholtNydalens SKEj godk.
Simon NybergNAIS OrienteringsklubbEj start
Erik MattssonJärla OrienteringEj start
Aapo LindbergRajamäen RykmenttiEj start
Mikko KiveläYlistaron Kilpa-VeljetEj start
Heikki IstolathiYlistaron Kilpa-VeljetEj start
Mikael BergstedtMarkbygdens OKEj start

D20 3300 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sirkku MinkkinenRajamäen Rykmentti30:310:00
2Lovisa JohanssonVästerviks OK36:215:50
3Nina LundkvistOK Österåker48:2517:54
4Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OK53:0522:34
5Frida BergstrandMotala AIF OL54:2123:50
6Isabelle SjöbergOK Österåker54:5424:23
Julia NilssonGOIF TjalveEj godk.
Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKEj start

H20 3860 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tobias AnderssonOK Österåker32:230:00
2Felix PerssonOK Skogsfalken35:423:19
3Mårten HolmströmOK Österåker38:516:28
William ErlandssonOK ÖsteråkerEj godk.
Gabriel LindersonGamleby OKEj start
Niklas OlssonIFK Moras OKEj start

D16 3220 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andrea SvenssonFinspångs SOK23:300:00
2Julia ErikssonOK Kolmården26:292:59
3Fanny AsketunOK Roxen28:124:42
4Mai Ly SorriGOIF Tjalve28:194:49
5Emma BrännebyOK Kolmården28:254:55
6Tyra KleijnIFK Södertälje28:425:12
7Melina CarlssonStora Tuna OK29:125:42
8Karoline SønsterudbråtenRaumar OL30:076:37
9Helena MatilainenHelsingin Suunnistajat30:296:59
10Sara KindlundOK Tranan30:357:05
11Riikka HaltiRajamäen Rykmentti30:397:09
12Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering31:257:55
13Elin JohanssonFinspångs SOK32:208:50
14Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna33:219:51
15Matilda ErikssonVästerbergslagens OL34:3011:00
16Kristin BomanGävle OK35:2111:51
17Emma JanssonStora Tuna OK36:3613:06
18Emma LindellLinköpings OK37:0913:39
19Elsa AnderssonDomnarvets GOIF37:5014:20
20Mirabella TolonenRajamäen Rykmentti40:2616:56
21Tiril Ruud BråtenRaumar OL40:4817:18
22Ellen MattssonIF Åland43:0019:30
23Anna LångStora Tuna OK44:5321:23
24Frida JohanssonLinköpings OK46:5323:23
25Hedda RundgrenFinspångs SOK47:2223:52
26Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL48:0024:30
27Moa HedegårdOK Kolmården48:0124:31
28Ellinor VejlensVisborgs OK49:5126:21
29Stina GuståsLinköpings OK60:3337:03
30Lisa ErlandssonOK Österåker64:0940:39
31Mathilda LindeIF Åland86:5463:24
Malin MiltonBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Märta BerggrenOK KolmårdenEj start
Jenny KarlssonGOIF TjalveEj start
Annabella TolonenRajamäen RykmenttiEj start
Tove RönnbäckVisborgs OKEj start

H16 3520 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oskar SandbergSäterbygdens OK22:140:00
2Emil ThellsénOK Roxen24:121:58
3Albin LillieströmOK Roxen24:312:17
4Edvin SmedbergOK Skogsfalken25:213:07
5Atte HietaojaHelsingin Suunnistajat26:103:56
6Harald LarssonHagaby GOIF26:364:22
7Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL26:544:40
8Ville JohanssonOK Kolmården28:326:18
9André AnderssonVästerbergslagens OL28:396:25
10Alexander WiklundFinspångs SOK28:406:26
11Jakob FranssonOK Milan29:136:59
12Oskar LeinonenOK Kolmården29:267:12
13Johannes RidefeltOK Linné30:298:15
14Sebastian ÅsedalUlricehamns OK30:308:16
15Olle HanssonOK Roxen30:348:20
16Adam ThellsénOK Roxen33:3011:16
17Lukas EvebornOK Roxen33:5911:45
18David AxelssonFinspångs SOK34:2512:11
19Sebastian SvenssonFinspångs SOK34:2712:13
20Albin SelerudOK Kolmården34:4112:27
21Andreas SundströmVästerås SOK35:4013:26
22Samuel HedlundKöping-Kolsva OK37:0514:51
23Tomi MinkkinenRajamäen Rykmentti38:2016:06
24Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL38:2516:11
25Simon KärrströmOK Roxen39:0316:49
26Johan StenströmLinköpings OK46:5024:36
27Carl ValjusHagaby GOIF48:5226:38
28David DahlVisborgs OK54:3432:20
29Filip HahneInsjöns IF OK55:3933:25
Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Per LindmanFinspångs SOKEj start
Daniel DuhlboIFK Moras OKEj start
Vegard Jarvis WestergårdVaregg FleridrettEj start
Jesper JissbackeGävle OKEj start
Oscar SjöbergVästerbergslagens OLEj start

H16K 2530 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eric EkströmLinköpings OK26:360:00
2Marcus BeckiusOK Tyr28:362:00
Hannes TomassonLinköpings OKEj godk.
Oskar ErikssonGarda IKEj start

D14 2440 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma PetterssonOK Roxen18:260:00
2Saga SanderOK Milan20:352:09
3Sandra BoströmOK Linné20:442:18
4Anna HallménOK Tisaren20:452:19
5Lisa BerggrenOK Kolmården21:122:46
6Tora WesterbergOK Kolmården22:213:55
7Lovisa MartinssonOK Tyr23:365:10
8Malin KärrströmOK Roxen24:155:49
9Maria SöderlundIF Åland25:156:49
10Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL25:216:55
10Lova EvebornOK Roxen25:216:55
11Klara LjunggrenLinköpings OK25:307:04
12Victoria AsketunOK Roxen26:398:13
13Johanna GuståsLinköpings OK27:108:44
14Emma S JohanssonLinköpings OK27:299:03
15Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL27:569:30
16Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL29:3011:04
17Tilda MarmelidOK Roxen30:1011:44
18Emelie JakobssonGarda IK31:0112:35
19Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat31:0812:42
20Sarah MagnussonLinköpings OK32:2513:59
21Madelene WahlbeckIF Åland34:1315:47
22Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb36:2618:00
23Louise AlmIF Åland45:2426:58
Klara AnderssonFK GöingarnaEj start
Erika DuhlboIFK Moras OKEj start

H14 2530 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emil LjungemyrOK Kolmården15:380:00
2Simon LarssonOK Hällen16:501:12
3August MollénOK Denseln17:271:49
4Hugo LillieströmOK Roxen17:281:50
5Jesper SvenskStora Tuna OK18:262:48
6Oscar PrytzGOIF Tjalve20:354:57
7Johan PerssonOK Österåker20:425:04
8Fredrik NorlinIFK Moras OK21:085:30
9Johan WehlinSkogspojkarnas OK21:115:33
10Gustav EngmanOK Denseln22:376:59
11Johan LindmanFinspångs SOK22:477:09
12Ludwig GustafssonOK Österåker23:187:40
13Joel SjödinOK Kolmården24:459:07
14Joel KarnehedOK Roxen24:579:19
15Albin GustafssonOK Österåker25:209:42
16henning sjökvistStora Tuna OK25:359:57
17Jesper KarlssonGOIF Tjalve27:4012:02
18Gustaf HedegårdOK Kolmården27:4212:04
19Felix Lindell ÖhmanOK Måsen27:5612:18
20Hugo DalhammerOK Roxen29:1813:40
21Jonas AnderssonOK Roxen30:4015:02
22Elias LandforsLustens OK33:2817:50
23Axel KullbergLinköpings OK34:5219:14
24Tobias KronhelmOK Måsen45:5830:20
Oscar RosmanOK HällenEj start
Gustav MalmströmGOIF TjalveEj start
Jonas NorlinIFK Moras OKEj start
Josef JohanssonOK KolmårdenEj start
Simon SjöbergVästerbergslagens OLEj start

D14K 2190 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hannele MöllerLinköpings OK24:050:00
2Henrietta MöllerLinköpings OK39:5915:54

H14K 2190 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik HeroOK Österåker24:470:00
2Jakob TomassonLinköpings OK26:472:00

D12 2190 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Amanda KleijnIFK Södertälje15:590:00
2Tove PetterssonOK Roxen18:062:07
3Linnea HanssonOK Roxen20:114:12
4Emma ErikssonOK Kolmården20:414:42
5Maja KindlundOK Tranan21:415:42
6Alva SelerudOK Kolmården22:406:41
7Towa PetterssonOK Denseln24:378:38
8Frida ZeijlonOK Hällen25:519:52
9Elin NorlinIFK Moras OK26:5210:53
10Alexandra PerssonOK Österåker26:5610:57
11Tove EkströmLinköpings OK27:1711:18
12Malva EvebornOK Roxen27:3411:35
13Beatrice ErikssonOK Hällen31:1115:12
14Lovisa SandqvistOK Österåker32:3916:40
15Matilda LarssonOK Hällen35:1619:17
16Ida SanderOK Milan46:1530:16
Linnea GustafssonOK HällenEj godk.

H12 2190 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Viktor SvenskStora Tuna OK14:020:00
2Arvid WesterbergOK Kolmården14:480:46
3Leo JohanssonOK Kolmården16:402:38
4Olof LjunggrenLinköpings OK17:043:02
5Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö17:453:43
6Emanuel HerberthsonLinköpings OK17:583:56
7Thorsten SvenssonFinspångs SOK18:584:56
8Joel ErnstssonFinspångs SOK19:215:19
9Simon JohanssonOK Kolmården19:325:30
10Nils OttossonGävle OK21:177:15
11Gabriel UlltjärnOK Roxen22:058:03
12Jakob ThellsénOK Roxen22:598:57
13Oskar VahlbergOK Österåker24:0810:06
14Isak EricssonNyköpings OK24:0910:07
15Josef HelanderOK Roxen25:1211:10
16Adam HahneInsjöns IF OK27:0413:02
17Oliver ValleriusGamleby OK28:4814:46
18Elliot CrispinOK Denseln29:3715:35
19Marcus SvahnGamleby OK33:2319:21
20Axel JohanssonFinspångs SOK33:3319:31
21Patrick JonesSkogspojkarnas OK34:3520:33
22Erik AxelssonGamleby OK37:5423:52
Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Elias AxelssonFinspångs SOKEj start
Niklas KronhelmOK MåsenEj start

D12K 2090 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Frida SahlmanLinköpings OK22:200:00
2Lisa HallménOK Tisaren23:351:15
3Elin DahlVisborgs OK27:074:47
4Matilda DrottenmyrVisborgs OK31:148:54

H12K 2090 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonathan JylltorpLinköpings OK22:200:00
2Hampus JonssonOK Österåker33:4811:28
3Daniel KvistLinköpings OK36:4114:21

D10 2090 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Therese NilssonOK Österåker19:390:00
2Kerstin LjungemyrOK Kolmården22:252:46
3Alice MarmelidOK Roxen24:224:43
4Jensine SvenssonFinspångs SOK26:256:46
5Bianca UlltjärnOK Roxen26:477:08
6Ebba OttosonGävle OK30:2910:50
7Mikaela JohanssonVästerviks OK31:5512:16
8Klara JohanssonVästvärmlands OK32:1812:39
9Elvira KarnehedOK Roxen32:3512:56
10Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK41:0821:29
11Karolina RönnbäckOK Eken44:1124:32
12Siri WistrandIFK Moras OK46:1026:31
Sanna SanderOK MilanEj godk.

H10 2090 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK18:270:00
2Emil BoströmOK Linné19:230:56
3Tobias SjöstedtOK Måsen19:501:23
4Isak AnängenNyköpings OK21:423:15
5Carl HedegårdOK Kolmården23:234:56
6Elliot ErlandssonOK Österåker24:336:06
6Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb24:336:06
7Albin EronnLinköpings OK24:576:30
8Victor RosmanOK Hällen35:2917:02
9Love Stalås HörnstenOK Österåker39:5321:26
10Marcus KvistLinköpings OK44:0425:37
11Lucas TreldalOK Kontinent56:0837:41
12Theo Hörnsten StalåsOK Österåker59:5141:24
Noah NylanderMotala AIF OLEj godk.
Malte EvebornOK RoxenEj godk.
Isak CarlzénGamleby OKEj start
Gustav AnderssonFK GöingarnaEj start
Melker AnderssonFK GöingarnaEj start

H35 4360 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kristian NylanderMotala AIF OL29:230:00
2Bertil EronnLinköpings OK31:232:00
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK32:212:58
4Jarno SalmelinTampereen Pyrintö34:214:58
Christian EnbergLinköpings OKEj start
Johan GunnarssonKFUM Örebro OKEj start
Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OKEj start

D40 3630 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annica CrispinOK Denseln29:160:00
2Ulrika KindlundOK Tranan29:540:38
3Annika IvarssonLinköpings OK30:050:49
4Alexandra SvanströmOK Österåker30:321:16
5Kristina LjunggrenLinköpings OK32:463:30
6Carin RosénGustavsbergs OK36:327:16
7Lena LindmanFinspångs SOK36:507:34
8Susanne PetterssonOK Roxen37:147:58
9Annika SundströmVästerås SOK37:228:06
10Gith ThellsénOK Roxen37:308:14
11Maria OlofssonLinköpings OK39:3810:22
12Eva EngmanOK Denseln46:5117:35
13Ulrika SanderOK Milan51:4822:32
14Maria LillieströmOK Roxen54:0724:51
15Eva PerssonOK Österåker55:2926:13
16Monique HörnstenOK Österåker58:5829:42
Lena MalmströmGOIF TjalveEj godk.
Susanne AnderssonFK GöingarnaEj start

H40 4070 meter 39 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per MagnussonLinköpings OK24:590:00
2Mats KindlundOK Tranan26:091:10
3Fredrik SundströmHestra IF26:301:31
4Peter TudénIK Hakarpspojkarna26:461:47
5Janne MärkäläTampereen Pyrintö27:072:08
6Calle BohmanHellas Orientering27:222:23
7Anders HvittfeldtIFK Moras OK28:043:05
8Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK29:014:02
9Henrik MarmelidOK Roxen29:154:16
10Johan PetterssonOK Motala29:534:54
11Stefan NyströmOK Roxen29:595:00
12Tomas AlbinssonOK Österåker30:535:54
12Tommy JohanssonVästvärmlands OK30:535:54
13Fredrik EngmanOK Denseln31:576:58
14Henrik NordVäsby OK32:237:24
15Mats ÅhmanOK Klemmingen32:317:32
16Erik HelanderOK Roxen32:598:00
17Niclas NilssonOK Österåker33:468:47
18Fredrik JönssonMotala AIF OL34:139:14
19Pontus JohnssonMatteus SI34:149:15
20Kalle PerssonOK Österåker34:529:53
21Örjan SandellOK Roxen34:539:54
22Thomas JohanssonGamleby OK36:2711:28
23Örjan BeckiusOK Tyr36:4711:48
24Pontus GustavssonOK Kontinent36:5411:55
25Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve38:1713:18
26Ronny PerssonOK Österåker38:2413:25
27Jonas RåbergLinköpings OK39:2714:28
28Patric MalmströmGOIF Tjalve39:5514:56
29Urban VahlbergOK Österåker41:1816:19
30Lars DanielsonMatteus SI42:2417:25
31Karl-Johan RydbergGamleby OK47:5522:56
32Per-Ola KvistLinköpings OK55:5931:00
Erik ErnstssonFinspångs SOKEj godk.
Anders BoströmOK LinnéEj start
Stefan P SvanströmOK ÖsteråkerEj start
Patrik RönnbäckVisborgs OKEj start
Ståle SønsterudbråtenRaumar OLEj start
Tomas BomanLinköpings OKEj start

D45 3300 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christina SmedbergOK Skogsfalken28:440:00
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL31:092:25
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL31:362:52
4Karin SvenskStora Tuna OK32:163:32
5Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK33:034:19
6Mirja MatilainenHelsingin Suunnistajat33:044:20
7Anna EkIFK Södertälje34:265:42
8Helena HolmbergKöping-Kolsva OK35:186:34
9Maria BergstrandMotala AIF OL35:467:02
10Barbara SvenssonFinspångs SOK36:037:19
11Carina SandbergSäterbygdens OK37:599:15
12Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK41:3712:53
13Carina KaleredOK Denseln44:0115:17
14Carina RegbornHagaby GOIF45:1816:34
15Eva MartinssonOK Tyr47:0718:23
16Monika LundqvistSkogspojkarnas OK58:3529:51
Anneli WiklundFinspångs SOKEj godk.
Elisabet EnmarkGävle OKEj godk.
Karin SkullmanLinköpings OKEj godk.
Eva-Lena HahneInsjöns IF OKEj start
Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKEj start
Monica BomanGävle OKEj start

H45 4070 meter 44 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK25:310:00
2Thomas HöjsgaardLeksands OK27:422:11
3Fredrik SmedbergOK Skogsfalken28:072:36
4Anders BergLinköpings OK28:202:49
5Niklas RönnbäckOK Eken28:393:08
6Stefan ThellsénOK Roxen28:453:14
7Anders LillieströmOK Roxen30:064:35
8Kari MatilainenHelsingin Suunnistajat30:335:02
9Per ThellsénOK Roxen31:035:32
10Markku SorriGOIF Tjalve31:225:51
11Nils AronssonOK Tisaren33:187:47
12Rolf E JohanssonVästerviks OK33:368:05
13Anders DalhammerOK Roxen34:118:40
14Jonas LångStora Tuna OK34:268:55
15Jan AsketunOK Roxen34:288:57
16Per GuståsLinköpings OK34:329:01
17Per SundströmVästerås SOK35:109:39
18Patrik OttossonGävle OK35:5310:22
19Jimmy WestherOK Tisaren36:0610:35
20Per SandbergSäterbygdens OK36:5511:24
21Thomas HahneInsjöns IF OK38:2412:53
21Magnus BacklundSäterbygdens OK38:2412:53
22Gustav SameliusVisborgs OK38:4413:13
23Tomas BäckTrosabygdens OK39:0413:33
24Henrik PetterssonOK Roxen39:1113:40
25Mats LundqvistÖstersunds OK39:2913:58
26Johan HammarströmOK Måsen39:3414:03
27Per ErikssonVästerbergslagens OL41:1815:47
28Johan ÅttingLinköpings OK42:2216:51
29Jan KaleredOK Denseln45:1219:41
30Bengt HameliusSäterbygdens OK45:1319:42
31Pelle LandforsLustens OK46:3521:04
32Håkan BerlinHästveda OK50:5125:20
33Stig DahlVisborgs OK51:4026:09
34Christer LindellLinköpings OK52:1726:46
35Niklas SanderOK Milan53:5628:25
36Johan EklöwOK Motala56:4231:11
37Anders NorlinIFK Moras OK58:2032:49
38Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL79:3154:00
39Michael LindeIF Åland89:2563:54
Urban LarssonIFK SödertäljeEj godk.
Olle LindmanFinspångs SOKEj start
Robert ÖstlundSäterbygdens OKEj start
Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKEj start

D50 3230 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna-Lena TynongGävle OK31:040:00
2Karin ProforsKöping-Kolsva OK34:263:22
3Ulla SvahnIFK Moras OK36:175:13
4Anne BössfallLinköpings OK37:096:05
5Helen GlänneforsSöders SOL Tyresö39:218:17
6Marie RappIFK Moras OK39:268:22
7Marie LarssonKöping-Kolsva OK40:159:11
8Ingrid PerssonHagaby GOIF43:4512:41
9Pirkko HammarströmOK Måsen44:4613:42
10Yvonne JohanssonGamleby OK45:5314:49
11Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL47:2916:25
12Ann-Christin VedinSelånger SOK50:5519:51
Ragnhild HaldKristiansand OKEj start
Ingrid SvenssonFinspångs SOKEj start

H50 3630 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Michael WehlinIFK Södertälje24:320:00
2Mikael KindbornOK Hällen26:442:12
3Harry HietanenGävle OK27:152:43
4Tore EklundIFK Södertälje28:313:59
5Peo SvenskStora Tuna OK29:475:15
6Anders EnmarkGävle OK30:366:04
7Thomas PetterssonNAIS Orienteringsklubb30:476:15
8Thomas StenströmLinköpings OK30:586:26
9Mats HallNyköpings OK31:156:43
10Tommy ErikssonGOIF Tjalve31:236:51
11Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL32:307:58
12Tommy BergerGävle OK32:328:00
13Lars AmbrosiussonIFK Moras OK32:598:27
14Mats BirkestålKöping-Kolsva OK33:008:28
15Jörgen BatzSkarpnäcks OL33:329:00
16Arne KlintbergEksjö SOK33:429:10
17Torbjörn WrighedMotala AIF OL34:189:46
18Jarkko HietaojaHelsingin Suunnistajat37:1012:38
19Börje AnderssonLinköpings OK38:4114:09
20Anders LarssonHagaby GOIF39:0014:28
21Jan BerggrenOK Denseln39:2014:48
22Erik WadmanIFK Moras OK39:4815:16
23Stefan WestlinOK Måsen39:4915:17
24Peter LindebringOK Denseln41:3917:07
25Bengt SchmelingOK Roxen50:2125:49
26Werner KöhlerTullinge SK51:2326:51
27Terje BråtenRaumar OL52:2727:55
Peter RidefeltOK LinnéEj godk.
Roger EngmanHagaby GOIFEj start
Jon BjørgumKristiansand OKEj start

D55 3120 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL34:140:00
2Kerstin Caap HällgrenHärnösands OK35:391:25
3Lena PerssonGamleby OK39:515:37
4Marie SvernestamLinköpings OK48:1514:01
5Monika LarssonSkarpnäcks OL52:1117:57
6Carin AnderssonOK Denseln52:5518:41
7Lena FornanderSkogspojkarnas OK55:5521:41
8Lena JohanssonSkogspojkarnas OK59:1725:03
Gerd HagströmGOIF TjalveEj godk.
Catharina ForsénOK DenselnEj start

H55 3300 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL26:450:00
2Hans AnderssonVästerbergslagens OL27:451:00
3Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL27:591:14
4Lars PerssonHagaby GOIF29:453:00
5Karl MollénOK Denseln30:574:12
6Kjell BomanSöderhamns OK31:104:25
7Stefan GustafssonOK Hällen32:095:24
8Pär ForsströmStjärnorps SK34:237:38
9Ingemar PerssonGamleby OK35:158:30
10Anders RunanderTrosabygdens OK38:3411:49
11Lennart SvernestamLinköpings OK39:5313:08
12Jan JohanssonGamleby OK46:4019:55
Mats LandqvistKöping-Kolsva OKEj start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLEj start
Kjell ErikssonStjärnorps SKEj start

D60 2640 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin SvenskOK Hällen30:190:00
2Britta EklundTrosabygdens OK31:191:00
3Monica SvärdOK Klemmingen40:5810:39
4Barbro ÖstlundOK Roxen42:4612:27
5Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK43:0812:49
6Marianne SellgrenSigtuna OK45:2515:06
Mona ForsbergHagaby GOIFEj start

H60 3230 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per ErikssonLinköpings OK26:290:00
2Erik HallgrenFinspångs SOK33:026:33
3Hans EkGOIF Tjalve33:317:02
4Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK34:298:00
5Göran SvärdOK Klemmingen35:018:32
6Lennart LundquistOK Nalle35:359:06
7Leif ÅkerblomStora Tuna OK36:289:59
8Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL36:4410:15
9Bengt ÖstlundOK Roxen37:5711:28
10Torgny FaxénLinköpings OK38:3112:02
11Tord FranssonMotala AIF OL39:4013:11
12Pelle SkullmanLinköpings OK41:4115:12
13Lars AnderssonOK Roxen42:2215:53
14Sven-Olof FranssonSOK Aneby45:0518:36
15Olle ArmanNyköpings OK49:0222:33
Lars-Erik SpaakEksjö SOKEj start
Kent BergendahlNyköpings OKEj start
Göran BlombergGOIF TjalveEj start
Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OKEj start
Göran ForsbergHagaby GOIFEj start

D65 2640 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Evy NordSödertälje IF32:220:00
2Ulla LindellOK Hällen35:263:04
3Carina LindmanFinspångs SOK35:313:09
4Inga JohanssonNyköpings OK36:264:04
5Inger HellqvistNyköpings OK37:385:16
6Kerstin BengtssonMotala AIF OL46:2714:05
Sonja HanssonGOIF TjalveEj start

H65 3120 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK25:130:00
2Christer SandhOK Roxen28:443:31
3Anders SellgrenSigtuna OK29:224:09
4Börje RåbergOK Tyr30:525:39
5Bo JernbergOK Roxen31:456:32
6Curt CarlssonNyköpings OK32:056:52
7Roland AlsénOK Roxen33:037:50
8Ove VesterbergLycksele IF33:518:38
9Kjell HolmströmBjörkfors GOIF33:578:44
10Jan BojlingSolna OK34:549:41
11Ulf WaldenfjordLinköpings OK37:5312:40
12Jerry MartinssonOK Motala40:0314:50
13Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL40:0914:56
14Ingvar JanssonSundbybergs IK40:3615:23
15Rune RingsgårdOK Roxen41:3616:23
16Kjell JohanssonNyköpings OK42:2617:13
17Nils SjödinGOIF Tjalve45:0419:51
18Peter HagströmGOIF Tjalve45:2120:08
19Lars JohnssonOK Måsen47:0621:53
20Gunnar SpännarOK Roslagen49:1824:05
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKEj start

D70 2440 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonna EngblomLinköpings AIK39:300:00
1Britten PerssonFinspångs SOK39:300:00
2Gunnel NilssonLinköpings AIK43:143:44
3Britt PetterssonOK Roxen43:233:53

H70 2640 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Curt ThorénNyköpings OK27:430:00
2Hans LindgrenTrosabygdens OK31:123:29
3Sune LindellOK Hällen32:274:44
4Bertil EngmanIFK Norrköpings OK33:285:45
5Arne BergStjärnorps SK34:156:32
6Bengt KarlssonLinköpings AIK34:447:01
7Per-Inge SvenssonOK Eken36:248:41
8Kjell HagströmLinköpings OK37:279:44
9Tore ThellsénOK Roxen37:5310:10
10Arne GustafssonHagaby GOIF38:3710:54
11Arne WallbergOK Eken42:5415:11
12Stig BengtssonMotala AIF OL43:5716:14
13Anders JohanssonNyköpings OK44:0016:17
14Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK44:1716:34
Lars NordSödertälje IFEj godk.
Bertil ArdellOK RoxenEj start

H75 2640 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ola KleistBoxholm-Mjölby OL34:450:00
2Holger PerssonOK Eken40:145:29
3Karl ÅkermanMotala AIF OL44:5510:10
4Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL48:0613:21

H80 2440 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rune KarlssonLinköpings OK41:420:00
2Rubert EngblomLinköpings AIK56:4014:58
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKEj godk.

Insk 1960 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Adrian Glavich-SandellOK RoxenGodkänd
Albin SehlerOK KolmårdenGodkänd
Albin SvenssonFK HerkulesGodkänd
Ebba SkullmanLinköpings OKGodkänd
Hanna AnängenNyköpings OKGodkänd
Hilda BohmanHellas OrienteringGodkänd
Ludvig NordSödertälje IFGodkänd
Malte LandforsLustens OKGodkänd
My WesterbergFinspångs SOKGodkänd
Nils JohanssonVästvärmlands OKGodkänd
Oskar NyströmOK RoxenGodkänd
Rasmus ÖbergOK HällenGodkänd
Rikard HellgrenFinspångs SOKGodkänd
Samuel SelerudOK KolmårdenGodkänd
Tilda MalmströmGOIF TjalveGodkänd
Tilde EvebornOK RoxenGodkänd
Valle SehlerOK KolmårdenGodkänd
Ylva WengelinOK KolmårdenGodkänd
Yrsa RöjgårdOK KolmårdenGodkänd
Albert NordSödertälje IFEj godk.
Gustav RasmussenNyköpings OKEj start

U1 1960 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Viktor BoströmOK Linné19:060:00
2Edvin SundströmHestra IF20:291:23
3Jacob ForslundOK Kolmården20:581:52
4Ludvig EronnLinköpings OK22:163:10
5Albin SundströmHestra IF22:353:29
6Saga ÖrnebroOK Måsen23:464:40
7Sverre RöjgårdOK Kolmården27:098:03
8Albin HvittfeldtIFK Moras OK27:108:04
9Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK28:219:15
10Malte AlbinssonOK Österåker28:299:23
11Hanna HvidttfeldtIFK Moras OK30:0210:56
12Axel AnderssonIF Thor31:3812:32
13Isac WadmanIFK Moras OK32:4813:42
14Blenda BohmanHellas Orientering34:2615:20
15Tyr PerssonFinspångs SOK39:0119:55
16Kajsa SandkvistOK Österåker48:0528:59
Alva ErssonIFK Moras OKEj start

U2 2090 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Isak LiljeholmGamleby OK19:280:00
2Hugo KindbornOK Hällen21:542:26
3Linus DoverforsTGOK22:192:51
4Linus NilssonOK Österåker23:434:15
5Alice JohanssonFinspångs SOK25:306:02
6Mattias ÖsterdahlVisborgs OK26:477:19
7Kristin HerberthsonLinköpings OK28:178:49
8Linnea LundhOK Kolmården30:3911:11
9Calle ForslundOK Kolmården33:3614:08
10Simon KvarlinLinköping OK39:4120:13
11Malin LundbergOK Kolmården41:2321:55

Ö1 2090 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marcus AlmgrenOK Kolmården24:470:00
2Svanström LinusOK Österåker30:395:52
3Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK32:357:48
4Ida PerssonOK Kolmården33:368:49
5Carolina MagnussonLinköpings OK35:0710:20
6Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb42:4918:02

Ö3 2440 meter 42 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan SehlerOK Kolmården26:130:00
2Hanna KeiserOK Denseln26:260:13
3Karin HvittfeldtIFK Moras OK27:281:15
4Sofie KarlssonTorsås OK28:322:19
5Veronika ErikssonOK Hällen29:283:15
6Johan ErikssonOK Hällen29:433:30
7Tilda FranssonOK Milan30:013:48
8Karin GundbergKolmården30:224:09
9Johan JylltorpLinköpings OK30:524:39
10Inger MiltonBoxhokm Mjölby33:387:25
11Johan LindOK Hällen33:457:32
12Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL34:037:50
13Eva Påhlsson-NorlinIFK Moras OK34:378:24
14Sabine StaehrADLER BOTTROP34:428:29
15Sebastian NyrenKlubblös37:2111:08
16Cecilia JohanssonIF Thor38:2212:09
17Ida VikmanOK Milan39:3313:20
18Eva NorbergGamleby OK39:5713:44
19Maria EngqvistHammarkinds OK40:1414:01
20Ingela KlintbergEksjö SOK41:1014:57
21Anna-Karin EkmanOK Roxen41:2415:11
22AnneMarie VindFinspångs SOK43:4517:32
23Inger EkmanOK Roxen44:0817:55
24Lisa WestbergSkogspojkarnas OK44:0917:56
25Therese Lundqvist-JonesSkogspojkarnas OK44:1217:59
26Kicki ErikssonNyköpings OK44:5618:43
27Agneta JonzonSöderhamns OK45:4619:33
28Caroline OttossonGävle OK46:4020:27
29Kajsa Holmgren PetersonLinköpings OK48:3122:18
30Fredrik ÅhammarOK Roxen53:0426:51
31Tim MartinssonOK Motala53:1026:57
32Malin SehlerOK Kolmården56:3030:17
33Jenny DahlrotOK Hällen60:0833:55
34Anita IvarssonSol Tranås60:2134:08
35Agneta HuhtaOK Måsen60:2234:09
36Cecilia JanzonOK Måsen60:2434:11
37Jeanette JohnssonOK Österåker68:0141:48
38Charlotte SjöbergOK Österåker68:0441:51
39Jörgen MattssonIF Åland70:0343:50
Nils HolmnäsOK HällenEj godk.
Camilla ÖrnebroOK MåsenEj godk.
Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OLEj godk.

Ö5 3220 meter 39 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik HasselwanderHagaby GOIF30:560:00
2Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK32:141:18
3Eva OskarssonHagaby GOIF32:321:36
4Sara HelanderDomnarvets GOIF33:242:28
5Ellinor SternerOK Njudung33:292:33
6Klara TollmarNyköpings OK34:213:25
7Pernilla HörwingOK Roxen38:117:15
8Lina JohanssonSkattkärrs IF39:018:05
9Jeanette AnderssonOK Dacke40:279:31
10Magnus PetersonLinköpings OK41:2810:32
11Elin GunnarssonKlubblös41:3510:39
12Martin SandqvistOK Österåker42:0511:09
13Åsa BraamOK Denseln43:3812:42
14Patrik EvebornOK Roxen43:4612:50
15Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL45:5014:54
16Eva LångStora Tuna OK46:3515:39
17Lars Åke SvenskOK Hällen46:4315:47
18Josefine DahlstedtGOIF Tjalve47:4216:46
19Henrik TollmarNyköpings OK47:5617:00
20Eva NordSödertälje IF48:0417:08
21Yvonne CarlssonStora Tuna OK48:0817:12
22Catarina CuibeKFUM Örebro OK48:1517:19
23Inga HolmströmOK Milan49:2118:25
24Thomas KronhelmOK Måsen50:2619:30
25Nils-Göran KämpeOK Denseln51:2820:32
26Anna Märta JohanssonVästvärmlands OK52:1421:18
27Anders AxelssonFinspångs SOK52:2721:31
28Anders SvenssonFinspångs SOK52:3521:39
29Helen SköldBoxholm-Mjölby OL56:4525:49
30Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL56:4925:53
31Bo HåkanssonTjalve57:3326:37
32Karin KronhelmOK Måsen58:0627:10
33Per-Ove EkmanOK Roxen62:0031:04
34Erik HanssonOK Roxen62:3431:38
35Berit EklöfMatteus SI62:3731:41
36Stefan HedlundKöping-Kolsva OK64:4433:48
Lina LiljeholmAnkarsrums OKEj godk.
Anna ÅgrenCentrum OKEj godk.
Jan FranssonOK MilanEj godk.

Ö7 2640 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Camilla LarssonOK Hällen27:570:00
2Peter AgerhällOK Tisaren29:211:24
3Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL29:271:30
4Inger GuståsLinköpings OK31:493:52
5Pär WinklerSträngnäs-Malmby OL35:547:57
6Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik36:228:25
7Jenny SidnerOK Nolaskogsarna37:5810:01
8Annie WestlinOK Måsen38:5010:53
9Peter WippJärla Orientering39:0111:04
10Kristina LandforsLustens OK39:1011:13
11Kenneth LjungbergNyköpings OK39:2711:30
12Pia WestlinOK Måsen39:4811:51
13Bengt-Olof KaskOK Tisaren41:1413:17
14Jörgen HolmströmOK Milan41:2413:27
15Jacob LundinOK Motala43:4315:46
16Åsa RidefeltOK Linné44:3516:38
17Anna KullbergLinköpings OK44:5016:53
18Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK45:1717:20
19Christer ArevångOK Måsen56:1228:15
20Karin OlofssonLinköpings OK65:0937:12

Ö9 4360 meter 46 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rassmus AnderssonOK Linné26:490:00
2Dan WesterJärla Orientering29:132:24
3Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna29:222:33
4Per ÖbergOK Hällen29:392:50
5Espen Hultgren WeltzienJärla Orientering29:432:54
6Mandus RidefeltOK Linné31:304:41
7Erik ErssonIFK Moras OK31:505:01
8Henrik AnängenNyköpings OK32:395:50
9Krister KölzowOK Ravinen35:408:51
10Emil SvalbringMålilla OK35:478:58
11Karl-Johan ArevångOK Måsen35:488:59
12Peter BergstrandMotala AIF OL36:189:29
13Daniel GustafssonKFUM Örebro OK36:289:39
14Anna SameliusVisborgs OK36:309:41
15Peter ÖbergOK Hällen36:429:53
16Erik KjellgrenHammarkinds OK36:4910:00
17Jerker BomanGävle OK37:3610:47
18Mikael LarssonOK Hällen39:1212:23
19Jonas AnderssonIF Thor39:1612:27
20Joakim TostebergLinköpings OK40:0313:14
21Hans EgefalkHagaby GOIF40:3713:48
22Arne NilssonNyköpings OK40:5014:01
23Ola CarlssonStora Tuna OK40:5714:08
24Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF41:4014:51
25Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL41:5215:03
26Mark BaljeuLeksands OK42:2815:39
27Anders MagnussonNyköpings OK45:4919:00
28Leif MartinssonOK Tyr45:5119:02
29Jenny HellströmOK Linné46:0419:15
30Mattias ZeijlonOK Hällen47:0420:15
31Henrik PerssonSundbybergs IK47:0620:17
32Jonny LundbergOK Kolmården49:5023:01
33Fredrik JohanssonUlricehamns OK49:5623:07
34Mats BacktemanLinköpings OK50:5424:05
35Marika LindahlOK Milan51:4424:55
36Hans ÖbergOK Hällen54:3327:44
37Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL55:4128:52
38Johan HerrmanFinspångs SOK57:2030:31
39Emma FaxénVäxjö OK58:2931:40
40Lars-Olof LundströmVästerås SOK61:2634:37
41Carl DahlstedtGOIF Tjalve64:4237:53
42Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb66:3139:42
43Hiromi IwayaSurahammars SOK80:1953:30
Andreas GundbergKolmårdenEj godk.
Håkan AnderssonOK DackeEj godk.
Karolina HellgrenFinspångs SOKEj godk.

Ö12 3860 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke LjunggrenLinköping OK29:180:00
2Anette CarlssonKFUM Örebro OK33:003:42
3Mikael SvenssonFK Herkules35:306:12
4Eva ElfvingDomnarvets GOIF35:586:40
5Karin ErssonIFK Moras OK37:047:46
6Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb39:049:46
7Maria ZeijlonOK Hällen40:0410:46
8Therese NyströmOK Denseln40:1310:55
9Martin SedströmKFUM Örebro OK40:4511:27
10Maria RostNTNUI43:0913:51
11Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna43:1213:54
12Mats TörnrosTumba-Mälarhöjden OK43:3714:19
13Göran EklundTrosabygdens OK46:4917:31
14Tomas PetterssonBoxholm-Mjölby OL48:4919:31
15Carl Gunnar BoströmEnebybergs IF49:5920:41
16Marie-Louise PerssonFK Herkules52:4623:28
17Eric CaapBrännans IF56:3227:14
18Erik LindénCentrum OK62:3633:18
19Torgny JeppssonKatrineholm70:1540:57
Fredrik ÅslundKatrineholms OKEj godk.


Skapad 2012-04-08 18:27:03 med OLA version 5.0.0-26