Kolmårdsdubbeln, Klassresultatlista

2012-04-08


H21E1 5340 meter 60 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Joakim SvenskStora Tuna OK29:490:00
2Olle BoströmJärla Orientering30:000:11
3Henrik LöfåsOK Linné30:150:26
4Jan TroengOK Linné30:190:30
5Jerker LysellRehns BK30:250:36
5Albin RidefeltOK Linné30:250:36
6Vili NiemiRajamäen Rykmentti30:270:38
7Anders KleistOK Denseln30:561:07
8Johan AronssonOK Tisaren31:001:11
9Martins SirmaisTurun Metsänkävijät31:201:31
10Erik Ivarsson SandbergOK Denseln31:301:41
11Henrik BerggrenOK Denseln31:411:52
12Mathias HallménAttunda OK31:431:54
13Andreas PetersonHagaby GOIF31:492:00
14Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna31:502:01
14Martin HärbergJärla Orientering31:502:01
15Pelle EngstrandStora Tuna OK31:542:05
16Oskar SjöbergOK Linné31:552:06
17David BejbomJärla Orientering32:062:17
18Olav Johannes DeelstraNTNUI32:072:18
19Erik AnderssonJärla Orientering32:092:20
20Eirik Kamstrup HovindRaumar OL32:152:26
21Thomas Natvig ÅrstadNTNUI32:182:29
22Per BrolundOK Denseln32:543:05
23Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna33:043:15
24Jussi SunaTurun Metsänkävijät33:123:23
25Jakob EnmarkGävle OK33:153:26
26Edgars BertuksTurun Metsänkävijät33:223:33
27Oskar SvenssonFinspångs SOK33:243:35
27Jani MyllärinenKoovee33:243:35
28Eirik RustadRaumar OL33:313:42
29Anton TynongGävle OK33:413:52
30Sigge LundedalOK Denseln33:443:55
31Oleksandr StarovOK Denseln33:544:05
32Daniel AttåsOK Tisaren33:554:06
33Jesper LysellRehns BK34:014:12
34Ulf TroengOK Linné34:034:14
34Harri KarlssonOK Denseln34:034:14
35Liutauras BileviciusOK Linné34:114:22
36Lasse JanssonGävle OK34:124:23
37Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna34:384:49
38Espen FiskumNTNUI34:525:03
39Sebastian MånssonHagaby GOIF34:535:04
40Ross MorrisonRajamäen Rykmentti34:555:06
41Josef NordlundOK Linné35:185:29
42Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna35:415:52
43Hans BrolundOK Denseln36:056:16
44Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna36:136:24
45Erik ThorssonTurun Metsänkävijät36:316:42
46Jakob WallenhammarHagaby GOIF36:497:00
47Mikael AnderssonLinköpings OK37:117:22
48Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna37:297:40
49Hans PerssonGävle OK38:118:22
50Oskar DanielsAttunda OK38:488:59
51Robbin KantarpOK Hällen41:2811:39
52Mattias AnderssonOK Tisaren42:0412:15
David LingforsOK LinnéEj godk.
Tuomas TervoRajamäen RykmenttiEj godk.
Tomas StenströmOK LinnéEj start
Mattias MillingerOK LinnéEj start

H21E2 5080 meter 63 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sami HämälistöTurun Metsänkävijät30:350:00
2Martin VisterJärla Orientering31:330:58
3Øyvind EngerNTNUI32:362:01
4Magnus PerssonOK Tisaren33:012:26
5Jarno ParkkinenRajamäen Rykmentti33:032:28
6Mats NordbrødenJärla Orientering33:212:46
7Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna33:292:54
8Johan HameliusOK Linné33:543:19
9Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad33:583:23
10Sondre Sande GullordNTNUI34:293:54
10Peter ErikssonLinköpings OK34:293:54
11Jonas EngströmOK Hällen34:364:01
12Halvor Eid NielsenNTNUI34:394:04
13Esa HuttunenTurun Metsänkävijät34:474:12
14Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna35:034:28
15Ragnar TonjerNydalens SK35:294:54
16Emil JohanssonOK Tisaren35:385:03
17Viktor AntonssonEksjö SOK35:475:12
18Erik SisellGävle OK35:535:18
19Oskar EklöfUlricehamns OK36:255:50
20Simon EklövOK Linné36:285:53
21Torben WendlerRaumar OL36:356:00
22Anders EinumNTNUI36:456:10
23Anton WibergOK Skogsfalken36:546:19
24Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK36:566:21
25Erik SandhOK Nolaskogsarna37:026:27
26Mate KerenyiRajamäen Rykmentti37:076:32
27Erik GustafssonNTNUI37:086:33
28Simen RustadRaumar OL37:497:14
29Boris GranovskiyOK Linné38:187:43
29Sverre Waaler-KaasNydalens SK38:187:43
30Daniel LindgrenOK Linné38:217:46
31Matti LiukkonenRajamäen Rykmentti38:267:51
32Gustav EklöfUlricehamns OK38:317:56
33Joel Käll-KarlssonLinköpings OK38:428:07
34Jesse LaukkarinenRajamäen Rykmentti39:168:41
35Einar TommelstadNydalens SK39:328:57
36John OskarssonHagaby GOIF39:579:22
37Juho WesterlundKoovee40:119:36
38Tommy SöderbergOK Hällen40:3710:02
39Michal BestaFK Göingarna40:3810:03
40Sander VaherRajamäen Rykmentti40:4510:10
41Johan SjögrenOK Tyr40:5710:22
42Henrik TostebergLinköpings OK42:3211:57
43Sindre Jansson HaverstadNTNUI42:3612:01
44Niklas ÖsterlundUlricehamns OK42:3712:02
45Ross SmithOK Linné42:3812:03
46Jacob WesterbergFinspångs SOK42:4312:08
47Miika SuominenRajamäen Rykmentti44:4314:08
48Olof ErikssonOK Linné46:3616:01
49Gustav ÅhrénMotala AIF OL46:5716:22
50Magnus Mellbye LarsenNTNUI46:5816:23
51Anders HåkanssonOK Linné52:5822:23
52Tomas KobayashiSurahammars SOK63:3733:02
Peter ArnessonMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Per Melander OftenNTNUIEj godk.
Artem PanchenkoIFK Moras OKEj godk.
Vojtech KralIFK Moras OKEj godk.
Christian KollbergJärla OrienteringEj godk.
Magnus SvingheimRaumar OLEj start
Pontus JohanssonOK LinnéEj start
Göran ThimbergSöders SOL TyresöEj start
Johan BäckmanMalungs OK SkogsmårdarnaEj start

H21E3 4760 meter 66 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elmeri VähänenTampereen Pyrintö28:000:00
2Simonas KrepstaIFK Moras OK28:210:21
3Dag AalvikNydalens SK29:171:17
4Erik SagvoldenNTNUI29:251:25
5Hans Petter MathisenNTNUI30:062:06
6Kristaps JaudzemsTurun Metsänkävijät30:102:10
7Trygve TømtaRaumar OL31:183:18
8Jarkko LaineTampereen Pyrintö31:203:20
9Aapo LaihoNTNUI31:533:53
10Fredrik SteinsvikNTNUI32:174:17
11Donatas StulgysIFK Moras OK32:444:44
12Benjamin LepoutreOK Hällen33:035:03
13Vegard Brun SagaNTNUI33:165:16
14Alexander LubinaRaumar OL33:405:40
15Ulrik ImbergOK Linné33:415:41
16Kjetil OkkenhaugNTNUI33:425:42
17Jonas VikströmKöping-Kolsva OK33:455:45
18Torbjörn SvenskOK Hällen33:475:47
19Bjørn Tore MathisenNTNUI33:515:51
20Juho KinniTampereen Pyrintö34:236:23
21Nils SpetzUlricehamns OK34:256:25
22Victor SilvemarkÄrla IF34:266:26
23Torkil E SolstadNTNUI34:506:50
24David ErikssonHagaby GOIF34:586:58
25Simon HedlundÄrla IF35:097:09
26Kristian DahlströmIFK Moras OK35:387:38
27Erik HarlénKFUM Örebro OK35:567:56
28Johan ErikssonGävle OK35:597:59
29Emil TengvallVänersborgs SK36:348:34
30Michal JiracekTampereen Pyrintö36:418:41
30Kristian StenerudNTNUI36:418:41
31Levgen L FesenkoTurun Metsänkävijät37:159:15
32Vegard Blomseth JohnsenNTNUI37:279:27
33Oscar VångellÄrla IF37:419:41
34Mattias JohanssonIFK Moras OK37:459:45
35Stian Alexander GrannNTNUI37:479:47
36Marcus EekKöping-Kolsva OK38:0310:03
37Jonathan RosendahlÄrla IF38:2310:23
38Karl WalheimÄrla IF38:3410:34
39Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL38:5710:57
40Carl-Johan HögbergOK Linné39:0011:00
41Niklaus ReyNyköpings OK39:0811:08
42Lukas GustavssonLinköpings OK40:1112:11
43Rafal PodzinskiRaumar OL40:3312:33
44Atte AxelssonTjällmo-Godegårds OK40:5512:55
45Ove Antvord HaugereidLøten OL40:5812:58
46Tobias KarlssonHagaby GOIF41:0913:09
47Manu MutkaTurun Metsänkävijät41:5513:55
48Rune RystadNydalens SK42:3014:30
49Adam BravenyNTNUI43:3715:37
50Wolfgang KampelNTNUI43:5715:57
51Zsolt LenkeiIFK Moras OK44:5316:53
52Tim BjärengrenOK Hällen44:5516:55
53Oscar ArmanNyköpings OK47:3019:30
54Dmytro TerpaiOK Denseln49:1221:12
55Klaus CsucsIFK Moras OK51:2223:22
56Federico BacciNydalens SK58:0230:02
Øyvind LundRaumar OLEj godk.
Erik TengvallVänersborgs SKEj godk.
Simon HodlerIFK Moras OKEj godk.
Harri PoutiainenTurun MetsänkävijätEj start
Anders Konring OlesenUlricehamns OKEj start
Stefan AronssonKFUM Örebro OKEj start
Johan IsraelssonStora Tuna OKEj start
Öystein SörensenNydalens SKEj start
Jesper NilssonUlricehamns OKEj start

D21E1 4270 meter 60 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lina BäckströmOK Linné31:340:00
2Elin SjölanderOK Rodhen32:060:32
3Rasa PtasekaiteOK Linné32:230:49
4Ulrika UotilaKoovee32:240:50
5Martina KarlssonStora Tuna OK32:290:55
6Johanna SvenssonOK Hällen32:501:16
7Emma JohanssonNTNUI32:511:17
8Therese KlintbergEksjö SOK33:011:27
9Benita HanssonHagaby GOIF33:051:31
10Alva OlssonVästerås SOK33:402:06
11Samantha SaegerOK Linné33:432:09
12Lisa RönnolsOK Linné33:502:16
13Fredrika VångellLinköpings OK34:062:32
14Amanda ThellsénOK Roxen34:393:05
14Inga KazlauskaiteOK Linné34:393:05
15Lisa CarlssonOK Linné35:013:27
16Sofie JohanssonOK Linné35:053:31
17Rebecka NylinOK Tisaren35:083:34
18Elin KarlssonOK Linné35:193:45
19Petra BaljeuLeksands OK35:293:55
20Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK35:323:58
21Amy RankkaLinköpings OK35:434:09
22Johanna LindbergDomnarvets GOIF35:454:11
23Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF35:484:14
24Saara NikkariRajamäen Rykmentti35:504:16
25Helena AnderssonOK Tisaren36:044:30
26Kristina RobertoOK Linné36:254:51
26Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti36:254:51
27Ellinor FranssonJärla Orientering36:405:06
28Helén PerssonFinspångs SOK36:595:25
29Henna SkogKoovee37:065:32
30Elisa ElstnerOK Linné37:436:09
31Rebecka OlssonOK Skogsfalken37:536:19
32Elin WinbladHagaby GOIF37:546:20
33Magdalena OlssonIFK Moras OK38:036:29
34Miia NiittynenKoovee38:246:50
35Karin PerssonHagaby GOIF39:127:38
36Marjo NiittynenKoovee39:348:00
37Maria WestherOK Tisaren39:478:13
38Lovisa PerssonOK Tisaren39:488:14
39Ivana BochenkovaOK Linné40:278:53
40Josefin PerssonTullinge SK41:029:28
41Lina BlomqvistOK Skogsfalken41:069:32
42Carolin SvenssonHaninge SOK41:079:33
43Josefin AronssonOK Tisaren41:5910:25
44Anne Kamstrup HovindRaumar OL42:1610:42
45Christine SisellGävle OK42:4211:08
46Lisa KaleredHagaby GOIF43:2311:49
47Emma JonssonOK Rodhen46:4515:11
48Frida KarlssonLinköpings OK46:4615:12
49Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna48:3917:05
50Frida AnderssonOK Orion50:3318:59
51Dora SzerencsiJärla Orientering50:4119:07
52Matilda JonssonLinköpings OK50:5419:20
53Marianne DæhliNTNUI53:0121:27
54Lovisa LarssonHagaby GOIF54:3423:00
Elin VedinSundsvalls OKEj godk.
Linnea MartinssonJärla OrienteringEj godk.
Elsa JanssonJärla OrienteringEj start
Karolin OhlssonJärla OrienteringEj start

D21E2 4300 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olga RieznychenkoIFK Moras OK33:230:00
2Sonja KyröläTampereen Pyrintö35:272:04
3Audhild Bakken RognstadNTNUI36:162:53
4Marjo LiikanenRajamäen Rykmentti36:483:25
5Cecilia KleistLinköpings OK37:384:15
6Hanna Haugen NordbrødenNTNUI38:114:48
6Linnea PaulerSkogslöparna38:114:48
7Cajsa GrapeIFK Moras OK38:505:27
8Laura FenyvesiIFK Moras OK38:525:29
9Malin JakobssonNydalens SK39:205:57
10Jenni SimolaEspoon Suunta40:026:39
11Sara RappIFK Moras OK40:497:26
12Ingela ErikssonGävle OK41:268:03
13Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken41:568:33
14Sara NiemiRajamäen Rykmentti42:078:44
15Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK44:2911:06
Emma AnderssonÄrla IFEj godk.
Annika BjörkDomnarvets GOIFEj start
Elsa EkelinKFUM Örebro OKEj start
Anna NiklassonJönköpings OKEj start

D20E 4060 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Julia LauriOK Tisaren31:290:00
2Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné32:140:45
3Marie SpångmyrLeksands OK35:103:41
4Anna LindeOK Linné36:094:40
5Suvi HarjuTampereen Pyrintö36:144:45
6Lina LångStora Tuna OK36:214:52
7Emmi MähönenTampereen Pyrintö36:415:12
8Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK37:356:06
9Sanna MinkkinenRajamäen Rykmentti37:596:30
10Hanna WåhlinOK Skogsfalken40:128:43
11Natalia EwiakRaumar OL40:138:44
12Maja AnderssonOK Orion40:228:53
13Marie Hammer HåversenRaumar OL40:549:25
14Kajsa HammarströmOK Hällen40:569:27
15Therese WestherOK Tisaren44:3013:01
16Therese HuhtaOK Måsen47:0615:37
17Sofie SvenssonBjörkfors GOIF49:4118:12
18Gabriele KeinaiteOSK Sakas50:2418:55
19Julia Modig TjärnströmLinköpings OK50:3219:03
Michaela HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Turid Kamstrup HovindRaumar OLEj start
Anneke Hald BjørgumKristiansand OKEj start

H20E 4500 meter 45 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin RegbornHagaby GOIF25:250:00
2Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering27:181:53
3Simen AamodtNTNUI28:112:46
4Miika ArvolaKoovee28:273:02
5Love SintringHagaby GOIF28:353:10
6Jon Aukrust OsmoenNTNUI28:523:27
7Anders VisterRaumar OL29:013:36
8Ola SvahnIFK Moras OK29:023:37
9Marcus JanssonKFUM Örebro OK29:053:40
10Erik BomanGävle OK29:264:01
11Niklas AldénOK Linné29:324:07
12Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö29:364:11
13Marcus BerggrenNyköpings OK30:415:16
14Mathias Stensland LillevoldNTNUI31:165:51
15Andreas BerganderEksjö SOK31:366:11
16Erik JanssonKFUM Örebro OK31:476:22
17Simon SmedbergOK Skogsfalken32:086:43
18Janne SelkäläKöping-Kolsva OK32:377:12
19Johan VavrysOK Tisaren32:477:22
20Christer GarpenlundKFUM Örebro OK32:537:28
21Michal HubacekOK Tisaren33:458:20
22Henrik JonssonOK Rodhen34:279:02
23Nikolai Korvald SkaareNydalens SK34:399:14
24Martin JanssonOK Rodhen35:049:39
25Anton PhilipssonOK Skogsfalken35:4110:16
26Fredrik CarlssonOK Hällen36:0410:39
27Sondre Ruud BråtenRaumar OL36:1810:53
28Lennart JohanssonNyköpings OK36:3911:14
29Aapo AaltioRajamäen Rykmentti37:2011:55
30Jonas AxénMotala AIF OL37:2612:01
31Viktor BlomqvistOK Skogsfalken37:3312:08
32Charlie StoltRehns BK38:1512:50
33Victor BergstrandMotala AIF OL38:1812:53
34Anders JohanssonRehns BK38:3813:13
35Sverre Turter SandvoldNydalens SK39:3114:06
36Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL44:4719:22
37Tobias BeckiusOK Tyr45:0119:36
38Otso SeppäläRajamäen Rykmentti46:3521:10
39David ByrénKFUM Örebro OK47:5422:29
Fredrik IngelssonRehns BKEj start
Kalle BergmanOK RavinenEj start
Torbjörn JacobssonOK RodhenEj start
Gabriel AnderssonUlricehamns OKEj start
Linus RappIFK Moras OKEj start
Daniel WejåsNyköpings OKEj start

D18E 3650 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Henna SaarinenKoovee29:140:00
2Josefine KlintbergEksjö SOK30:130:59
3Sandrine MüllerGävle OK30:591:45
4Maria AnderssonVästerbergslagens OL32:183:04
5Marika SuominenRajamäen Rykmentti32:523:38
6Sanni KymäläinenTampereen Pyrintö33:013:47
7Siri JeppssonKatrineholms OK33:093:55
8Anna WehlinSkogspojkarnas OK33:113:57
9Agata StankiewiczRaumar OL34:054:51
10Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK34:175:03
11Vilde KinnebergRaumar OL34:315:17
12Laura DAngeloAttunda OK34:505:36
13Line Maria Haugen MelbyRaumar OL35:125:58
14Johanna LarssonKöping-Kolsva OK35:556:41
15Ida RydbergFinspångs SOK36:157:01
16Lisa MalmströmGOIF Tjalve37:007:46
17Hanna ÖstenbergEksjö SOK37:017:47
18Mikaela RönnbäckVisborgs OK39:2610:12
19Linnea LandforsLustens OK39:5810:44
20Beatrice HuhtaOK Måsen52:0622:52
21Frida LövgrenIFK Moras OK52:2723:13
22Junia BirgerssonVisborgs OK53:0523:51
Frida SandbergSäterbygdens OKEj godk.
Moa EnmarkGävle OKEj godk.
Emma BacklundSäterbygdens OKEj godk.
Linnéa HahneInsjöns IF OKEj start
Sanna SkoogKils OKEj start
Karin SvenssonFinspångs SOKEj start
Nathalie RyghOK TisarenEj start

H18E 4100 meter 41 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Einar JohanssonLinköpings OK24:570:00
2Oskar AndrénOK Tisaren27:072:10
3Didrik HallNyköpings OK27:242:27
4Fredrik WennermarkOK Skogsfalken27:382:41
5Jonatan AronssonOK Tisaren27:422:45
6Simon AnderssonOK Rodhen27:502:53
7Jonas Madslien BakkenNydalens SK27:532:56
8Max BerggrenOK Denseln29:274:30
9Anders VedinSundsvalls OK29:394:42
10Erik BengtssonOK Skogsfalken30:215:24
11Krzysztof Wo?owczykOK Denseln30:295:32
12Akseli LeinoRajamäen Rykmentti31:336:36
13Emil WippJärla Orientering32:117:14
14Arvid HenrikssonJärla Orientering32:197:22
15Eivind HöydalNydalens SK32:217:24
16Fredrik RegbornHagaby GOIF32:307:33
17Simon LundinFinspångs SOK32:477:50
18Gustav SandstedtEksjö SOK33:038:06
19Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering33:048:07
20Elias KuukkaTampereen Pyrintö33:078:10
21Witold Jasi?skiRaumar OL33:178:20
22Jonathan KarlssonOK Tisaren33:268:29
23Erik LindgrenKFUM Örebro OK34:319:34
24Albin DetterfeltLinköpings OK34:449:47
25Henri AnnilaKoovee35:2910:32
26Erik Olsvik DengerudNydalens SK35:3310:36
27Jonatan HöjlindIFK Moras OK36:1011:13
27Ryan JonesOK Denseln36:1011:13
28Petter JohanssonLinköpings OK36:2711:30
29Niclas LarssonKöping-Kolsva OK37:3012:33
30Sebastian AgerhällOK Tisaren38:0113:04
31Fredrik PetersonLinköpings OK40:0315:06
32Andreas ZeijlonOK Hällen41:0316:06
33Martin EngmanOK Denseln41:4316:46
34Leif SvenssonOK Tisaren50:5826:01
Markus ArvolaKooveeEj godk.
Niklas GustafssonOK TisarenEj godk.
Miika KoskinenRajamäen RykmenttiEj godk.
Simen Eid NilsenNydalens SKEj godk.
Ludvig NilssonKFUM Örebro OKEj start
Fredrik MalmforsOK DenselnEj start


Skapad 2012-04-08 18:20:11 med OLA version 5.0.0-26